Hp Compaq NC8430 Ses Kartı Problemi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında senceremre tarafından paylaşıldı.

1. senceremre

senceremre Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba ,

Elimdeki hp compaq nc8430 model notebookta bir ses sorunu yaşamaktayım.Bilgisayara en baştan windows xp işletim sistemi kurdum.Service pack 2 ve bütün yamaları da yükledim. Hp nin sitesinden bu modele ait sayfadan gerekli bütün sürücüleri de sorunsuz kurdum.Fakat sitede ses kartı için belirtilen sp32646.exe isimli Yüksek Tanımlı Ses için Microsoft Evrensel Ses Mimarisi (UAA) Veriyolu Sürücüsü ve sp37155.exe isimli ADI SoundMAX High-Definition (HD) Audio Driver for Microsoft Windows XP dosyaları bu model için uygun olarak gösterilmiş olsa da bir şekilde sorun çıkardılar.Önce sp32646.exe isimli sürücüyü yükledim ve bilgisayarı bir kez baştan başlatmamı istedi.Ardından da Soundmax ADI high-definition ses sürücüsünü yüklemek istediğimde sürekli olarak karşıma bilgisayarda bir hda audio bus bulamadığına dair hata mesajı veriyor.Ses kartını tanıtmakta yaşadığım bu sorunu çözmemde bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32646 yı kurduktan sonra ses kartını sürücüyü güncelle diyerek kurabilirsiniz.
    Aşağıdaki sürücü işinizi görebilir.

Ekli Dosyalar:

3. senceremre

senceremre Yeni Üye

cevabın için çok teşekkür ederim saka.32646 yı sadece bir kez kurabildim ve ardından bilgisayarımı yeniden başlattım.onu tekrar kuramıyorum.çalıştırdıktan sonra kurulum penceresi açılıyor fakat ileriye tıkladığımda pencere kayboluyor. gönderdiğin rar dosyasındaki sürücüleri göstererek cihazı tanıtmayı denedim fakat cannot install hardware penceresiyle karşılaştım. ben de bir yandan araştırmaya devam ediyorum.teşekkür ederim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Everest ile bilgisayarın raporunu alabilir misin.

5. senceremre

senceremre Yeni Üye

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. senceremre

senceremre Yeni Üye

saka merhaba ,

Walla bu nasıl bir laptopmuş anlamadım :) son gönderdiğin sürücülerden önce realtek arşiv dosyasındaki kb888111 patchini ardından intel audio driverı da yükledim ama 2 sarı ünlem işareti olan hp integrated device ve unknown device (bu da modem) bana mısın demiyorlar. acaba bu dosyaların bir yüklenme sırası var da baştan yanlış birşeyler yüklediğim için mi cihaz hiçbirşeyi kabul etmiyor diye düşünmeye başladım.bu sürücüleri herhangi bir şekilde doğru yükleme sırası var ise eğer , tekrar formatlayıp en baştan kurmaya bile razıyım.hp teknik servisinin gerek telefon gerekse mail olsun bu konuda bu kadar bilgisiz olması ve hiçbir yardımda bulunamaması da çok üzücü :cry:

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şimdi kontrol ettim de bütün sürücüler zaten hp'nin sitesinde var. http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=1093

Kurulum sıralaması şöyle,
    Anakart (chipset) İntel
    Ekran kartı
    Ses yaması (microsoft uaa)
    Ses sürücüsü.
    Modem sürücüsü
    hp wireless assistant
    kablosuz ağ sürücüsü
    ethernet sürücüsü
    Hp nin quick launch vb programları

Sayfayı Paylaş