hp dv6000 bitmeyen wireless sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında attrax tarafından paylaşıldı.

1. attrax

attrax Yeni Üye

merhabalar
    ben de hp pavillion dv6000 aldım. ama aldığıma pişman oldum. çünkü format attıktan sonra wireless özelliği kayboldu. tekrar wireless i kullanabilmem için ne yapmam gerekiyor. yardımcı olursanız çok memnun olacağım.herkese kolay gelsin

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam model adınız nedir?
    İşletim sisteminiz nedir?

Model bilginiz olarak. Kırmızı işaretli yerleri yazmalısınız.

3. otuken42

otuken42 Yeni Üye

Aynı sorun bende de var. Wireless tuşu aç-kapa yapmama rağmen sürekli sarı (kapalı) olarak duruyor ve wireless ethernet donanım olarak bile görünmüyor. Presario v6000 - v6210CA P/N: RU678UA#ABC
    Ekran kartı da nvidia go6150 olarak xp görüyor ama driverini bulamadım.

Edit: HP 6500 serisi Nvidia ekran kartı sürücüsü uydu.

4. mert313d

mert313d Yeni Üye

bende dv6000 serisinin dv6755et modeli var aldığımda bir ay düzgün çalıştı sonra wireless gitti vistadan sp3lü xpye döndüm bu siteden driverleri kurdum sonra kendi kendine düzeldi... artık vistada ve sp2de düzgün çalışıyor bence sp3ile kurulum yap...

5. otuken42

otuken42 Yeni Üye

SP3 ve driverpack ile de son driverler ekli.
    Fiziksel bir sıkıntı galiba. Çünkü bir ara durup dururken wireless'in çalıştığını farkettim. Yeniden başlatınca gitti.

6. attrax

attrax Yeni Üye

PRODUCT:HP Pavillion dv6000
    dv6007ea
    p/n: RE396EA#AB8
    ŞİMDİDEN TŞKKRLER.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. TRescon

TRescon Yeni Üye

Wireless problemi;
    1. Wireless her zaman görülmez.
    2. Wireless anahtırını açtığınızda Turuncu yanar normalde Mavi'ye dönmesi gerekir.
    3. Bilgisayarı yeniden başlatırsınız görmeye başlar.
    4. Wireless Assitan programında Bluetooth gözükürken Wireless gözükmez.

Kötü Haber hiç bir yazılımsal çözümü yoktur. Cihazın Anakartı fiziksel olarak bozulmuştur. Buna sebep olan sanırım wireless aygıtını yöneten Anakarttaki bir chipten kaynaklanır. Cihazın üzerindeki Wireless Kart nadiren bozulur ama genelde Mainboard arızalıdır.

Diğer kötü haber ise eğer yurt dışından aldıysanız ve Tüm dünyada geçerli olan 1 yıllık garantiyi yaptırmamışsanız yada onunda süresi bitip bozulduysa servise gönderdiğinizde yüklü bir miktar para karşılığı onarımı yapılır.

Kusura bakmayın ama daha kötü ve acı olanı bu sorunun ileride Ekrana görüntü gelmeme gibi problemlere neden olabilmesidir.

9. beograt

beograt Yeni Üye

Haydi herkez HP ye mail atsın bu dv6000 wireless ve ekran sorunu için...
    Lüften bir mail atalım bu adamların kendilerinden kaynaklanan ürün sorunu için para talep etmesinler işin kötü yanı adamların bundan haberi bile yok.....
    Arkadaşlar bugünün tarihi 24.07.09 Ben bugün hp servisi ile görüştüm bu sorun hakkında adamların daha haberi bile yok böyle bir sıkıntıadan...Kendilerinede google i kullanıp bir kontrol etmelerini istedim...Bu adamlar cihazın osununu çözmek için bile 15 $ para istiyorlar....Daha sonrasındada yapılacak olan işleme göre tekrar gerçek değerde fiyat çıkarıyorlar...Yani bu adamlar kendi ürünlerindeki bu sorunda veya google den haberleri yok....Garanti dahilinde olması durumunda bile yapılacak olan işleme göre fiyat çıkarıp para alıyorlar....

10. mesut018

mesut018 Yeni Üye

Lanet olsun yaffffff ne dandik bi durum

11. ozgurhc

ozgurhc Yeni Üye

hala hp laptop alan insanlarıda görüyorum. bu insanlar çok saf.

Sayfayı Paylaş