Hp Compaq Presario F500 Dizüstü Bilgisayar serisi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Hp Compaq Presario F500 Dizüstü Bilgisayarlar ile ilgili konuları burada tartışabiliriz.

Bu konuda tartışacağımız modeller;
    Compaq Presario F550ET Dizüstü Bilgisayar (GH827EA#AB8)
    Compaq Presario Media Center F560ET Dizüstü Bilgisayar (GH828EA#AB8)

Hp Compaq Presario F500 Dizüstü Bilgisayar serisi özellikleri

Model: F550ET (GH827EA#AB8)F560ET (GH828EA#AB8)
    İşlemci türü: Mobile AMD Sempron™ İşlemci 3500+AMD Athlon 64 X2 TK53 Mobile Technology
    : • , Düzey 2 önbellek 512 KB, AC/DC Modunda 25 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu• , Düzey 2 önbellek 512 KB, AC/DC Modunda 31 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
    Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home BasicOrijinal Windows Vista® Home Premium
    Standart bellek: 1024 MB1024 MB
    Maksimum bellek: 1 GB'a kadar DDR2 belleği destekler1 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
    Bellek düzeni: (2 x 512 MB)(2 x 512 MB)
    Dahili sabit disk sürücüsü: 80 GB120 GB
    Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk SürücüsüSATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm5400 rpm
    Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)Çift Katman desteğine sahip Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    Modem: Yüksek hızlı 56K modemYüksek hızlı 56K modem
    Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimiEthernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
    Kablosuz teknolojileri: 802.11b/g WLAN802.11b/g WLAN
    Harici G/Ç bağlantı noktaları: 1 VGA bağlantı noktası; 3 USB 2.0 bağlantı noktası; 1 RJ 11 modem konektörü; 1 RJ 45 Ethernet konektörü; S-video TV çıkışı; 1 Kulaklık çıkışı1 VGA bağlantı noktası; 3 USB 2.0 bağlantı noktası; 1 RJ 11 modem konektörü; 1 RJ 45 Ethernet konektörü; S-video TV çıkışı; 1 Kulaklık çıkışı
    Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
    Ekran çözünürlüğü: 1280 x 8001280 x 800
    Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ Go 6100NVIDIA® GeForce™ Go 6100
    Video RAM: En çok 287 MB toplam kullanılabilir grafik BelleğiEn çok 287 MB toplam kullanılabilir grafik Belleği
    Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörlerAltec Lansing® hoparlörler
    Klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye101 tuşlu, uyumlu klavye
    İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik YüzeyAçma/Kapatma düğmesi , özel dikey ve yatay Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama, ses kapatma düğmeleri ve 1 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
    Güç kaynağı türü: 65 W AC Güç Adaptörü65 W AC Güç Adaptörü
    Yazılım - Verimlilik ve finans: Microsoft® Works 8Microsoft® Works 8
    Önceden kurulu yazılımlar: Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0Microsoft® Internet Explorer 7.0; Windows Mail; Adobe® Reader 8.0
    Optik sürücü yazılımı: Windows Media Player; HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Roxio MyDVD Basic ; Roxio Creator BasicWindows Media Player; HP Photosmart Essential , Windows Photo Gallery ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD MakerRoxio MyDVD Basic ; Roxio Creator Basic ; Windows Media center
    Ürünle gelen yazılım: Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2007 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve DesteğiKurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2007 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)3,10 kg (6,87 lbs)
    Paket ağırlığı: 4,45 kg4,45 kg
    Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
    Paket boyutları (G x D x Y): 485 x 112 x 360 mm485 x 112 x 360 mm
    Garanti bildirimi: 2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik2 yıllık, yalnızca serviste, parça ve işçilik
    Sınırlı garanti kapsamı ve istisnaları: Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.Garanti süresi 1 yıl uzatılabilir (HP Care Pack U4817E). Daha fazla bilgi için lütfen HP satıcınızla görüşün.

Hp Compaq Presario F500 Dizüstü Bilgisayar serisi resimler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xp kurulumu ile ilgili bilgiler daha sonra verilecektir.

3. rest197277

rest197277 Yeni Üye

xp driverları lazım ses ve ekran kartı

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP compaq presario f500 notebook Windows xp kurulumu ve windows xp drivers.
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri paket halinde aşağıdan indirebilirsiniz.
    http://rapidshare.com/files/79800895/hp ... rivers.rar
    Şifre
    Kod:
    www.notebook.gen.tr

6. blackinsect

blackinsect Yeni Üye

mehabalar benim bi arkadasım bu bilgisayardan almıs ve yanında sürücü cd si yada windows vista cd si verilmediğini söylüyor. böyle bir sey mümkün mü
    ayrıca xp yüklersek sürücülerde bi sorun çıkıp çıkmadığını merak ediyorum...
    Bir de xp için indirdiğimiz bu sürücülerin hepsini yüklememiz gerekiyor mu? Cok fazla geldi gözüme de :)

yardım ederseniz sevinirim....

7. blackinsect

blackinsect Yeni Üye

bu arada bilgisayarın modeli F560ET tekrar tesekkürler....

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. ddeniz

ddeniz Yeni Üye

merhaba benim bir sorunum var, F504EA model laptopa daha önce sorunsuz bir şekilde xp kurulumu yapmıştım, ama bir kaç hafta önce laptop servise gönderilmiş ve orada tekrar vista(home basic) yüklemişler. şimdi tekrar xp yüklemek istiyorum fakat elimdeki sp3 entegreli xp cd'sini cdrom görmüyor yani cdrom boş görünüyor, dolayısı ile boot edemiyorum, service packsiz xp cd si takıyorum yine aynı, bunun yanında webcam cdsini takıyorum oda aynı bu cdlerin ortak özelliklerine dikkat ettim hepsinde "autorun.inf" dosyası var ve bu cdleri görmüyor fakat başka cdleri sorunsuz açıyor aceba bu durum bir sorun mudur? yoksa vista'ya özgü bir koruma mıdır? nasıl çözbilirim?

10. BaskentSelo

BaskentSelo Yeni Üye

Selam ve Aleykum Arkadaşlar Benım Elimde presario f500 notebook var vistayken xpye dönüştürdüm Yanlız bilinmeyen aygıt ve wirless driver yüklüyemiyorum işin ilginç tarafa wirless driver gözükmüyor 2 gundur belli ugraşıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tskler...

bilinmeyen aygıt KOd28 ..

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. BaskentSelo

BaskentSelo Yeni Üye

ben size diyorumki wirless driver aygıt yönetcisinde yok siz bana everest diyorsunuz anlamıyorum nedendir bu cevap yani tam acıklayıcı olsanızda aydınlatsanız ?? neyse Sagol.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

özür dilerim sizin kadar bilgim olmadığı için öyle yazmışım.

14. BaskentSelo

BaskentSelo Yeni Üye

Etsf. Öle Bişey Demek istemedim El Elden üstündür Buradaki yaptıgınız Hizmetleri Hiçbir Zaman Unutmam SAgolun Tskler..

15. wildworld59

wildworld59 Yeni Üye

açma ve kapama problemi yaşıyorum leptop açılmıyor açılıncada belli bir süre sonra kitleniyor acaba neden olabilir????????

16. huso1978

huso1978 Yeni Üye

Kod:
    Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Home Edition
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 8.0.6001.18702
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    YASEMIN (Yasemin)
          Kullanıcı Adı                                     Owner
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2011-01-27 / 11:25

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-50, 1600 MHz (8 x 200)
          Anakart Adı                                       Hewlett-Packard Presario F500 (GF794EA#AB8)
          Anakart Çipseti                                   nVIDIA GeForce Go 6150, AMD Hammer
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (12/05/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            nVIDIA GeForce Go 6150
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce Go 6150

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Conexant Cx20549 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          Disk Sürücüsü                                     FUJITSU MHW2120BH  (120 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      TSSTcorp CD/DVDW TS-L632D  (DVD+R9:6x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         74465 MB (72685 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            HID Klavye Aygıtı
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1B-24-12-E5-98
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 NVIDIA nForce Networking Controller  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            OneNote 2007'ye Gönder
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA nForce 430 (MCP51) - OHCI USB 1.1 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA nForce 430 (MCP51) - EHCI USB 2.0 Controller
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Hewlett-Packard
          DMI BIOS Sürümü                                   F.1F
          DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard
          DMI Sistem Ürün Adı                               Presario F500 (GF794EA#AB8)
          DMI Sistem Sürümü                                 Rev 1
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Quanta
          DMI Anakart Ürün Adı                              30D3
          DMI Anakart Sürümü                                65.3A
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Quanta
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

17. huso1978

huso1978 Yeni Üye

ekran kartı ses ve modemde sorun yaşıyorum ekran kartının sürücüsü var fakat yüklerken uygun donanım mevcut değil hatası veriyor. teşekkürler

18. huso1978

huso1978 Yeni Üye

sesle modemi halletim sadece ekran kaldı onunda hata mesajının resmini aldım bakalım yayınlayabilecekmiyim.

Sayfayı Paylaş