Hp compaq presario v6328ea gf808ea notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp compaq presario v6328ea gf808ea notebook özellikleri

İşlemci : Intel® Pentium® CoreDuo T2350 1.86 GHz 2 MB
    Sistem belleği : 1 GB DDR2 (2x512 MB) 667 MHz , max. 2GB
    Ekran Kartı : Intel GMA950 128 MB
    Ses Kartı : 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik Altec Lansing® hoparlörler
    Modem / faks: 56K modem
    Network : 10/100 Mbps
    Sabit Disk kapasitesi : 80 GB 5400 RPM SATA
    Optik sürücü : DVD +/- RW SM
    Batarya : 6 Hücreli
    Klavye : 101 Tuşlu Klavye
    Ekran : 15,4 WXGA HD Parlak Ekran (1.280 x 800)
    İşletim sistemi : Vista Premium
    Boyutlar : 357,9 x 259 x 350 mm / 2,99 kg
    Geliştirilmiş Port'lar : 3 x USB 2.0, 1 x S-Video TV çıkışı,
    Kablosuz haberleşme: Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    Aksesuar : Kumanda

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hp compaq presario v6328ea gf808ea laptop xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Intel onboard vga driver
    3. HP Wireless Assistant : HP Wireless Assistant
    4. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver

5. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

6. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    8. Ethernet sürücüsü: Intel lan - ethernet driver
    9. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver
    11. HP Quick Launch Buttons: HP Quick Launch Buttons

3. hsakni

hsakni Yeni Üye

eline emeğine sağlık. 1 tek ekran kartı driverı kurmuyor. yardımcı olursanız sevinirim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu ekran kartı bü sürücü ile şimdiye kadar hiç sorun çıkarmamıştı. Ekran kartınız intel değil mi?
    Ayrıca nasıl bir hata alıyorsunuz?

5. uBaran

uBaran Yeni Üye

saka Bey öncelikle elinize emeğinize sağlık bu kadar kapsamlı ve güzel bir site hazırlamış olduğunuz için. Başarılarınızın devamını diliyorum.

teşekkürler yardımlarınız için.

BARAN

6. copydelete

copydelete Yeni Üye

Merhaba supersiniz bu drıverlar Presario V6000 Uyarmı dostum? [bravo] [bravo] [bravo]

7. aleks_mut

aleks_mut Yeni Üye

Merhaba ya benım de bılgısayar 6328EA XPye çevirdim tüm driverlar süper çalıştı ancak ses kartı benım ısteklerımden bağımsız çalışıyo yani;
    bilgisayarı kapatmadan sesı sonuna kadar kısıyorum, makine açılıyo açıldıgı zaman ses simgesi sessizi gosterırken xpnin başlangıç sesi sonunna kadar bagırıyo ve o çıkan baloncuklar fılan hep ses çıkarıyo ses kapalı olmasına ramen... anca ben elımle ses sevıyesının hafıf bı oynatırsam yıne kısık hale gelıyo...

[ofof] [aglamak]
    2. bir olay daha

herhangı bir medya oynatıcısı (nero nun media oynatıcısı veya windows media player vb. ) çalıştırdım diyelim, işim bitti kapatıcam veya simge durumuna küçültücem hemen mavi bi ekran geliyo 1 sn duruyo okuyamıyorum ne oldugunu ve bılgısayar resetlenıyo. buda tahmınen ses kartından kaynaklanıyo.

sanırım bir uyumsuzluk mevcut

teşekkurler. [imdat]

8. yerbezi

yerbezi Yeni Üye

saka Bey oncelikle bu hazirladiginiz sayfa icin cok tesekkur ediyorum
    ben size sunu danismak istiyorum;
    v6328ea notebook umda c de vista yuklu, d de ise recovery bolumu var. recovery cd de hazirladim
    vista ya yani c ye format attigimda recovery cd yi kullanarak tekrar vista ya donebilir miyim
    yoksa ayrica vista cd si mi gerekir, gerekirse benim notebook un altinda yazan key i girsem legal olmus olur mu
    simdiden tesekkurler

9. burakkkk

burakkkk Yeni Üye

merhaba bende presario v6000 var Xp ye çevirdim yanlşlıkla recrovery sildim tekrar vista yapamıyorum xp driverlerini de çok aradım ancak yine hata verdi uyumlu değil gibilerden ne yapabilirim şimdi ne ekran kartım ne de ses kartımı tanımıyor usb modem kullandığımdan modem sorun olmadı ancak diğer fonksiyonlar çalışmıyor şimdiden teşekkürler ve ayrıca burdaki ekran kartı driverini indirdim indirdiğim her driverde sistemle uyumlu değil kur kapatılacak yazıyor [imdat] [ofof] :cry: :cry:

10. yerbezi

yerbezi Yeni Üye

oncelıkle gecmis olsun, bende de ayni sorun oldu, ayni hatalari verdi, ben aygit yoneticisinden ilgili birimi bulup, surucu guncelleme kismindan (bu driverler C: icinde biryere aciliyor, SW Setup yanlis hatirlamiyorsam) ordaki ilgili dosyayi gosterdim ve problemi cozdum, sende bir dene, sonucu da tekrar bize bildirirsen seviniriz...

11. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

arkadaşlar ben normal bir bilgisayara format atmadan önce (her zaman) hard disk sıfırlama (hard disk low level format) programını kurup hard diski sıfırlarım ve geriye hiç bir şey bırakmam .
    derimki acaba bu laptop ta bu programı kurarsam bi problem olurmu
    hiç böyle bişey deneyen oldumu
    herkes direk vistanın üzerinemi kurdu
    cevap yazarsanız sevinirim.

:? :? :? :?

12. krcbyli

krcbyli Yeni Üye

işlem tamam
    herkesin ellerine sağlık daha önce yazan bir arkadaşında dediği gibi
    bir laptop daha vistanın ellerinden kurtuldu

herkesin emeğine sağlık

13. swatt200

swatt200 Yeni Üye

formunuzdan yararlanarak aynı marka ve modeldeki laptopumu sorunsuz bir şekilde xp ye çevirdim.ancak kulaklığı taktığımda hem kulaklıktan hemde hoparlörlerimden ses gelmekte.Connexant ses kartı var.diğer bir modelinde aynı soru sorulmuş ancak ondaki ses kartı realtek olduğu için çözüme ulaşılmış.Benim yapabileceğim birşey varmı şimdiden teşekkürler...

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. Sinircell

Sinircell Yeni Üye

Driverları yükledim fakat Bluetooth çalıştırdığımda bir hata veriyor "Bluetooth license check failde. Please make sure that the Bluetooth device is plugged in/turn on, the device you are using is licensed for this software and that yout license has not expired" bide Hight definition veri yolundaki modem aygıtını yükleyemedim yardmcı olursanız sevinirim. Acilll lütfen

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bluetooth için kullandığınız program lisans hatası veriyor ki bunu ilk defa duydum.
    Sürücüyü kaldırıp tekrar kurabilir ya da aşağıdaki programı kurmayı deneyebilirsiniz.
    [*] Bluesoleil programı : Bluesoleil bluetooth programı

high definition yolundaki modem aygıtının kurulumu ilk sayfada detaylı olarak anlatılıyor. Modem kurulumuna bakınız.

17. sahinasya

sahinasya Yeni Üye

sa saka bey öncelikle bu güzel bilgi için size çok tşkr ederim ancak driverlerin linkleri rapidden verilmiş konu eski ancak şuanda rapidden dosyalar inmiyor bu dosyaları başka bir linkden verme şansınız varmı acaba çünki benim laptop da arkadaşınkiyle aynı marka ve model Hp compaq presario v6328ea gf808ea notebook.. şimdiden tşklr......

Sayfayı Paylaş