HP Compaq Presario F700 Dizüstü Bilgisayarı serisi -

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Hp'nin ekonomik Compaq Presario F700 Dizüstü Bilgisayarı serisi ile ilgili konuları burada konuşabiliriz.

Bu konuya dahil olacak notebooklar şunlardır.
    Compaq Presario F740ET Dizüstü Bilgisayar (KH955EA)

Compaq Presario F700 Dizüstü Bilgisayarı serisi resimleri

Compaq Presario F700 Dizüstü Bilgisayarı serisi özellikleri

Notebook Modeli:Compaq Presario F740ET Dizüstü Bilgisayar (KH955EA)
    İşlemci türü:Mobile AMD Sempron™ İşlemci 3600+, Düzey 2 önbellek 256 KB, AC/DC Modunda 25 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi:Orijinal Windows Vista® Home Basic 32 bit
    Standart bellek:1024 MB
    Maksimum bellek:En çok 2 GB DDR belleği destekler
    Bellek düzeni:(1 x 1024 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü:120 GB
    Sabit disk denetleyicisi:SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı:5400 rpm
    Optik sürücü türü:Çift Katman desteğine sahip Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Modem:Yüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi:Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri:802.11b/g WLAN
    Harici G/Ç bağlantı noktaları:3 USB 2.0, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 1 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi
    Ekran boyutu:15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü:1280 x 800
    Video adaptörü:NVIDIA® GeForce™ 7000M
    Video RAM:En çok 287 MB toplam kullanılabilir grafik Belleği
    Web kamerası:Tümleşik mikrofona sahip web kamerası
    Dahili ses:3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon:Altec Lansing® hoparlörler
    Klavye:101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı:Açma/Kapatma düğmesi ve özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi denetimi, ses kapatma düğmesi
    Güç kaynağı türü:65 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans:Microsoft® Works
    Önceden kurulu yazılımlar:Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0
    Optik sürücü yazılımı:Windows Media Player ; Windows Fotoğraf Galerisi ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Cyberlink DVD Suite
    Ürünle gelen yazılım:Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2008 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık:3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı:4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y):35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y):485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi:2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları:Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

Hp Compaq Presario F700 ( F740ET )Dizüstü Bilgisayar serisi notebooklara xp kurulumu.

Sürücüleri tek bir tıklama ile kurmak için aşağıdaki dosyayı indirip kurabilirsiniz. Bebetom isimli üyemize teşekkürler.

Download:

Hp Compaq Presario F700 notebook drivers XP32-bit.exe.html

Rar Sifre:
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler: (Sürücüler için kumpiter kullanıcı isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.)
    1. Anakart ve ethernet kartı sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Bütün nvidia sürücüleri konusundan ya da Şu adresten gerekli sürücülere ulaşabilirsiniz.
    3. Atheros wireless ethernet driver : Atheros kablosuz ethernet sürücüsü - windows xp
    4. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık..
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    7. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Bluetooth: hp bluetooth driver

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

hp Compaq Presario f740ET xp drivers

2. narqotic

narqotic Yeni Üye

Selam Arkadaşlar Ve yönetici arkadaşlar Yukarıdakileri indirmenizi tavsiye E T M İ Y O R U M !!! Wireless EKRAN KARTI olsun SES MODEM olsun sorunları oluyor tam bir verim yok ben indirdim kurdum ses olsun Wireless modem V.b gibi değişik sorunlarla karşılaştım ben araştırdım buldum ve kendi bilgisayarımda bunları yükledim ve yedekledim hepsini bulmam 3 günümü aldı diyebilirim sizde benim gibi uğraşmayın Kendim Hp Compaq Presario F700 Xp driverini rapidshare olarak yükledim bunları sırasıyla yükledim ve sorunsuz çalışıyor sesi kulaklık sorunu herşeyi hallolmuş durumda Yöneticelerde burdakileri kendileri siteye ilk sayfaya koyabilirler cabuk erişim için rapid süresi ne kadar sürüyor onu bilmiyorum onun için burdan indirip site içinede yükleyebilirler yöneticiler isterseler

Hepsi Rar olarak Yüklenmiştir.(BilGinize)
    Yüklerken Bu Sıralamaya Göre YükleYiniz !!!!
    1.ANAKART ve ETERNET KARTI aynı setup içinde Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378158424/1 ... p.rar.html
    2.Ekran Karti Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378170013/2 ... p.rar.html
    3.Wireless_Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378176389/3 ... p.rar.html
    4.SeS_YaMaSI_Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378181997/4 ... p.rar.html
    5.SeS_KARTI_SURUCUSU_Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378183612/5 ... p.rar.html
    6.MODEM_SURUCUSU Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378187361/6 ... p.rar.html
    7.Kart_OKuYuCu Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378187909/7 ... p.rar.html
    8.Synaptics Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378189246/8 ... p.rar.html
    9.Bluetooth Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378195049/9 ... p.rar.html
    10.HP_Quick_Launch_Buttons Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378196653/1 ... p.rar.html
    11.HP_Wireless_Assistant Hp Compaq Presario F700 Xp Driver
    http://rapidshare.com/files/378197666/1 ... p.rar.html

Xp Li Hp Compaq Presario F700 LapTopunuzu Güle Güle Kullanın Kolay Gelsin

NOT:Bu Çalışma Narqotic Bizzat ilgilenmiştir Sizler için :) http://www.notebook.gen.tr Ailesini Seviyorum iyiki varsınız

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. axelrudipell

axelrudipell Yeni Üye

Arkadaslar driverlara ihtiyacimiz var, yardimci olabilirmisiniz? dogru konuyu ve driverlari bulamadim sitede.. simdiden tesekkurler.

5. axelrudipell

axelrudipell Yeni Üye

cevap yazmak lazimmis :)) sagolun

6. vozcan

vozcan Yeni Üye

driverlar çalışmıyor

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Allah aşkına böyle mesaj olur mu?
    Hangi driver çalışmıyor. Ne hatası verdi. Böyle mesaj yazıp bırakıp gitmeyin lütfen.

8. hasan_8888

hasan_8888 Yeni Üye

Slm arkadaslar bana HP Compaq Presario F740ET nin xp deriverleri lazım bulan varsa cevap yazabılırmı saygılar

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ama bu kadar da olmazki. Allah aşkına bu konu zaten sizin istediğinizi vermek için açılmış. Cevabı siz sormadan yazmışız. Daha ne cevabı yazalım.

10. xcodex

xcodex Yeni Üye

1. Başka bir konu icerisine siz icerigi farkli bir mesaj yaziyorsunuz. (Konu kirleniyor)
    2. Donanımınız ile ilgili detaylı bilgi edinmeli ve ona arama yapmali , bulamadıgınız takdirde ürünün detaylarını iceren konu acmalisiniz.
    3. Notebookunuzun detaylı özelliklerine everest programı ile bakın.
    notebook-genel-f24/driver-arayanlar-mutlaka-burayi-okusun-t788.html

11. kumpiter

kumpiter Yeni Üye

Öncelikle merhabalar. Sitede ilk mesajım bu.
    Bu model bir dizüstü bilgisayarı (Compaq F740ET), sadece internete girip gazeteleri okuyacak, mp3 dosyası haline getirilmiş romanları dinlemek için kullanacak olan görme özürlü babama aldım (özellikleri bu işler için yeter de artar bile). Bu işlemler için, XP olması gerekiyor makinede çünkü ekranı okuma programı, vista ile uyumsuz. O yüzden lisanslı yazılımı pek işimize yaramıyor.
    HP'nin sitesinde bu cihaz için epey sürücü aradım, vista için maaşallah ama xp'nin bir tek touchpad verilmiş. Bu konu sayesinde sürücülere ulaştım, şu anda da indiriyorum.
    O yüzden, konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim. Cidden sürücü arama derdinden kurtardınız akşam akşam beni. Yükleme neticesinde sonuç hakkında bilgilendireceğim sizi. Ama sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum.
    Tek sorum, üzerindeki entegre kamera çalışır mı bu yüklemelerden sonra?
    Saygılar.

12. vitaminn

vitaminn Yeni Üye

verdiğiniz linklerde ekran kartı haricindeki hiçbir sürücü çalışmadı örneğin ağ kartı sürücüleri normal yüklenmiş gibi görünüyor pc yi restart yapıyorsunuz ama ağ kartları ortada yok aygıt yöneticisinde ise donanımlar hala tanınmamış görünüyor bu durum diğer donanımlar içinde geçerli...

13. kumpiter

kumpiter Yeni Üye

Evet, ekran kartı dışındakiler (sürücüler) uyumsuz. Wireless için olanı daha önce indirmiştim, o tamamdır. Nvidia chipset için verilenin daha yeni versiyonuyla ethernet kartı tamamdır. Bir tek ses kartıyla (ki en kritiği o benim için) ve modem kaldı. Hepsini tamamlayınca ilgili linkleri vereyim, ilk mesajda güncelleme yaparsanız daha faydalı olur.
    Saygılar.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ancak haftasonu bakabilirim. O zamana kadar çözen olursa bilgi versin ilk mesajı düzeltelim.

15. kumpiter

kumpiter Yeni Üye

Selamlar öncelikle.
    Aklımdan geçen isteği yazmışsınız saka hocam. Bir sürücü hariç (ki ne işe yaradığını bulamadım, bilinmeyen aygıt diyor), tüm sürücüleri yükledim. Neticede kritik olarak ihtiyaç olan ses, ethernet, wireless, ekran kartı ve modem (ne kadar kritikse artık) sürücüleri sorunsuz çalışıyor.
    Öncelikle, ekran kartına verdiğiniz driver ok. Eğer müsaade varsa diğer dosyaları linkleriyle beraber vereyim.
    1. Wireless sürücüsünü http://download2us.softpedia.com/dl...rivers/network/atheros_V5.0.0.107_xp-whql.exe adresinden indirebilirsiniz.
    2. Nvidia chipset için ise önerim şu dosya (ethernet kartı da buradan yükleniyor): http://us.download.nvidia.com/Windows/nForce/14.10/14.10_nforce_630a_winxp_english_whql.exe
    3. Ses kartı ve modem için gerekli sürücüleri, HP'nin ftp adresinden alıyoruz. Öncelikle ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32646.exe adresine girerek gerekli dosyayı alıyoruz. Bu dosya, zaten saka hocam tarafından da verilmişti. Bu dosyayla işlem bitince, yeni donanım bulundu, audio, modem gibi mesajlar alabilirsiniz. Direk uğraşmadan makineyi yeniden başlatın. Daha sonra ise ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp34001-34500/sp34200.exe adresinden ses için gerekli yama dosyasını indiriyoruz. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alacaksınız. Özellikle üzerine bastım, hah bu da olmadı demeyin diye :lol: Yapacağınız iş şu: Aygıt yöneticisine geliyoruz. Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tık yapıyoruz ve Sürücüyü güncelleştir diyoruz. Internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz. Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz. Ardından Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz. Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz. sp34200.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp34200 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin. Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Ses kartınız hayırlı olsun. Denetim masasından sessizi iptal edin eğer hâlâ simgesi yoksa, halledersiniz artık.
    4. Modem sürücüsünü ise ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33742.exe adresinden indiriyoruz. Yine ses kartındaki gibi hata verecektir. Aynı prosedürü ona da uyguluyoruz ama Ses oyun kontrolleri yerine modem seçeneğini kullanıyoruz.

16. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu kadar zaman ayırıp paylaştığınız için teşekkürler.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kumpiter; Çok teşekkür ederiz.
    İlk mesajı yazdıklarınıza göre düzeltiyoruz.

18. kumpiter

kumpiter Yeni Üye

Asıl ben teşekkür ederim. İlk mesajınız, işlemler açısından çok yararlıydı.
    Yazılanları test eden arkadaşlar olumlu - olumsuz yazarlarsa işe yarayıp yaramadığını daha iyi anlayabiliriz.
    Saygılar.

19. monster145

monster145 Yeni Üye

s.a

Arkadaşlar çok teşekkür ederim gerçekten büyük bir sıkıntıdan kurtuldum önerileriniz sayesinde hiç bir problem yok şu an sorunsuz çalışıyor Selametle....

20. kumpiter

kumpiter Yeni Üye

Belki daha basit bir soru olacak ama şunu halledemedim bir de:
    Fn tuşu ile fonksiyonlar çalıştırılıyor malumunuz. Özellikle ses açıp kaparken bu düğmeler çalışmıyor. Ses denetimlerinde etki ediyor ama ses ayarları dalga kısmından açılıp kapanıyor. Bu düğmeyi, dalga kısmıyla ilişkilendirmenin bir yolu var mıdır?
    Saygılar.

Sayfayı Paylaş