hp compaq nx6110 bios hatası

Konu, 'Hp Notebook' kısmında idevrim tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. idevrim

idevrim Yeni Üye

arkadaşlar benim hp notebookum f10 tuşuna bastığımda bıos girimyor siyah ekranda kalıyor ve 613- time & date hatası veriyor öyle kalıyor acaba ben bunun biosunu nasıl sıfırlayabilirim yada nasıl yendine yazabilirim bir bilgisi olan varmı acaba aranızda. şimdiden teşekkürler...

2. Pavilion

Pavilion Yeni Üye

Dizüstü bilgisayarımın garantisi daha bitmediği için (kasayı açamıyorum), biosun masaüstü bilgisayarlardaki gibi anakart üzerinden sıfırlanacağı hakkında bilgim yok ama denesende garantisi varsa garanti dışı kalır. Bunun haricinde yeni bir bios atarak sorununu çözebilirsin.

Windows XP üzerinde çalışan program;
    HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68DTD) - Windows-Based (HP Compaq NX6110 Windows Üzerinden Bios Yazmak İçin Version : F.14 (27 Jul 2006))

Yok Windows zaten açılmıyor diyorsan;
    ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68DTD) – FreeDOS Bootable Diskette - (Açılış disketi demişler ama disket sürücün var mı?)

*** Bunlardan herhangi biri işine yaramadıysa;
    HP Compaq NX6110'un tüm sürücülerine ve yazılımlarına buradan ulaşabilirsin.

3. idevrim

idevrim Yeni Üye

arkadaşım teşekkür ediyorum. deneyip sana neticeyi bilidireceğim...

4. idevrim

idevrim Yeni Üye

malesef olmadı arkadaşım çok ilgiç bir sorun hp servisi bile telefon ile sorunu bulamadı yani.. serviste incelenmesi gerekiyor diyor

5. Pavilion

Pavilion Yeni Üye

Rica ederim, servise göndermek tek çözüm o zaman.

6. gs_raider

gs_raider Yeni Üye

arkadaşlar benimde hp nx 6110 laptobum var ve her açılışta aşağıdaki gibi bir mesaj ekrana geliyor ve
    f1 tuşuna basmadanda açılmıyor acaba bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.

Hard Drive detecs imminent failure (Failing Attr : 05)
    Please back up the contents of the hard drive and run HDD self test in F10 setup

F1
    Ignore

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hdd de hata var. Dosyalarınızın yedeğini alın ve f10 ile hdd testi yapın diyor.

8. gs_raider

gs_raider Yeni Üye

sağol saka benim hardisk iki parça ve dediğin olayı biosa girip mi yapmam gerekiyor.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgilerinizi başka bir yere bilgisayarın dışında kopyalayın. Ne olur ne olmaz. Daha sonra bu hatayı verdiğinde f10 a basın.

10. gs_raider

gs_raider Yeni Üye

saka kardeş,
    dediğin gibi yaptım ve hiçbir değişiklik olmadı formatta çektim hem c ye hemde d ye daha sonra tekrar f10 basıp tekrar bir tarama yaptım ama nafile acaba başka bir çözüm yolu var mıdır mesala yeni bir bios yüklemek gibi veya ne bileyim başka bişey biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim...

11. emre_211

emre_211 Yeni Üye

selam ben bu nx6110 a bi format attım herşey normaldi
    bi sorun çıktı tekrar atayım dedim format esnasında sözleşmeyi kabul et f8 diyor basıyom hiç bişe olmuyor
    kapatıyom normall tam açıyom pc yi bazı yuşlar çalışmıyor 123457890 çalışmıyor sadece 6 tuşu çalışıyor o harfide basmıyor acep nedir bu aletin derdi yardım edebilirmisiniz kardeşlerim [flowers] saygılar

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş