HP Dv 9795 T (US) WinXP Erkran Kartı Çakışması ?

Konu, 'Hp Notebook' kısmında NovaYear tarafından paylaşıldı.

1. NovaYear

NovaYear Yeni Üye

arkadaşalr kafayı yemek üzereyim her an çıldırıp pcye bir zarar verebilrim.. [ofof]

3 gündür üzerinde uğrasıyorum ama illaki win xp kurduğumda daha hiç biş yapmadan eran kartı başka bişiler çakışıyor [ateskafa]

pci express root port - 2A01 ile 2 tane giriş çıkış aralığı ve 1 tanede bellek aralığı çakışması var vede çözemiyorum.. [alala]
    sinirden wallahi lehim makinası ile sokucem o çakışan aygıtları.... [ban]

tüm herşeyi hakllediyorum direveri kuruyorum ama ekran kartı çakıştığı için aygıtı sistem zorunlu başlatıyor o sebeptende ekran kartı diriverini kuramıyom ekranda kasıyo...

tamam aygıt çakışmasını şözeyim dedim "Donanım Sorunu Gidericisi" açılmıyor yardım ve destek o bölümü açtığımda kitleniyor..

neyapayım şimdi ben ha ??? varmı bir fikri olan ? şeytan dioki al dizüstünü masa üstü iel kuvvtlice bi çakıştır tüm sorun çölülür

2. NovaYear

NovaYear Yeni Üye

teşekkürler arkadaşlar sonunda halledebildim sorunu artık pcde sorun kalmadı.
    haa nasıl halletim derseniz direverleri kabul etmiyordu bende ekran kartının modelin bilgiğim için nvidia sitesinden "169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql" sürücülerini indirdim extract yapıp içindeki donanım tanımlama bilgisini bulunduğu inf dosyasını kendime göre düzenledim içinde ekran kartı modelimi aratıp varsıyalan olarak gelen aygıt kimlik numarası tutmuyordu bende kendi pc mdeki aygıt kimlik numarasıı yazdım tekrar kurmayı denim çatır çatır kurdu ve çakışmalar gitti :)

sükür şimdilik win xp stabil çalışıyo ama buradan bi mesajım var diğer arkadaşalra win kurmaktan korkmasınlar. xp direveri yk kuramam kıl tüy demesinler win xp kursunlar wistada çalışmak ölüm yaf.. bende sözde yeni pc aldım hiç fark yokmuş diyordum. xp yi kurunca farkı anladım tv gibi oldu bilgisayar baş tuşuna 13 sn yede win karşında hemta tam açılmış olark :) gözünü sevdiğimin xp sini bide sp3 ü tr olsun vede betadan kurtulsun süper olacak..

3. ctex

ctex Yeni Üye

kardesım,aynı sorun bende de var ama senın yaptıgın gıbı ugrastım cozemedım.lutfen bana da yardımcı olurmusun?
    e maıl adresım ı verıcem sana ct.examine@hotmail.com

mesajını beklıyorum nerdeyse 1 aydır ugrasıyorum ama cozemedım.lutfen yardımını esırgeme..sımdıden tesekkur ederım...
    en kısa zamanda mesajını beklıyorum....

Sayfayı Paylaş