Hp Compaq Presario CQ60-310ET xp driver

Konu, 'Hp Notebook' kısmında metehan2 tarafından paylaşıldı.

1. metehan2

metehan2 Yeni Üye

hp'nin sitesinde 3 driver var ethernet falan yok çok acil yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum

Kod:
    --------[ EVEREST Corporate Edition ]-----------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v5.02.1750/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.4.258.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        VEYSEL
        Oluşturan                                         veysell
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
        Tarih                                             2009-06-06
        Saat                                              22:49

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    VEYSEL
          Kullanıcı Adı                                     veysell
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2009-06-06 / 22:49

Anakart:
          CPU Türü                                          DualCore AMD Athlon X2 QL-64, 2100 MHz (5.25 x 400)
          Anakart Adı                                       Wistron 303C
          Anakart Çipseti                                   nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (03/13/09)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            nVIDIA GeForce 8200M
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8200M

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Conexant Cx20561 @ nVIDIA MCP77 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  nVIDIA HDMI @ nVIDIA MCP77 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          Disk Sürücüsü                                     Generic- Multi-Card USB Device  (1920 MB, USB)
          Disk Sürücüsü                                     ST9250320AS  (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                                      TSSTcorp CDDVDW TS-L633M
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          E: (NTFS)                                         8422 MB (1612 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard with HP QLB
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-00-00-00-00-00

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP77 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA MCP77 - OHCI USB 1.1 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP77 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA MCP77 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Video Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Hewlett-Packard
          DMI BIOS Sürümü                                   F.36
          DMI Sistem Üreticisi                              Hewlett-Packard
          DMI Sistem Ürün Adı                               Compaq Presario CQ60 Notebook PC
          DMI Sistem Sürümü                                 F.36
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Wistron
          DMI Anakart Ürün Adı                              303C
          DMI Anakart Sürümü                                08.51
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Wistron
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanım raporunuz oldukça eksik. Bulabildiklerimi ekledim ancak tam sürüm ile donanım raporu verirseniz daha da fazla sürücü bulabilirim.

Hp Compaq Presario CQ60-310ET xp drivers, windows xp kurulumu
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2 'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.

1. "
    2. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: NVIDIA nForce Chipset Driver. Bu sürücü şunları içerir;
      * Display Driver (v175.16) WHQL
      * Ethernet Driver (v67.80) WHQL
      * SATAIDE Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * SATARAID Driver (v10.3.0.21) WHQL
      * RAIDTOOL Application (v10.3.0.21)
      * SMU Driver (v1.45) WHQL
      * SMBus Driver (v4.64) WHQL
      * Installer (v5.93)

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)"
    3. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia Geforce ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit eğer sorun yaşarsanız şu sayfadaki işlemleri yapınız.
    4. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    5. Nvidia Hdmi Ses sürücüsü: Nvidia hdmi audio driver

3. metehan2

metehan2 Yeni Üye

tüm raporu yüklemeye çalışmıştım engellemişti site :|

teşekkür ederim iniyor deniyeceğim

4. metehan2

metehan2 Yeni Üye

ses driverini belirtiğiniz önermeleri izlememe rağmen yüklemede sorun çıktı

5. metehan2

metehan2 Yeni Üye

sesi yaptım şu anda wirellesi yapmaya çalışıyorum yanlız bulamadım

Kod:
    ------[ Taşınabilir Bilgisayar ]--------------------------------------------------------------------------------------

Centrino (Carmel) platform uyumluluğu:
          CPU: Intel Pentium M (Banias/Dothan)              Hayır  (DualCore AMD Athlon X2 QL-64)
          Çipset: Intel i855GM/PM                           Hayır  (nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11)
          WLAN: Intel PRO/Wireless                          Hayır
          Sistem: Centrino uyumluluk                        Hayır

Centrino (Sonoma) platform uyumluluğu:
          CPU: Intel Pentium M (Dothan)                     Hayır  (DualCore AMD Athlon X2 QL-64)
          Çipset: Intel i915GM/PM                           Hayır  (nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11)
          WLAN: Intel PRO/Wireless                          Hayır

Centrino (Napa) platform uyumluluğu:
          CPU: Intel Core (Yonah) / Core 2 (Merom)          Hayır  (DualCore AMD Athlon X2 QL-64)
          Çipset: Intel i945GM/PM                           Hayır  (nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11)
          WLAN: Intel PRO/Wireless 3945                     Hayır

Centrino (Santa Rosa) platform uyumluluğu:
          CPU: Intel Core 2 (Merom/Penryn)                  Hayır  (DualCore AMD Athlon X2 QL-64)
          Çipset: Intel GM965/PM965                         Hayır  (nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11)
          WLAN: Intel Wireless WiFi Link 4965               Hayır

Centrino (Montevina) platform uyumluluğu:
          CPU: Intel Core 2 (Penryn)                        Hayır  (DualCore AMD Athlon X2 QL-64)
          Çipset: Intel GM45/GM47/GS45/PM45                 Hayır  (nVIDIA GeForce 8200M, AMD K11)
          WLAN: Intel WiFi Link 5000 Series                 Hayır

--------[ PCI / PnP Ağ ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Atheros AR5006X Wireless Network Adapter                                          PCI
        nVIDIA MCP77 - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP)                         PCI

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam raporu almamışsınız. raporu alın. winrar ile sıkıştırın. buraya dosya olarak ekleyin gerekirse.

7. dr.hn

dr.hn Yeni Üye

SES OLMADI TANIMIYO UYUMLU AYGIT YOK DİYOR.
    Lütfen tamamı büyük harfle yazmayın. Ayrıca Türkçeye dikkat edelim.
    site-kurallari.php

Saka.

Ses kartı sürücüsünü kuramadım. "uyumlu aygıt yok" hatası alıyorum.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurulumu direk setup.exe dosyasını çalıştırarak mı yapıyorsunuz? Yoksa aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle mi diyorsunuz?

Bu arada everest ile alınmış donanım raporunuzun tamamını buraya yükler misiniz!

9. dr.hn

dr.hn Yeni Üye

setup tan yükleyince olmadı hata mesajı veriyordu bugün bir driver buldum onu disketi var diyerek gösterdik oldu. everest kullanacak kadar vaktim yok şimdi gelicek sahibi. conexant high definition smart audio 221 model ses kartı varmış hpden öğrendim driver versiyonu 4.58

10. ramyalcin

ramyalcin Yeni Üye

Merhaba,

Benim de xp driver ihtiyacım var. Compaq CQ60-301ET model noteebook için forum da driver aradım ama bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

üstteki mesajları okudunuz mu acaba?

12. sorunbol

sorunbol Yeni Üye

başta forumda yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

HP COMPAQ CQ60-310ET dizüstü bilgisayar aldım vista çok yavaş olduğu için windows xp profesyonel service pack 3 ü yükledim

buradaki bilgileri kullanarak ses sürücülerin hariç digerlerinin sorunsuzca tanıtabildim bilgisayara fakat WiSVHe5 isimli dosyayı bulamadığım için ses driver ı yükleyemedim. fakat diger sitelerden dosyayı buldum hoparlör sorununu çözdüm fakat şimdide bilgisayarın dahili mikrofonunu çalıştırayorum. bu dahili mikrofonu çalıştırmam için ne yapmamız gerekiyor.

şimdi vistaya geri mi dönmemiz gerekiyor yoksa bu daili mikrofon sorunu burda halledebilirmiyiz

bize bilgilerini esirgemeyen yardımcı olacağını düşündüğümüz degerleri arkadaşlarımıza teşekkür ederim

13. hegoat

hegoat Yeni Üye

Herkes bir tarafını haleldememiş, ilginç :roll:

Bende wifi kartı nı yükleyemedim, daha doğrusu vista driverini buldum ama xp driverini bulamadım.
    Yükleyenler link verebilir mi?

14. sarum

sarum Yeni Üye

saka kardeşim senin dediklerinin hepsini yaptım olmadı bir türlü. şimdi driverleri indirdikten sonra hepisne stupmı diyoruz yoksa bir klasöre açıp tek tek aygıt yöneticisindenmi yükleyeceğiz. bende de hp CQ60-310ET var. cvplarını bekliyorum.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ne yaptınız ne olmadı? Hangi sürücülerde sorun yaşıyorsunuz? Detay verir misiniz?

16. sarum

sarum Yeni Üye

Evet hepsini tek tek denedim hiç birini kurmadı bugün siteden tekrar indirdim. şimdi kurdum. bazı sürücüleri başka sitelerden indirdim. şi,mdi sorun yok. fakat. dahili mikrofon çalışmıyor birde touchpad kapama düğmesine basmama rağmen çalışmaya devam ediyor.

17. togiiii

togiiii Yeni Üye

lütfen yardım herseyı halletım sadece ses kartını bulamıyorum

18. EnginTopcuoglu

EnginTopcuoglu Yeni Üye

Ses sürücüsü diye verdiğiniz link'teki driver olmuyor! Tam 1 gün gece gündüz uğraştım onun yüzünden. Dediğiniz inf dosyası yok. En sonunda buldum. Sorun yaşayanlar olursa diye buyrun paylaşıyorum.

http://rapidshare.com/files/285171066/C ... m.zip.html

19. esener47

esener47 Yeni Üye

wirilles driverı nerde

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

wireless sürücüsünü kuramadıysanız aygıt yöneticisinde wireless aygıta sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu yazın. sürücüyü bulmaya çalışalım.

Sayfayı Paylaş