Hp Compaq Presario V6710ET KM022EA Notebook hk herşey burada

Konu, 'Hp Notebook' kısmında xcodex tarafından paylaşıldı.

1. xcodex

xcodex Yeni Üye

Hp Compaq Presario V6710ET Dizüstü Bilgisayar (KM022EA) notebook özelikleri

İşlemci türü : AMD Athlon 64 X2 TK57 Mobil Teknolojisi , Düzey 2 önbellek 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 1024 MB
    Maksimum bellek : 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 512 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 80 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : 802.11b/g WLAN
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 1 Kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : NVIDIA® GeForce™ 7150M
    Video RAM : En çok 287 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
    Web kamerası : Tümleşik Mikrofonu Olan Compaq Presario WebCam
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 65 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans : Microsoft® Works
    Önceden kurulu yazılımlar : Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0
    Optik sürücü yazılımı : Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media Center
    Ürünle gelen yazılım : Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık : 2,80 kg (6,14 lbs)
    Paket ağırlığı : 3,92 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

Hp Compaq Presario V6710ET Dizüstü Bilgisayar (KM022EA) notebook resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp Compaq Presario V6710ET KM022EA Notebook xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart ve ethernet kartı sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Bütün nvidia sürücüleri konusundan ya da Şu adresten gerekli sürücülere ulaşabilirsiniz.
    3. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom Wireless LAN Driver.
    4. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. HP Wireless Assistant
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: Bu sürücünün tam olarak hangisi olduğundan emin değilim. Bu notebooku kullanan bir arkadaş kablosuz ethernet üreticisini söylerse seviniriz. O zamana kadar şu ikisini deneyebilirsiniz.
      - Broadcom Wireless LAN Driver
      - Atheros AR5007 802.11b/g Wireless LAN Driver
    11. Son Olarak Bilinmeyen aygıt olarak görünün Quick Play ve Quick Lunch Button için

Yukarıdaki sürücülerin kurulumundan önce mutlaka NETFRAMEWORK un kurulu olması gerekmekte.

Framework dosyalarını indirmek için tıklayınız...

3. gotegell

gotegell Yeni Üye

tesekkur [bravo]

4. pozitifcizgi

pozitifcizgi Yeni Üye

Öncelikle çok teşekkür ederim. Ancak ben sorunumu tam olarak çözemedim. Örneğin Ağ bağdaşdırıcım "nvidia nforce networking kontroller" kuramadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler kardeşlerim.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisine grip sürücüyü güncelle deyin. Anakart sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin bakalım olacak mı?

6. pozitifcizgi

pozitifcizgi Yeni Üye

Saka kardeşim teşekkür ederim. Dediğiniz yerden girerek sorunumu çözdüm. [alkis]

7. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Arkadaşlar ben bu pc yi cumartesi günü aldım resimdeki pc ile aynı deil üzerindeki açma kapama tuşu ve dokunmatik tuşlar burdaki resimde yok.. Bendeki pc nin resmini gönderiyorum

[resim=]http://static.bimeks.com.tr/catalog/images/p.14815.04.jpg[/resim]

Birde ben bu pc aldım üzerinde yazılı olan athlon işlemci var aldığım mağazanın internetsitesinde kataloğa baktığımda turion işlemci görünüyo hemen aradım merkezlerini şikayette bulndum araştırıp dönecez dediler birgün sonra internet sitelerindeki turion u athlon yapmışlar:))

Bu pc de bloutooth varmı arkadaşlar ?? Birde ben ek 2 gb ram alım 512 nin irinin yerine takım diyorum kaç mhz lik alsam ??

8. xcodex

xcodex Yeni Üye

DD2 667mhz

9. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Arkadaşım bilgiler için çok sağol emeğine sağlık...
    HP Quick Launch Buttons yalnız bu linkte problem var galiba bi bakarmısın sana zahmet.

10. xcodex

xcodex Yeni Üye

11. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Sağol arkadaşım

12. magnetic

magnetic Yeni Üye

dostum öncelikle teşekkür ederim eline sağlık
    yalnız webcam sürücüsü yokmu bunun

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Webcam otomatik kurulmadı mı?

14. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Arkadaşlar webcam otomatik kurulmadı programı ve driver i varmı acaba

15. nistalrooy

nistalrooy Yeni Üye

cok saolun yardimlar icin verdiginiz linkler sayesinde vistadan kurtuldum x pro kurdum sorunsuz calsiiyoo

16. nistalrooy

nistalrooy Yeni Üye

ben xp ultimate 32 bit kurdum makineye webcam otomatik tanidi

17. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Arkadaşlar bişe soracam.Mesela xp kuracaz makinaya dd 2 bölüm birisi C 66 GB diğeri D 8 Gb D sadece kurtarma bölümüne ayrılmış.D yi silip 40 C 40 D yapmak istiyorum ama kurtarma bölümünü silmem sorun yaratırmı acaba ?

18. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Arkadaşlar xp yi kurdum. Ama sorunum var kulaklığı takıyorum ama kulaklığa değil kendi hoparlörüne veriyo sesi..Birde ön paneldeki dokunmatik tuşlardan sesi kıs dediğimde ışık kırmızıya dönüyordu ama artık dönmüyo hep mavi yanıyo..Birde wireles ışığı açıkkende kapalıykende kırmızı yanıyo mavii yanmıyo hiç..Yardımcı olursanız sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sakın o 8gb lik kısmı silmeyin.

20. SoGuKKuVeT

SoGuKKuVeT Yeni Üye

Tamam arkadaşlar ses sorununu çözdüm sayfada daha önceki verdiğiniz ses driverini yüklemiştim şimdi değiştirmişiniz yenisini yükleyince kulaklık sorununu çözdüm..Sağolun arkadaşlar çok iyi oldu xp

Sayfayı Paylaş