HP dv6650et xp ses driever sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında immortalover tarafından paylaşıldı.

1. immortalover

immortalover Yeni Üye

dun gece Vista'dan Xp'ye geçiş yaptım. dum driverları kurdum ancak bır turlu ses cıkmıyor makınemden. Microsoft UAA Bus Driver'ı yükledim reset attım sonra High Definition Audio yu yüklemeye çalıştım fakat "Driver installation failed: Could not find the MEDIA device for this driver" diye bir hata mesajı verdi. Aynı şekilde modem yuklemeye calışıncada bu tarz bı hata verıyor nedenını bulamıyorum..
    bu konuda yardım edebılırmısnız?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp bazı makinelerde realtek değilde conexant ses kartı kullanıyor. Eğer öyleyse bu sürücü işinizi görür.

3. ghost

ghost Yeni Üye

saka benden hızlı çıktın:) realtek yerine connexant driverını kullan sorun ortadan kalkacaktır. çünkü verdiği hata mesajı uygun donanımın bulunamadığına dair bir hata mesajı. eğer sorun çözülemezse bize bildirebilirsin;)

4. traider

traider Yeni Üye

selam arkadaslar bende de var ama bendeki hata vermiyo fakat yinede ses çıkmıyo...Yardımcı olursanız sevınırım..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3 sıra üstte yazdığım mesajdaki sürücü işinizi görmedi mi?

6. traider

traider Yeni Üye

hayır gormedi hocam sanırım driverın yanına bide codec kurmamız gerekiyo ama ben o codec i bulamadım...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebokunuzun tam model adı nedir?

8. traider

traider Yeni Üye

pavilion 6579et hocam

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. traider

traider Yeni Üye

hocam sürücülerde sorun yok ses kartının sürücüsünü kuruyorum fakat ses kartı çalışmıyor kurarkende hata falan vermiyor normal kuruyorum kurduktan sonra reset attığım zaman pcyi ses çıkmıoyr ve donanımda ses kartının yanında sarı ünlem işrareti çıkıyor codec falan aradım ama bulamadım yoksa driver ile ilgili bir sorunum yok

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. traider

traider Yeni Üye

hocam ses yamasını bulsam sorun değil ses yamasını bulamadım veya kullandığım xp eski ondan kaynaklana bilirmi bir intel video driverı yüklü değil acaba sorun bundan da kaynaklana bilir mi?? lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim :!:

13. traider

traider Yeni Üye

yaptım en sonunda emeği geçen herkese teşekkürler
    hp 6579etnin (diğer modellerde işe yararmı bilmiyorum) Realtek HD Audio'nun xp yaması
    http://rapidshare.de/files/38210379/Rea ... x.zip.html

bu kurduktan sonra driverı kurun çalışıyor eğer hala daha çalışmazsa aygıt yöneticisnden sistem aygıtları SMBus controllerında sorunvar demektir zaten yanında ünlem işreti çıkıyor ona tıklayıp sürücüyü onar vye güncelleştir deyip aramayı otomatik olarak yapıyor bulup yüklüyor bununla birlikte fax modemi buluyor ve kuruyor

Sayfayı Paylaş