HP G3000 Notebook Ve Garip Birtakım Sorunlar...!

Konu, 'Hp Notebook' kısmında etoo tarafından paylaşıldı.

1. etoo

etoo Yeni Üye

Merhaba Sayın Forum Yönetici ve Kullanıcıları.

Bende yaklaşık 4 senelik Hp G3000 model eski bir notebook mevcut.2 ay öncesine kadar noteboogu sorunsuz hem windows xp hemde windows 7 de sıkıntısız olarak kullanıyordum.2 ay kadar önce birden garip bir şekilde kapandı ve takrar açmak istediğimde ne güvenli modda nede diğer modlarda açılmadı.Windows 7 ile formatlayarak tekrar kullanmaya başladım.fakat cihaz sanki ayarları hafızasında tutamıyor gibi yeniden başlatınca windows çöküyor.tekrar format atmak istediğimde windows 7 de iken tekrar windows 7 kurmak istersem format bittiğinde daha ilk başlatmada "windows kur istenmeyen bir şekilde kapandı.windows kura devam edemiyor" hatası alıyorum.fakat windows 7 kuruluysa,xp kurabiliyorum.Fakat bir süre sonra oda çöküyor.Bazen windows 7 yi kurabiliyorum bazende kuramıyorum.Şimdiye kadar çözüm için denediklerim ;

1. Windows haricinde linux (ubuntu ve Padus ) denedim sonuç yine aynı.Bir süre sonra çöküyor.
    2. 2 adet farklı farklı hdd denedim.
    3. Ramleri Değiştirdim.İki adet ram slotu mevcut tek tek denedim.
    4.orjinal windows xp sp3 ve sp2 li cd ler denedim.
    5.güncellemeleri kurmadan hem w7 hemde xp denedim.
    6.farklı farklı driverlar denedim

Aklıma gelenler bunlar.Daha birçok yol denedim.İnternette yerli yabancı araştırmadığım yardım forumları kalmadı.

Bilgisayar şuanda hiç windows kurdurmuyor.xp dede windows 7 dede yarıda kesiyor ve hata veriyor.

Araştırmalarımda ekran kartı driveri yada bıos kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.Üzerinde şuanda F14 bıos var.Modlu Bıos ve Modlu ekran kartı araştırıyorum şuanda.

Ürünün modeli : HP G3000 G3050EA

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.Teşekkür ederim.

2. myli

myli Yeni Üye

Bios update'i varsa yapınız. Bios piliniz zayıflamış olabilir. Ram kingston marka ise başka bir ram ile deneyiniz.

3. etoo

etoo Yeni Üye

3 - 4 farklı marka ram denedim elimde olanlar ile.bıos updatei yaptım.geriye bıos pili kalıyor.evet zayıflamış olabilir.onuda deneyeceğim.

Sayfayı Paylaş