Hp ekran kararması

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Hero111 tarafından paylaşıldı.

1. Hero111

Hero111 Yeni Üye

Hp dv6-1238et kullanıcısıyım.Yakklaşık 1 hafta önce vista home premiumdan windows 7 ye geçiş yaptım.Geçişten sonra Gom playerda yaklaşık 40 dklık bir kaç dizi izledim bir sorun yoktu.Fakat aynı günün akşamı yine gom playerda dizi izlerken yaklaşık 10. dkda falan ekran karardı(ama görüntü tamammen gitmedi boyuna çizgiler vardı) ve hoparlörlerden dııızzz diye ses gelmeye başladı.Bilgisayar kilitlendi hiç bir tuş çalışmıyordu.Bilgisayarı kapatıp tekrar açtım,hiç bir sorun olmadan tekrar açıldı.Yine gomda video izlerken aynı süre sonunda tekrar ekran karardı,aynı durum oldu.Böyle bir kaç kere denedim hep aynısı oldu.Ama başka bir işle uğraşırken ekran kararmıyordu.Sorunun gom da olabileceğini düşünüp gomu kaldırdım ve tekrar yükledim.Daha sonra ki denemelerimde hiçbir şey olmadı.Güzel güzel çalışıyordu.3-4 gün böyle gitti bugün sabah internette dolaşırken tekrar aynı şey oldu ve akşam gomda video izlerken bir kere daha oldu.Hp nin sitesinden windows 7 ye ait nerdeyse bütün sürücüleri yükledim.Bu neden olabilir acaba.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıt var mı?
    Notebookunuzda herhangi bir ısınma var mı?

3. Hero111

Hero111 Yeni Üye

İlk yüklediğimde kurulmayan öge yoktu fakat sonradan windows 7 yi tekrar yükledim şu an kurulmayan ögeler var.Isınma sorunu yok zaten gennelde film izlerken kararıyor ve o sırada başka program açık olmuyor.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler ayrtıntılar, donanım kimliklerine girip çıkan kodları yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

Sayfayı Paylaş