Hp compaq 6720s dvd writer sorun çözümü

Konu, 'Hp Notebook' kısmında murattti tarafından paylaşıldı.

1. murattti

murattti Yeni Üye

mrb herkese ii günler,benim bilgisayarım birden bire cd okumamaya başlamıştı ve donanım olarak da dvd writer i görmüyodu HL DT ST DVDRAM GSA T20L ATA ...bu sorunu yarım saatte çözebildim:),Aşağıdaki yazının sahibi olan arkadaşımdan Allah razı olsun beni pc yi gönderme zahmetinden kurtardı,arkadaşımızın yazısını aynen sizlerle paylaşıyorum,(yani alıntıdır)daha önce yazanlar olduysa kusura bakmayın haberim yok...hadi hepinize ii günler...

bilgisayarımdaki cdrom sürücüsü HL DT ST DVDRAM GSA T20L ATA. bugun çalışmadığını farkettim.. ve çözümünü buldum.. çözüm aslında HP için verilmişti ama asusta ve toshibada da geçerli bir çözüm.. tereddüt etmeden bütün basamakları yapın.. herşey yoluna giriyor..

1) başlat menüsünden çalıştır(run)a tıklıyorsunuz ya da klavyedeki windows(bayrak gibi olan) tuşu ile birlikte R harfine basıyorsunuz.

2) önünüze çalıştır penceresi açılacak. aç alanına regedit yazıp Ok diyorsunuz.

3)HKEY_LOCAL_MACHINE yazısının yanındaki ok yada + işaretiyle dosyanın içeriğini görüyorsunuz.

4)aşağıya doğru listelenmiş başlıklardan system'in yanındaki ok ya da + işaretiyle aynı şekilde açıyorsunuz.

5)System altında açılan başıklardan currentcontrolset baslıgının yanındaki ok ya da + işaretiyle bunu da açıyorsunuz.

6) bu listeden de control başlıgını yine ok ya da + işareti ile açıyorsunuz.

7) son olarakta buradan Class ı yanındaki ok ya da + ile açıyorsunuz.

8) {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} 'ı seçiyorsunuz. bun seçmenizle beraber aynı pencerede sağ tarafta kayıt anahtarları görüntülenecek.

9)sağ panelde Upperfilters registry key göreceksiniz, onu seçip klavyeden delete tuşuna basın ve gelen pencereye ok deyin.

10)eğer lowerfilters registry key diye de bi anahtar varsa onu da aynı şekilde delete yapıp silin ve ok deyin.(yoksa eger problem degıl devam edin)

11)bu panelin sağ üst köşesindeki X işareti ile paneli kapatın.

Bu basamaklardan sonra:

12) yine başlat menüsünden çalıştır(run) ya da klavyeden windows tuşuyla beraber R ye basarak Çalıştır panelini açın. ve buraya devmgmt.msc yazın ve çalıştıra basın.

13)DVD/CD-ROM Drives'a sağ tıklayarak kaldır ya da uninstall deyin,gelen pencereye yine ok deyin.

14) kaldırma işlemi bittikten sonra aygıt yonetıcısınde yukarda donanım değişikliklerini tara (scan for new hardware changes) tıklayın..

Bu kadar.. bu işlem sonunda yenı aygıt yuklendı dıyecek ve sürücünüz çalışıyor olacak..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Teşekkürler

Sayfayı Paylaş