hp compaq notebook

Konu, 'Hp Notebook' kısmında denver tarafından paylaşıldı.

1. denver

denver Yeni Üye

arkadaşlar merhaba notebooğumda bir problem oluştu xp açılırken mavi bir ekran çıkyor ve bu yazıyı okuyamadan notebook kendini resetliyor hata mesajını çabucak resetlediği için göremiyorum xp kurartarma olarak chkdsk attım ama fayda etmedi kendi kendini resetliyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

2. denver

denver Yeni Üye

arkadaşlar notebook tam modelide compaq 6715s yardımlarınızı bekliyorum...

3. denver

denver Yeni Üye

format atsam düzelirmi acaba veya bu mavi ekran hatasını okuyabilmem için ne yapabilirim...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Format en temiz çözüm :)

5. caldera

caldera Yeni Üye

Merhaba, Eğer önemli bilgileriniz yok ise bence en temizi format atın ve yeniden yükeyin, Hatamesajını görmek istiyorsanız eğer, Startup'da f8'e basarak "Sistem hatasında Otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırak" seçeneğini seçerseniz Mavi ekran hata'sını görebilirsiniz. Bazı uygulamalar windows Start olacağı esnada Mavi ekran hataları verebiliyor. Nod32 veya Deepfreeze gibi uygulamalar bunu sıklıkla yapmaktadır. Güvenli mod veya En son iyi yapılandırmayı deneyebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım güzel açıklamış,daha ilginç bir yöntem ise mavi ekran geldiğinde fotoğrafını çekmek. ;)

7. gececi28

gececi28 Yeni Üye

kardeş sata disk sorunu olmasın görememe gibi

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Onun çözümü sitede var.

9. denver

denver Yeni Üye

sayın saka format attım ama yine mavi dur ekranı geldi bu sefer otamatik yeniden başlatmayı kapattım hatada şu yazıyor

stop: c00000218 {kayıt defteri dosyası arızası} kayıt defteri bu yiğinı (dosyayı) \systemroot\system32\config\software veya günlüğünü veya diğerini yükleyemiyor bozuk yada yazılabilir değil

Fiziksel belleğin dökümüne başlanıyor
    Fiziksel bellek dökümü tamamlandı.
    Daha fazla yardım için sistem yöneticinize veya teknik destek grubuna başvurun...

acaba ramlerdemi bir problem var...

10. denver

denver Yeni Üye

formattan öncede bunu yaşıyordum sonrada aynı şey değişen birşey olmadı chkdsk falanda yaptım ayrıca sata problemi yok onu biliyorum forumdan winxp kurarken bir sıkıntı yok...

11. denver

denver Yeni Üye

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum lütfen beni yönlendirin....

12. diyalekte

diyalekte Yeni Üye

bıos setup ayarlarından native sata ayarını disable yapmayı dene..

Sayfayı Paylaş