Hp Dv6000 - 6148eu : İşlemci hızı ve Isınma Sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında CihanBey tarafından paylaşıldı.

1. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar.

HP Pavilion Dv6000 makinem.... AMD Turion64*2 işlemcili.. 1,6 ghz...256 Harici ekran kartı...Rami 512 den 1.5 gb ya çıkardım 667mhz....

1.nci Sorum.. İşlemci hızı normalde 1.6 ama bazen sistem özelliklerinden bakıyorum kendini 800 mhz'e çekiyor....

2.nci sorum touchpad bölgesi aşırı ısınıyor...

Onun dışında bir sorunum yok,gayet şık bir makina..Resmi sitesinden tüm sürücülerini yükleyip arşive ekledim...

3.ncü sorumda anakartı kaç gb Ram destekliyorEn fazla 4 gb mı 2 gb mı? 2 slot var.... 667 mhz taktım....

Hepinize Teşekkürler...İyi Çalışmalar.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarın altında yazan tam model adı nedir?
    işlemcinin kullanılmaığı zaman kendiniz yavaşlatması normal ve iyi birşeydir. Enerji tasarrufu yapılır.
    Eğer bilgisayarınız biraz eski ise hava tahliye kalanlları ve fan tozlanmış olabilir. Bu sebeple ısınır.

3. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Dv 6000

6148Eu yazıyor 3.ncü hanede...

Anakartım maxsimum 2 gb mı destekliyor.. 4 gb mı..... Şu an 1,5 gb 5300 667 mhz de 2 ram çalışıyor

Isınma sorununu kanalları bulup basınçlı hava tutsam işe yararmı..fan çalışıyor sesinden belli... olmazsa soğutucu stand alacağım....

İşlemcim ise kafasına göre bazen 1,6 bazen 800 mhz.. Ama aklım takılıyor... Siz normal diyorsanız doğrudur.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu adreste cihazınızın teknik bilgilerini veren pdf dosyası var.
    Oradaki bilgilere göre en çok 2 gb destekliyor.
    http://h20195.www2.hp.com/V2/GetDocumen ... c=tr&lc=tr

Ancak ben olsam 2gb den fazla ram takmak istiyorsam mutlaka denerdim.

Isınma sorunu için tavsiyem bir servise göstermeniz.

5. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Teşekkürler SAKA.

Gerçekten bu işe gönül verdiğin ve İnsanlara yardımcı olmaya çalıştığın için sizi Takdir Ediyor,Başarılarınızın Devamını Diliyorum....

Sayfayı Paylaş