HP dv6000 HDD Ses Sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında erainy tarafından paylaşıldı.

1. erainy

erainy Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarı alalı 2 ay oldu fakat önceden dikkat etmemiş olmalıyım HDD den tıkır tıkır diye sesler geliyor özellikle sessiz ortamlarda ve bilgisayar kapanırken tam ekran karardığında güç kesilmeden hemen önce HDD den gelen bariz tıkırtı sesi beni düşündürüyor. sürücüdeki araçlar - sürücüyü denetle bölümünde taratıyorum HDD de sorun bulmuyor. Sizce bu sesler normalmidir. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa cevaplarınızı bekliyorum

2. TRescon

TRescon Yeni Üye

Ses sorunu eğer seni rahartsız edicek seviyede ise hemen teknik servise yedeklerini alıp gönder derim. İlerisi için bir problem yaratabilir. Genelde Western Digital harddiskler kısa sürede çok fazla ses çıkarır ve bu marka ise harddisk bence hemen gönder bir an önce onarılsın. Tabi burda verdiğim marka dışında bir çok harddisk çok fazla ses çıkarabiliyor sadece karşılaştığım örneklerden yola çıkarak bunu söyledim.

3. erainy

erainy Yeni Üye

teşekkür ederim, dediğiniz gibi HDD markası Western digital normalde sessiz ortamlarda tıkırtı sesi duyuluyor ama kapanışta bariz tıkırtı sesi geliyor(güç kesilmeden hemen önce), bayramdan sonra ilk işim servise götürmek olacak, her nekadar hp servisleri hakkında anlatılanlar ne kadar kötü olursa olsun.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hdd lerde ses sorunu genelde olan birşey. Ancak sizin sorununuz olağan olan mı yoksa bir arıza mı test etmeden söylemek zor. Arkadaşında dediği gibi içinizin rahat etmesini istiyorsanız servise bir danışın.

5. erainy

erainy Yeni Üye

6. TRescon

TRescon Yeni Üye

Aslında böyle bir etkileşimin olup bu konunun böyle sesli video gibi devam etmesi beni sevindirdi. Böyle durumlarda kullanıcılar genellikle bizim tavsiyemiz üzerine servise gönderselerde geri dönüp bir cvp yazmıyorlar ve diğer arkadaşlarada tam olarak yardımcı olamıyor yazılan yazılar. Değer verip böle bir video yaptığın için teşekkürler ederim erainy.

Ses gayat rahatsız edici gözüküyor. Bence göndermen en doğru karar olacaktır. Ama şimdi işin diğer bir boyutu var. Servise götürdüğünde sende teslim alırken cihazını arızasını sorduklarında detaylı bir açıklama yapman ve video'yu masaüstüne atıp bunuda arıza kaydına ekletmen hem senin açından verimli olur hemde onarıcak kişi seni tam olarak anlar ve o soruna dağil gerekli en iyi çözümü yapar. Böylece sende memnun olursun karşındaki cihazını onaracak teknisyende.

Örnek olarak cihazı teslim sırasında şöle bir not düşürebilirsin;
    Cihazın Harddiskinden çalışma sırasında genel bir gürültü geliyor ve bundan rahatsız oluyorum. ileride problem yaşatmasından şüpheleniyorum. Özellikle cihazımı normal bir şekilde kapatırken harddiskimden gelen ses çok fazla artıyor. Bununla ilgili çektiği videoyuda bilgisayarımın masaüstüne koydum.

Eğer teknik servise gönderirsen ve yapılan işlemleri buraya eklersen sevinirim.

7. erainy

erainy Yeni Üye

İlgine teşekkür ederim TRescon. Bayramdan sonra artık götürecem servise. İnşallah sorunu tamamen çözerler...
    Tabiki servisten sonra buraya mutlaka yazicam...

8. erainy

erainy Yeni Üye

böyle sorunu olan başka yokmu acaba?

9. erainy

erainy Yeni Üye

Bugün itibariyle servisteki cihazımın son durumunu sordum ve aldığım cevap beni sevindirdi. Cihazın HardDisk'inde gerçekten bir problem bulunmuş ve şu an değişim için yeni HDD bekleniyormuş...

10. erainy

erainy Yeni Üye

Bilgisayarımı servise 3 ekimde vermiştim. 30 iş günü geçti ve kanuni olarak yeni bir bilgisayar istedim. Şu an verecekleri bilgisayar sistem olarak ondan daha üstün. Bilgisayarım 1 hafta içinde gelecek.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

güle güle kullanın :)

12. erainy

erainy Yeni Üye

Yeni bilgisayarı bugün aldım. Umarım bunda bir sorun yaşamam...

13. emir1990

emir1990 Yeni Üye

evet bende bir hp kullanıcısı olarak hp nin teknik servisinden hiç memnun değilim ölü pixel sebebiyle garantiye gönderdim tam olarak halletmeden geri göndermişler tekrar gönderdim bu sefer o hallolmuş montaj yaparken kabo kapağın oraya sıkışmış berbat bir teknik servisleri var

14. emir1990

emir1990 Yeni Üye

evet arkadaşım bugün(21 aralık 2008)bende farkettim benim laptop hp pavilion dv6680et hdd kapanırken ses geliyor senin tam durumun nedir acaba problemi nasıl çözdün laptopum garantiden yeni geldi sorunun servise göndermeden halledilmesi mümkünmü servis rezalet ölü pikselden garantiye gönderdim halledildi test edildi lcd ekran değiştirildi diye geldi kontrol ettiğimde daha fena bir şekilde ekranda ölü pixel sorunun devam ettiğini gördüm tekrar gönderdim geldiğinde ekran halledilmiş bu seferde montaj ederken ekranın arka kısmında kablo dışarda kalmış bu ne rezil bi servis lanet olsun hp ye şimdide bu ses problemi işte şahsen servise göndermemek için elimden geleni herşeyi yapmayı düşünüyorum bu seferde hdd yi değiştirip başka bişeyine zararr vermeleri muhtemel gibi gözüküyo arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş