HP Compaq HP 6720S GR646EA Notebook hakkında herşey burada.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Hp compaq 6720S GR646EA notebook hakkındaki konuları burada tartışabiliriz.

Hp compaq 6720S GR646EA notebook özellikleri

İşlemci :Intel® Pentium® Core2Duo T5470 1.6 GHz 2 MB L2 cache
    Chipset :Mobile™ Intel® 945GM Express
    Sistem belleği :1 GB DDR2 667 MHz , max. 4GB
    Ekran Kartı :Mobile Intel Graphics Media Accelerator X3100, up to 384-MB shared system memory
    Ses Kartı :ADI AC '97 CODEC
    Pcmcia :1 Type I/II PCMCIA slot
    Sabit Disk kapasitesi :80GB 5400 rpm
    Optik sürücü :DVD Yazıcı DL LS
    Batarya :Lithium-Ion battery
    Ekran :15.4" TFT WXGA 1280x800
    İşletim sistemi :Microsoft® Windows® Vista Business Türkçe/İngilizce
    Boyutlar :358 x 266 x 32.3 mm, 2,6 kg
    Geliştirilmiş Port'lar :2 USB 2.0, VGA, Mic In, Line Out, RJ-11, RJ-45,SD/MMC Kart okuyucu
    Kablosuz haberleşme :Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    Aksesuarları :Taşıma Çantası
    Garanti Süresi :24 Ay

Hp compaq 6720S GR646EA notebook resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

HP Compaq HP 6720S GR646EA notebook xp kurulumu ve sürücüleri burada.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. İsterseniz aşağıdaki dosya ile bütün sürücüleri bir kerede kurabilirsiniz. Dosya şifresi="www.notebook.gen.tr"
      Hp compaq 6720s bütün xp sürücüleri

2. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    3. Hp compaq 6720s Ekran Kartı Sürücüsü: intel Vga driver
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    6. Hp compaq 6720s Modem Sürücüsü: xp modem driver
    7. Hp compaq 6720s Touchpad sürücüsü: touchpad driver
    8. Hp compaq 6720s Bluetooth: hp bluetooth driver
    9. HP Quick Launch Buttons : Önce .net framework'ü indirip kurun., daha sonra HP Quick Launch Buttons'u kurun.

10. Hp compaq 6720s Kablosuz ethernet Sürücüsü: Broadcom wireless driver. Eğer wireless kartınız intel ise şunu indiriniz. Intel wireless ethernet driver
    11. Hp compaq 6720s Ethernet kartı sürücüsü: lan driver.
      Ethernet kartını kurmak için aygıt yöneticisine gidip ethernet kartının sürücüsünü güncelleyi seçin. Sürücü yolu olarak ethernet sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin.

hp 6720s xp drivers, compaq 6720s xp driver, xp kurulumu

3. papiruss

papiruss Yeni Üye

Gececi çok teşekkür ederim vermiş olduğun linkten dosyayı indirdim kurdum problemim çözüldü. Ama senin upload ettiğin yazılımın versionu ile benim indirdiğime baktım aynı. Niye benim indirdiğim çalışmadı anlayamadım. Tekrar teşekkürler...
    Konuya yabancı olanlar için yazdığım mesajı alta yazıyorum
    Öncelikle bütün forumu taradım problemimin cevabını bulmaya çalıştım ama bulamadım eğer bir yerde yazıldı ise ve konuyu gereksiz açtı isem yöneticilerden özür dilerim.
    Benim problemim Hp 6720s model laptobuma WinXp Pro kurdum. Gayet güzelde oldu. Ama gel gelelim ki labtobumun "FN ve Sol taraftaki CTRL tuşu" aktif değil. Gerekli tüm prgleri kurdum driverlari tanıttım ama olmadı bu sıkıntı ile karşılaşan ve çözüm bulabilen arkadaşlar cevap yazabilirler ise çok memnun olurum.

Yüklenen Prg.
    Hp Rocet prg. Bununla birlikte HID uyumlu aygıt ve Hp natural klavye Driver ları

http://rapidshare.com/files/85056243/in ... s.rar.html

kardeş o eskileri kaldır rocet i naturel i filan bunu kur(ikisinide) sorunun biter
    teşekküre gerek yok

4. eyalmanli

eyalmanli Yeni Üye

Merhaba bendede Hp Compaq V6710 var, ses sürücüsünde problem yaşadım. Ses conexant High Definition SmartAudio 221 diye bir sürücü fakat bir türlü yükleyemedim. Sizin verdiğiniz v6720 sürücülerini denedim belki uyar diye ama uymadı. Bu sürücüyü nereden bulabiliriz.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Önce yamayı kurduktan sonra birde şu sürücü ile dener misiniz?
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32823.exe

6. kokoben

kokoben Yeni Üye

Merhaba bende HP 6720s XP kurulumunu anlatmak istiyorum.

Konuya SAKA kullanıcısının yukarıda verdiği ön bilgilere ek olarak;

Sürüceler kısmından devam etmek istiyorum

1-Hp sitesinden anakart sürücülerini yükleyin.............ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36880.exe
    Bilgisayarı yeniden başlatın

2-Hp sitesinden ekran kartı için gerekli sürücüyü yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp37501-38000/sp37707.exe
    Bilgisayarı yeniden başlatın.

3-Hp sitesinden ses kartı için gerekli yamayı yükleyin....ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33867.exe
    Bilgisayarı yeniden başlatın.

4-Hp sitesinden ses kartınının sürücüsünü indirin henüz yüklemeyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33867.exe
    5-hp sitesinden modem sürücüsünü indirin henüz yüklemeyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36001-36500/sp36004.exe

Şimdi arkadaşlar Donanım/Aygıt yöneticisine gidin orada high difinetion auidi veri yolundaki ses aygıtı sorunlu (üzerinde soru işareti oluyor)gözüküyor değil mi.? sürücü yü tekrar yükle deyin...Bu sefer ses kartını buluyor..şimdi daha önce indirdiğiniz ses kartı sürücüsünü yükleyin..bunu yüklerken modemi buluyor korkmayın, inatlaşın modem sürücüsünü yükleyin.Sürücüler yükledikten sonra (ses kartı sürücüsü biraz yavaş yükleniyor)

6-Hp sitesinden XP Sp2 için zorunlu yazılımı indirin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36001-36500/sp36020.exe
    (biraz sonra bios u güncelleyeceğiz. güncellemezseniz Lan kartında sorun oluyor demedi demeyin )

7-Hp sitesinden güncel bios u indirin ve biosu güncelleyin.ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38296.exe
    Sistem bilgisayarı yeniden başlatacaktır.

8-Hp sitesinden lan sürücülerini yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36903.exe

9-Hp sitesinden kablosuz ağ için gerekli sürücüyü yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36684.exe

10-Hp sitesinden bluetooth için gerekli sürücüyü yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp34501-35000/sp34842.exe
    11-Microsoft dan xp için .net 2'yi yükleyin

12-Hp sitesinden HP Quick Launch Buttons için gerekli sürücüleri yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38171.exe
    13-Hp sitesinden Synaptics Touchpad için gerekli sürücüyü yükleyin ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36001-36500/sp36377.exe

Son olarak hardisk için gerekli sürücüleri yükleyin
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38088.exe
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36001-36500/sp36132.exe

Sonrada kendinize bir kahve ısmarlayın
    Her hangi bir soru olursa sormaktan çekinmeyin

7. sercan91

sercan91 Yeni Üye

Arkadaşlar HP Compaq 6720S Bilgisayar aldım. Aldığımda işletim sistemi Vista idi. XP yükledim. Kendi sitesinden Ekran Kartı sürücüsünü indirip kurdum ve ekranda titremeler başladı. Bios güncellemesi yaptım, chipset sürücüsünü kurdum yine olmadı. Önerileriniz nedir? Şimdiden teşekkürler...

8. kilicalper

kilicalper Yeni Üye

Evet ya o sorun bendede var ne yaptıysam düzelmiyor birileri şuna bir elatsa arkadaşlar minnettar kalacağım.

9. technoman

technoman Yeni Üye

kardeş emeğin için teşekkürler Allah razı olsun

10. system

system Yeni Üye

arkadaslar bırde compaq 6720s de soyle bır sorun oluşabiliyor bilinmeyen aygıt dıye onuda surdan yapacaksınız sırasıyla bilgisayarım/sag click/özellikler/donanım/aygıt yöneticisi
    Orada bilinmeyen aygıt görebilirsiniz. onuda sag click sürücüyü yükle/hayır bu kez değil/listeden yada belirli konumdan yükle (gelişmiş)/arama.yükleme secenegini ben seçeceğim. diyorsunuz ve oradanda IDE ATA/ATAPİ cenegini tıklıyorsunuz karsınıza cıkan yerde fujitsu secenegini tıklayın ve illeri dediginizde bilinmeyen aygıtı yukleyecektir. Bilginize.
    Bilmeyen kişiler için yazdım..

Sizin içinde arkadaşlar soyle birsey diyim sitesine girip tekrardan inndirip kurun derim cunku bende yukledım sorun falan olmadı direkt hp.com.tr dan inndirim derim.. orada cunku sureklı guncelliyorlar..

11. emmak

emmak Yeni Üye

emeğe saygılar.çok teşekkür

12. enterbilgisayar76

enterbilgisayar76 Yeni Üye

paylaşım için saol sorunsuz çalışıyor

13. emmak

emmak Yeni Üye

arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen
    hp compaq 6720s imde vista yüklü idi.tüm yönergeyi izleyip vistayı kaldırıp windows xp yi yükledim.herşey tamam
    ancak bluetooth çalışmıyor.tanımıyor.sanki entegre edilmiş bluetooth yokmuş gibi davranıyor.
    blueetooth sürücüsünü yüklediğim halde bluetothu kullanamıyorum.ancak harici bir bi bluetooth taktığımda bluetooth çalışıyor.peki dahili bluettooth niye çalışmıyor?nerede hata yapmış olabilir yada böyle sorun oluyormu?

teşekkürler...

14. The Wind

The Wind Yeni Üye

arkadaşım mail adresi vererek yardım istemek yasaktır,iletinizi düzeltiniz yoksa komple silinir.
    site-kurallari.php

15. Cihadpitt

Cihadpitt Yeni Üye

Arkadaşlar Vistayı kaldırıp Xp yi kurdum ag kablosundan internete giremiyorum ip alınamadı soununu veriyor Rusyadayım ip sorunmmu var bilmiyorum ip yi otamatik almaya ayarladım yinede çalışmıyor yardımcı olun lütfen...

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ayıt yöneticisinde tam kurulamayan birşey var mı?

17. emmak

emmak Yeni Üye

mail adresi verdiğim için özür dilerim.
    aygıt yöneticisinde kurulmayan herhangi birşey yok.herşey kurulu.

18. Cihadpitt

Cihadpitt Yeni Üye

Hayir hepsi kurulu bit turlu calismiyor

19. emmak

emmak Yeni Üye

arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen
    hp compaq 6720s imde vista yüklü idi.tüm yönergeyi izleyip vistayı kaldırıp windows xp yi yükledim.herşey tamam
    ancak bluetooth çalışmıyor.tanımıyor.sanki entegre edilmiş bluetooth yokmuş gibi davranıyor.
    blueetooth sürücüsünü yüklediğim halde bluetothu kullanamıyorum.ancak harici bir bi bluetooth taktığımda bluetooth çalışıyor.peki dahili bluettooth niye çalışmıyor?nerede hata yapmış olabilir yada böyle sorun oluyormu?

acil yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

teşekkürler...

20. zardog2006

zardog2006 Yeni Üye

Merhaba 6720s gr777es laptop aldım laptop kapağını kapatım bilg. uyku modunda yaklaşık 1 gün öyle kaldı o sırada çalışan dosyalarda vardı laptop açtığımda windows vista açılmamaya başladı progress ilerliyor ama görüntü gelmiyor aşırı ağırlaşında bende xp yükledim ama xp 3 saatte kuruldu yani normal olmayan bir şey var aşırı ağır çalışıyor nedeni ne olabilir şimdiden tşkler

Sayfayı Paylaş