HP Compaq CQ61-210st Ses Sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında gizemli_kral tarafından paylaşıldı.

1. gizemli_kral

gizemli_kral Yeni Üye

Merhabalar.

CQ61-210ST Hp notebook aldım. Xp kurdum fakat sesi bir türlü çalıştıramadım. Buradan bir aradaşa wireless sorunu için yardımcı olunmuş. Orada belirtilen driverları indirip belirtildiği sırayla(chipset,vga,uaa,ses..) şeklinde kurmama rağmen aygıt yöneticisinde IDT audio driver codec yanında ünlem işareti var ve bir türlü gitmiyor. Sistemime SP3 yükledim yine de başaramadım. Acaba yardımcı olabilirmisiniz?

Saygılarımla
    Erkan KADAYIF

2. ahmety

ahmety Yeni Üye

Bende HP presario CQ61 405 ET var. Ses sorunu için çok uğraşmıştım ama olmamıştı. Sonunda xp yi kurup ilk olarak IDT ses sürücüsünü yükledim ve ses geldi. Sonra sm bus HDMI ekran kartı vb kurdum. İlk olarak IDT yi kurunca oldu. IDT xp sürücü çeşitli dosyalarını denemeniz önerilir. Fn çalışmaması ve ekran parlaklıekran sürücü ayarlayamama sorununu ise birkaç şekilde çözdüm. Gammasutra adında gamma düzeyini artırıcı programla çözdüm. Ayrıca cataliyst ekran kartı sürücü programıyla da çözülebilir. Birkaç gamma düzeyi seçip profil olarak kaydedince gesinden sağ tıkla profiller seçilebiliyor. Fakat en pratiği gammasutra programıyla gamma parlaklık düzeyini artırmak.

3. ahmety

ahmety Yeni Üye

Unutmayın IDT ses sürücü dosyasını hiçbir sürücü kurmadan ilk çalıştıracaksınız. Diğer sürücüleri tekar kaldırsanız dahi kabul etmiyor. Sıfır xp ye direk yükleyin. Sonradan yine sorun olmaması için de acronisle yedek aldım.

Sayfayı Paylaş