Hp Dv2720- Winxp kurulumu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında enter tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enter

enter Yeni Üye

Hp Pavilion dv2720'ye win xp kurulmuyor.
    ACPI'yi desteklemiyor diye hata veriyor. Arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. hansoylu

hansoylu Yeni Üye

DUR: 0x000000A5 (Parametre1, Parametre2, Parametre3, Parametre4)
    Bu sistemdeki ACPI BIOS'u belirtimle tümüyle uyumlu değil. Olası geçici çözümler için lütfen Benioku.txt dosyasını okuyun veya sistem satıcınızdan güncelleştirilmiş bir BIOS isteyin.

Bu sistemdeki BIOS tamamen ACPI uyumlu değil. Lütfen sistem satıcınızdan güncelleştirilmiş bir BIOS isteyin. Güncelleştirilmiş bir BIOS alamazsanız veya satıcınızın verdiği en yeni BIOS ACPI uyumlu değilse, metin modunda kurulum sırasında ACPI modunu kapatın. Bunun için depolama sürücülerini yüklemeniz istendiğinde(F6 ya bastığın yerde F6 Değil F7 tuşuna basın. F7 tuşuna bastığınızı bildirmeden ACPI'yı devre dışı bırakır ve yüklemeye devam etmenizi sağlar."

3. dimebag

dimebag Yeni Üye

ben f7 ye bastım xp yi kurdum. aman ne mutlu oldum sormayın :lol: yalnız xp kurduktan sonra guzel notebook un wireless driverini intel in o guzel ahenkli sayfasından indirdim ve tam mutlu olucam derken malesef yine yıkıldım. İndirdigim wireless diriveri yedi wireless i tanıttım. Ama gel görki wireless kardes çok asabi cıktı hicbir modemi görmüyor kafasının dikine gidiyor hiç sölediklerimi yapmıyor. [aglamak] sonra aklıma geldi wireless tuşu acıp kapatım sanırım acınca lambası mavi oluyordu bunların ama bizimki inat işte acsanda kapatsanda hep kırmızı. wireless i kullanamıyorum ne yazıkki.Bu wireless sorununun cözümünü bilen varsa lutfen yazsın yuklemedigim diriver wireless asistan kalmadı. [aglamak]

ha birde unutmadan söylemek istiyorum ses driverini hala bulamadım bulanların insaniyet namına bu siteye eklemesini rica diyorum. görüşmek üzere. [director]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ses kartınız ya conexant ya da realtektir. Forumdaki konulara bakıp ses sürücülerini ve yamasını deneyin.
    İki driver ve ses yamasının dışında dünyada bulabileceğiniz başka dosya yoktur ses için. Sadece kurulumu verilen sıra ile ve metodla yapmanız önemli.

5. tekno147

tekno147 Yeni Üye

arkadaşlar ben 3 haftadır bu pc ye xp kurmaya çalışıyorum ama nafile. denemediğim şey kalmadı ama olmuyor.
    xp kurulumunda acpi denetleyicileri hatası veriyo, f7 tuşuna basarak iptal ediyorum. kurulum tamamlanıyo ama bu seferde PCI Expres yuvalarından birinde ünlem işareti veriyo.
    Tüm driverlerini kurmuş olmama rağmen ne ses çalışıyo, ne bluetooth, ne wireless ne de başka bişey.
    Denemediğim yöntem kalmadı. Hp nin sitesindeki nerdeyse tüm driverları denedim.Servise pack 3 le bile denedim ama nafile. Bi sonuç alamadım.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş