HP G61 435 ST XP DRİVER

Konu, 'Hp Notebook' kısmında dogandogan tarafından paylaşıldı.

1. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

Öncelikle Merhaba Yeni Dizüstü Bilgisayar Aldım Windows 7 Kurulu Şekilde Verdiler Ama Hoşuma Gitmedi Diye Format Atıp XP Yükledim Şimdide Driverlerini Bulamıyorum Resmi Sitesinde Bile Mevcut Degil Yardımcı Olursanız Sevinirim HP G61 435 ST DRİVERLAR

2. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    USER
          Kullanıcı Adı                                     Administrator
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2010-05-12 / 17:42

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Pentium T4400, 2200 MHz (11 x 200)
          Anakart Adı                                       Hewlett-Packard HP G61 Notebook PC
          Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga GL40
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: A-Data ADOVF1B163GE                        2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
          DIMM3: A-Data ADOVF1A083FE                        [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Insyde (10/13/09)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (256 MB)
          Monitör                                           LG Philips LP156WH1-TLA3  [15.6" LCD]
          Monitör                                           LG Philips LP156WH1-TLA3  [15.6" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  IDT 92HD75B1/92HD75B2 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]
          Ses Bağdaştırıcı                                  Intel HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
          Disk Sürücüsü                                     SAMSUNG HM321HI  (298 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      hp CDDVDW TS-L633N
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         151.6 GB (151.5 GB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-25-86-E4-38-68
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 TL-WN321G USB Wireless Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]
          USB-Aygıt                                         TL-WN321G USB Wireless Adapter
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Video Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Hewlett-Packard
          DMI BIOS Sürümü                                   F.20
          DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard
          DMI Sistem Ürün Adı                               HP G61 Notebook PC
          DMI Sistem Sürümü                                 Rev 1
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Hewlett-Packard
          DMI Anakart Ürün Adı                              3069
          DMI Anakart Sürümü                                21.14
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Hewlett-Packard
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

3. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

Yardımcı Olabilirseniz Gerçekten Çok Sevinirim 3 Gündür Bununla Uğraşıyorum Recoveryide Sildim Noldugunu Bilmediğimden , Windows 7 Ye Dönemiyorum..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp G61 serisi notebooklara windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2 'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses yaması : .Windows XP SP2 için Microsoft UAA bus driver
    4. Ses kartı sürücüsü : IDT High-Definition Audio CODEC Driver

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Everest raporunuzda çok eksikler var. o yüzden bütün sürücüleri göremiyoruz.
    Lütfen aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip çıkan kodları yazınız.

6. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

Ağ Denetleyicisi - SM Bus Denetleyicisi Birde Ses , Video Ve Oyun Kumandasında Conexant High Definition Audio-Venice 5045 Soru İşaretli Görünüyor ( Ama Pc de Ses Var )

Kendi Kafama Göre 1 den Çok Driver Yükledim Sesi Ve Wirelessi Yapmak İçin Acaba O Sorun Olurmu ? Birdaha Formatlayımmı

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_3040103C&REV_01\4&38F101EE&0&00E0 AĞ DENETLEYİCİSİ
    PCI\VEN_8086&DEV_2930&SUBSYS_3069103C&REV_03\3&B1BFB68&0&FB SM BUS DENETLEYİCİSİ

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

atheros ar9285 wireless 802.11 a/b/g/n controller pci\ven_168c&dev_002b
    http://uploading.com/files/2d65d37a/0017.zip/

VEN_8086&DEV_2930Bu aygıt için anakart sürücüsünü indirin ve açın.
    Daha sonra aygıta sağ tık deyip sürücüyü güncelle diyerek anakart sürücüsünü veya içindeki klasörleri gösterin

10. dogandogan

dogandogan Yeni Üye

olmadı üstad o driver. Benim wirelessteki sorun hiç tanımıyor yani pc de wireless yokmuş gibi yerel ağ bağlantısı 2 den bağlanıyorum ağ kablosu takarak wirelessin ağ bağlantısı görünmüyor. 2. verdiginide bulamadım.

11. evkan

evkan Yeni Üye

hp GP1 -435ST bendede windows 7 yüklüydü format attım xp yükledim aşagıdaki sürücüleri bulamadım
    Ag denetleyicisi ve Realtek PCIe FE Family controller
    yardımcı olurmusunuz

12. evkan

evkan Yeni Üye

s.a aşagıdakileri yükleyemedim yardımınızı bekliyorum
    PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_3069103C&REV_02\4&318470AD&0&00E1
    PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_3040103C&REV_01\4&38F101EE&0&00E0

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. acilnet

acilnet Yeni Üye

Sayfayı Paylaş