HP Dv9000 İlginç Bir Sorun

Konu, 'Hp Notebook' kısmında mitrox tarafından paylaşıldı.

1. mitrox

mitrox Yeni Üye

slm
    laptobumun power düğmesine basıyorum ama ekrana henüz hiçbir görüntü gelmeden laptop sürekli resetleyip açılmıyor,ama o esnada power düğmesini basılı tutup laptobu kapadığımda ve ardından tekrar power a basıp açtığımda sorunsuz çalışıyor ve hiçbir kapanma vs olmuyor,nezaman restart atsam veya kapatıp tekrar açsam yine aynı şekilde açılmıyor resetliyor,ta ki kendim yine power düğmesine basılı tutup laptobu kapatıp tekrar powera basmama kadar,ilginç bir durum,illaki kendim powera basılı tutup kapatmam gerekiyor reset atarken,ardından dediğim gibi power a basınca kesin açılıyor,başına gelen duyan bilen varmı acaba [alala]

2. berkoone

berkoone Yeni Üye

arkadaşım 3 tane ihtimal var.1. si:power düğmende takılma var.Ama bu bnce değildir çünkü düzensiz bir hareket yok.2. ve en büyük ihtimal sistem dosyaların bozulmuştur.Bir format atmayı dene.3.ihtimal:teknik bir sorun vardır pc de.Sen bence bi formatı dene olmazsa bir teknik servise danış.Sana tavsiye ne olrsa olsun bilgisayarı hp nin teknik servisine gönderme.Hayatından bezersin.Ama bilmediğin tanımadığın birinede verme.Açarlar ama geri toplayamazlar.işinin ehli bir bilgisayarcı en iyisi... ;)

3. xcodex

xcodex Yeni Üye

Bu gibi genelleme şeklinde kötüleme pek doğru değil. Sorun yaşamış ve sorununuza çözüm bulamamış ta olabilirsiniz ama bu muhatap olduğunuz tek servis yahut tek servis elemanı yahut tek bir sefer ile ilgilidir, yani bunu genele vurmak doğru bir gözlem olmaz. (Hiçbir Teknik Servis İle İlgim Yok Yanlış anlaşılmasın)

4. mitrox

mitrox Yeni Üye

tşk ederim,format çözüm olmadı,teknik bir sorun,hp ye götüremem çünkü parasınıda versem laptop yurtdışındna gelme olduğu için tamir edemeyecekleirni belirttiler:))
    sorunu bulursam buraya ekliyeceğim,olurda başka biri yaşarsa bilgi olmuş olur

5. xcodex

xcodex Yeni Üye

Madem siz bakmaya karar verdiniz.
    Sorun ile ilgili ilk aklıma gelen güç butonu yahut harddisk.

1. Power butonun olduğu bölgeye sıvı teması oldu mu? (Çay kahve meşrubat vs)
    2. Daha önceden , başka bir sorun yahut herhangi bir nedenle butonun olduğu bölgeyi açtınız mı?
    3. Farklı bir harddisk ile denemeniz mümkünmü?

6. arslanberkan

arslanberkan Yeni Üye

hp dv 9000 e sahibim dun format attim ama driverlari yukledim fakar ETHERNET DENETLEYICISI.AG DENETLEYICISI ve SM BUS DENETLEYICISI gormuyorum..yardim ederseniz sevinirim..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayrın altında yazan ve dvxxxxet şeklinde olan tam model adınız nedir? O model adı ile stede arama yaptınız mı?

8. arslanberkan

arslanberkan Yeni Üye

tam modelin adi : hp pavilion dv9000 arama yaptim ama sorunuma cozum bulamadm...pc otomatik acilirken surekli restar atiyor ve sabit diski gormuyordu..bende bios`dan sata yi disable yaptim ve windows`u yeniden kurdum..butun driver lari gordu ama ethernet kartini gormedi sadece..bunada cozum bulamadim..yardim ederseniz cok sevinirim..yurt disinda oldugum icinde teknik servis imkani alamiyorum..simdiden tesekkurler...

9. xcodex

xcodex Yeni Üye

Merhaba,
    Cihazınızın açılışta sürekli reset atması , yüklemek istediğiniz Windows (xp) un sata desteğinin olmaması, sitemizde bulunan birçok konuda sata destekli Xp yapma yöntemi anlatılmaktadır.Bu konulardan faydalanabilirsiniz.

... Notebookunuzun detaylı özelliklerine everest programı ile bakın.
    notebook-genel-f24/driver-arayanlar-mutlaka-burayi-okusun-t788.html

Not : Bu programin kullanilmasi çok önemlidir.
    (Driver lar Notebook isimine göre bulunmadığı takdirde ,
    Donanım yapısına göre uygun sürücüler ile adapte edilir.)

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Malesef dediğimi sanırım tam olarak okumamışsınız. dv9000 serinin adıdır. Birde model adınız var. dv9730et vb gibi birşeydir. Notebookunuzun altında yazar. şu konuda tam yerini gösteriyoruz.
    hp-f5/hp-marka-laptop-unuzun-tam-model-adini-bulma-yontemi-t2294.html

Sayfayı Paylaş