hp dv2500 CD-DVD ROOM görmüyor

Konu, 'Hp Notebook' kısmında GuMgUmOk tarafından paylaşıldı.

1. GuMgUmOk

GuMgUmOk Yeni Üye

merhaba ustalar.4ay önce hp dv2500 notebook aldım.vısta kurulumunu yedekleyerek windovs xp format attım.bir süre sonra dvd roomu görmemeye basladı,bilgisayarımda dvd room simgesi kaybolup tekrar gelıyodu.geldiği zamanlar normal çalışıyordu.içinde bütün xp driverları olan bir image dosyası ekledım ama o da çare olmadı.b irsüresonra ayn ı sekilde bilgisayarımda dvd room imgesibazen gözükmemeye basladı(ekte fotosu var) aygıtyöneticisi görmedi görse bilgi yok diyor.ne yapabilirim.yardımlarınız için şimdiden tesekkurler..

Ekli Dosyalar:

2. kralserver

kralserver Yeni Üye

- biostan kapama gibi bir durum olmuş olabilirmi ?
    - eski pc lerde başıma geldi cd rom surucu okumakta sorun çekince windows tan kayboluyor du ?
    - makineniz tozda kaldımı veya cdrom sürücü sallanıyormu slotlarda bir temassızlık gibi durum olabilirmi ?

yukardaki nedenleri bir inceleyin isterseniz.

3. GuMgUmOk

GuMgUmOk Yeni Üye

biosta Cdrom Enabled. olarak gözüküyr ama windows ortamında hiç bir simge yok Bunun CD-Room sürücü elinde olan varmı acaba yeniden yüklesek olur gibi duruyor :S

4. kralserver

kralserver Yeni Üye

cdrom sürücünü yazılı olmaz sistem zaten tanır onu win95 bile olsa

5. GuMgUmOk

GuMgUmOk Yeni Üye

öyle mi peki ya çözüm?

6. kralserver

kralserver Yeni Üye

makineniz okudğum ve anladığım kadarıysa fiziksel bir arıza var en iyisi servise gönderin.

yazılımla alakalı birşeyi yok gibi görünüyor.

dinpnot : eğer hiçbirşekilde çalışmıyorsa

7. GuMgUmOk

GuMgUmOk Yeni Üye

ilgin için teşekür ederim ustam.ama arada bir geliyor :)söylemeyi unutmuşum

8. warpalavas

warpalavas Yeni Üye

walla üstatım şimdi benim aklıma şu geldi, xp ilk çıktıgı zamanlarda eski pc de benimde çok olurdu bi türlü çaresini bulamamıştım. ama xp cd sinin yeni versiyonları çıktıgında ordan yüklemiştim bir daha da yaşamadım diye hatırlıyorum ama bu seneler önceydi. neyse sana tavsiyem güncel bi xp cd si ile kurulum yap bi de öyle dene bakalım. ama hp nin dvd lerinde çok kullandınmı problem oluyor onu baştan söyleyim. kolay gelsin

9. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

bilgisayarı elektriğe takma, pilini çıkart ve power tuşuna bir kere bas. içindeki statik elektrik boşalsın ondan sonra sorunun düzeleceğini umuyorum.

Sayfayı Paylaş