hp dv4, dv5 ve dv7 serileri windows xp SES sürücüsü

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    hp dv4, dv5 ve dv7 serileri için windows xp sürücüsü bulduğumu düşünüyorum. Ancak bende bu cihazlar olmadığı için test edemedim.
    Bu serileri kullanan arkadaşlar aşağıdaki sürücüyü indirip test edebilirler mi?

Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio önce bunu kurun.

Sonra aşağıdakini;
    [*] Nvidia Hdmi sürücüsü: Nvidia hdmi driver

Daha sonra ise aşağıdakini kurun. Kurulumu aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek yapınız.

idt_audio_idt_high_definition_audio_codec

+ Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
    Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    Ses ile ilgili aygıta sağ tıklayın Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
    Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

2. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Daha once verdiginiz Audio_1000023_WHQL , IDT_High_Definition_Audio , KB835221.exe bu ucuyle halletmistim(kesin emin degilim cunku cok driver denedim , ama yanilmiyorsam bu) ses cikmisti , daha sonra bilgisayari kapatip actigimda ses yok baktim device managerda herhangi bir taninma yok ses ve modeme karsi , bende yeniden KB835221 eklentisi ile kurmaya baslayip yeniden bi kurayim derken sadece kb835221 i kurunca ses ciktigini gordum , makineyi her actigimda bi 30 35 s harciyarak sesi geri getiriyorum su anda. Sizin verdiginiz bu driveri da kurmaya calistim simdi "_ExitError : Error = Device object not present , restart the system and run setup again" diyor . Restart edip denedim yine yine ayni hata . Olmadi yani direk kurunca baska yapabilecegim birsey varsa deneyeyim . Sonra yine kurdum simdi KB835221 i yine cikti ses . Bide bugun 1 saat sonra dersim var ona girip ciktiktan sonra aksama gelip yeniden windows kurucam , makine formatlanicak yani , varsa tavsiyeleriniz aksama kadar yazarsaniz cok sevinirim. Cunku makine cok bariz bir sekilde performansinin cok altinda calisiyor , alali 1 ay oldu cok yogunluktan dolayi kendimde cok ugrasamadim ama bi duzgun sekli ile kullanamadim makineyi , bu aksamki denemelerde bosa cikarsa vistaya donmeyi dusunuyorum artik.Ilginize simdiden cok tesekkurler.

Iyi Calismalar .
    Deniz .

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

_ExitError : Error = Device object not present , restart the system and run setup again

Bu ikiside yine ayni hatayi veriyor , ama ne yapmam gerektigi konusunda cok da emin degilim . sadece kuruyorum olmuyor , o xp eklentisini kurup eski devicelari meydana cikartiyorum deniyorum olmuyor, siliyorum eskileri kuruyorum olmuyor . hep ayni hatayi veriyor. bu 4 u de ayni goruntude birsey calistiriyor , icerikleri filanda ayni gibi ve ayni hatayi veriyorlar.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüyü güncelle metodu ile de mi olmuyor

6. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Yok hayir , hep o yazdigim mesaji aliyorum .

7. es.oncu

es.oncu Yeni Üye

omadı arkdaşım iki driveri da denedim olumsuzz malesef.. :((

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

her açılışta ses ayarını yapmak için şu forumda bir yama yazmışlar.
    http://forum.notebookreview.com/showpos ... stcount=68

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajı güncelledim ve yeni bir sürücü ekledim. Tekrar dener misiniz?

10. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Yarin bilgisayar onemli bir sunum oldugu icin herseyi ile tam calismasi gerekiyor bu yuzden vistaya dondum bugun , o yuzden deniyemiyorum ama yarin aksam yeniden xp kurma calismalarina basliyacagimi dusunuyorum(vakit bulabilirsem , aksamada maclar var ve benim oldugum yerde televizyon vermiyor maci internetten izlemem lazim riske edemem :) yani ) . o duruma gore yarin yada haftaya kalicak artik denemelerim , baska birileri denerse ve sonucu yazarsa cok sevinirim bende.
    Iyi calismalar.
    Deniz

11. muratozbey

muratozbey Yeni Üye

arkadaşlar dv5-1005et xp driverları lazım tam liste verebilecek misin? ya da bu driverlari bulabilir miyiz??

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu dosyayı indirin.
    http://rapidshare.com/files/143118068/1 ... s.rar.html
    dosyayı indirdikten sonra rarı açıyoruz. KB835221 güncelleştirmesini kurduktan sonra ilk olarak Audio_1000023_WHQL driverını onu yükledikten sonrada IDT_High_Definition_Audio klasörünün içindeki setupı kuruyoruz.

Nautilus a teşekkürler

13. Deniz Eroglu

Deniz Eroglu Yeni Üye

Ben hala geri donemedim vista'dan fakat bu dediginiz yontemi zaten daha once yapmistik , bu driverlari kurduktan sonra bilgisayari kapatip acinca ses gidiyor yeniden KB835221 i yukleyince geri geliyordu benim makinemde.

14. Lampetia

Lampetia Yeni Üye

Selam ya arkadaşlar hp pav. dv5-1110 et için driver ları nerden bulcam yardım edin lütfen

15. Lampetia

Lampetia Yeni Üye

Arkadaşlar yokmu bilen ?

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bir notebook ile ilgili sürücü arıyorsanız o model adı ile sitede arama yapınız. Bulamazsanız o seride yakın olan modelin sürücülerini deneyiniz. Olmayacaksa yeni bir konu açıp everest ile aldığınız donanım raporunuzu yazınız.

17. gulap29

gulap29 Yeni Üye

bendede aynı sorun var saka ses cıkıyor ama bi zaan sora ses gidiyor :S tekrar yapmak gerekiyor aynı şeyleri bunu kalıcı hale nasıl getirriz

18. medcezir75

medcezir75 Yeni Üye

Saka kardeş verdiğin bilgiler çok işe yaradı ses var ama ses aç kapa tuşu hep kırmızıda kaladı ama ses normal çalışıyor.Benim asıl sormak istediğim aygıt yöneticisine girdiğimde''diğer aygıtlar bölümünde-bilinmeyen aygıt ve -USB device'' üzerlerinde soru işareti var bir türlü bu sürücülerin ne olduğunu vede driverini bulamadım.Everest programınıda kurdum verilen yönergelere görede donanım raporuda aldım ama nafile bişey anlamadım.İlgilenirsen çok memmun olacağım.Şimdiden ilgi ve alakana teşekkürler. [flowers]

Sayfayı Paylaş