HP Compaq 6735s ram problemi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Adamin1i tarafından paylaşıldı.

1. Adamin1i

Adamin1i Yeni Üye

Hayırlı geceler,

Sayın saka bir süre önce hp compaq 6735s model laptop aldım. Amd turion x2 zm-82 işlemci ve 4 gb ramli makina. Üzerinde vista basic vardı 4 gb ram in tamamını görmüyordu belki basic sürümü olduğu içindir dedim. Xp ye çevirdim laptop'u. Bütün driverlarınıda sorunsuz tanıttım aygıt yöneticisinde herşey normal. Fakat xp 3.5 gb ram göstermesine rağmen şuan 2.74gb olarak görüyor ram'i. Bir de vista basic varken laptopda kasmıyordu fazla laptop fakat dikkatimi çekti xp kurduktan sonra vistaya göre kasmaması lazımken kasıyor çok ilginç. Daha sonra biraz araştırdım sağını solunu laptop'ın. Ve aşağıda vereceğim iki resmi gördüm çok garip. Bu neden kaynaklı olabilir? :S

İşlemci hızına dikkat ederseniz eğer bir problem var laptop'da. :S

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Öncelikle kişiye özel konular açmayınız. site-kurallari.php
    2. Hiçbir 32bit işletim sistemi 4gb rami tam olarak çalıştıramaz. vista, xp vs vs farketmez. Vista Sp1 ile gelen şey sadece göz aldatmacasıdır. Yani sisteminizde 4gb ram varsa düz vista 3gb gösterir, sp1 kurunca 4gb gösterir ama her iki durumda da yaklaşık 3gb çalıştırır.
    3. Birçok notebookta işlemci kullanılmadığı zaman hızını yavaşlatabilir. Sorun bundan mı bilmiyorum. Ancak birde işlemci sürücüsü kurmanızı önerebiliriz.
    http://www.notebookdriverdownload.net/?dl_id=44 adresinden indirebilirsiniz.

3. Adamin1i

Adamin1i Yeni Üye

Bilmiyordum ikazınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş