Hp Compaq Presario V6630ET GV256EA notebook hakkında herşey

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Compaq Presario Media Center V6630ET Dizüstü Bilgisayar GV256EA Özellikleri

İşlemci türü : Intel® Pentium® çift çekirdekli işlemci T2330, 1.60 GHz, Düzey 2 önbellek 1 MB
    Yüklü işletim sistemi : Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
    Standart bellek : 1024 MB
    Maksimum bellek : En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni : (2 x 512 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü : 120 GB
    Sabit disk denetleyicisi : SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı : 5400 rpm
    Optik sürücü türü : Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Bellek kartı aygıtı : Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Modem : Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi : Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri : Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
    Kablosuz yeteneği : Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları : 3 USB 2.0, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 1 Kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi : IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları : 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800
    Video adaptörü : Intel® Graphics Media Accelerator X3100
    Video RAM : En çok 251 MB toplam kullanılabilir grafik Belleği
    Dahili ses : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon : Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye : 101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı : Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü : 65 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans : Microsoft® Works 8
    Önceden kurulu yazılımlar : Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0
    Optik sürücü yazılımı : Windows Media Player; HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD MakerRoxio MyDVD Basic ; Roxio Creator Basic ; Windows Media center
    Ürünle gelen yazılım : Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2007 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık : 3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı : 3,92 kg
    Boyutlar (G x D x Y) : 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y) : 485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi : 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları : Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

Hp Compaq Presario V6630ET GV256EA notebook resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp Compaq Presario V6630ET GV256EA Notebook xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    5. Eğer daha önce hiç xp kurmadıysanız detaylı anlatım için şurayı okuyunuz.
    6. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: Intel Chipset Installation Utility for ICH8
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Mobile Intel 965 Express Yonga Seti Ailesi Video Sürücüsü
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
    Kod:
    C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
    Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

4. Modem Sürücüsü: motorola xp modem driver
    5. Hp kısayol tuşları: HP Quick Launch Buttons
    6. Hp Wireless assistant : HP Wireless Assistant
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: intel wireless driver
    8. Ethernet kartı sürücüsü: realtek ethernet driver.
    9. Kart okuyucu sürücüsü: card reader driver
    10. Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    11. Bluetooth: hp bluetooth driver
    12. Web cam sürücüsü: webcam driver

v6630et xp drivers

3. gundogusu

gundogusu Yeni Üye

Acaba bu driverlar denenmiş mi? Ben bizzat hpden destek aldığım driverlerin bir kısmı en önemlileri çalışmamıştı. Bunu öğrenmek istiyorum. Ve ben yüklemekten vazgeçmiştim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sürücüler bu laptop için verilen vista sürücülerinin xp için olan sürümleri. Sorun olacağını sanmıyorum.
    Şimdiye kadar yüzlerce dizüstü bilgisayara sürücü buldum. Ufak tefek sorunlar olabilir ama her zaman çözülür.

5. melancholic

melancholic Yeni Üye

s.a beyler bu kısayol tuşları driverları sitesi yanıt vermiyor bi ilgilenebilirmisiniz adminler :D

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

düzelttim.

7. melancholic

melancholic Yeni Üye

s.a beyler benim hp compaq presario v6630et bu modelden var benim ekran kartım vistada sorunsuz çalışıyor oyunlarda hiç kasılmıyor.
    ama xp'de sitemizden indirdiğim driverları kurduğumda oyunlarda donma yavaş hareket etme oluyor.
    neden acaba yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. [imdat]

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde sorun var mı?

9. melancholic

melancholic Yeni Üye

aygıt yöneticimde hiçbi sorun yok herşey normal

10. melancholic

melancholic Yeni Üye

bide benim bilgisayarımın kendi vebcamı yok acaba bu modelin vebcamlısıda warmı yoksa başka bi driver'mı

11. melancholic

melancholic Yeni Üye

resimlerde uyuşmuyorr.............. [imdat]

12. that_inspector

that_inspector Yeni Üye

ben de xp yi kurdum ancak tek sorun ses kartında oldu iki kez baştan format attım ama ses kartını tanımadı... dediğiniz yönergeleri aynen yerine getirdim ama nedense olmuyor. driver için bilgisayarı ya da interneti arattığımda birşey bulamıyor. [​IMG] saatin yanında ses simgesi de görünmüyor. aygıtı bulmuyor... başka yöntemi varsa açıklarsanız sevinirim...

13. that_inspector

that_inspector Yeni Üye

Sorun çözülmüştür..

evet arkadaşlar birazcık daha araştırıp sorunumun çözümünü buldum asıl sorun sp3 entegreli windows kullanmamdan kaynaklanıyormuş Çözüm:::

Sizin de başınıza gelirse;

1. Formattan sonra anakartın driver'larını kurun öncelikle..
    2. Baktınız hala PCI Bus aygıtı taınmadı ise, Realtek driverlarının içinde sadece KB888111 ve KB835221 serili Windows güncellemelerini yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Normalde direk driver kurarken bu güncellemeler kuruluyor. ama bilgisayar dünyası işte bazen 2 kere 2 dört etmiyor..
    3. Windows PCI Bus aygıtını (HD Audio aygıtı) bulup sizden driver isteyene kadar Realtek'in driver'ını kurmayın.

*Microsoft sitesinden alınmıştır...

Arkadaşlar SP1 ve SP2 için microsoft HDA için KB888111 eklentisini vermişti fakat bunu SP3 için kullanmamız mümkün olmadığı öğrenildi ve yukarıda makalesi verilen 6 Şubat 2008 tarihinde KB835221 eklentisi ile ses kartlarının driver(sürücü) yüklemelerine yardımcı olan eklentiyi yayınladı...

Kolay gelsin...

14. zoyaist

zoyaist Yeni Üye

Selamlar,
    V6630ET cihazım için Hangi Ram i satınalmalıyım? Yani ddr2 mi yada mhz si ne olmalı? Örnek bir tane link verebilir misiniz?
    Saygılar.

15. kemalbaba46

kemalbaba46 Yeni Üye

bu forumdanki linkten indirdigim ekran kartı driverini kuramadım
    kurarken "bu sistem yazılım gereksinimlerini karşılamıyor kur kapatılacak" çıkıyor.
    ne yapabilirim bu hatayı geçmek için.

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

zoyaist,
    Ddr2 667 mhz notebook rami almalısınız. Bu arada sitemizde tamamı kalın yazmayınız.

kemalbaba46,
    Ekran kartınız nedir?

17. kemalbaba46

kemalbaba46 Yeni Üye

forumdan indirdigim ekran kartı driveri problemli çıkınca intelin kendi sitesinden 965 chip setli driveri indirip konyu çözdümm

18. kemalbaba46

kemalbaba46 Yeni Üye

aygıt yöneticisinde HIDclass adında tanınmamış bir aygıt var bu ne olabilir ?

19. mchusam

mchusam Yeni Üye

Arkadaslar Bende V6630et Aldım Xp Kullanmak İstiyorum Ama Driver Yok Neyse 2.Sınıf Bi Pro İle Bazı Driverleri Buldum Ama Pro Ses Driverinı Göstermedi Ne Kadar Aradıysam Bulamıyorum Acaba Bana Yardım Edebilecek Birisi Varmı Birazda Hızlı Olursa Sevinirim Çünkü Ses Olmadan Tadı Olmuyo Şimdiden Teşekkürler... [imdat]

20. xcodex

xcodex Yeni Üye

Notebookunuzun detaylı özelliklerine everest programı ile bakın.
    notebook-genel-f24/driver-arayanlar-mutlaka-burayi-okusun-t788.html

Not : Bu programın kullanılması çok önemlidir.
    (Driver lar Notebook isimine göre bulunmadığı takdirde ,
    Donanım yapısına göre uygun sürücüler adapte edilir.)

Everest raporunu buraya yazınız yardımcı olayım..

Sayfayı Paylaş