HP 6570ET XP X64 (64 Bit) Full Sürücü Paketi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında thealico tarafından paylaşıldı.

1. thealico

thealico Yeni Üye

Malumunuz üzere bildiğiniz Hp'nin Pavilion serileri başta olmak üzere genel olarak vista'nın tekeline vermiş olduğu destek ve biz kullanıcılara göstermiş olduğu köstekden ötürü, yaşadığımız mağduriyeti aşabilme çözümlerine adına binbir taklalar atarak, istediğimiz sistemi donanımız ile uyumlu hale getirmek adına girilen zahmetlerin, bizlere kaybettirdiği zaman ve emeği söylememe gerek dahi yoktur.

Ben garip'inde bir yakınımın elime tutuşdurduğu , vista'nın hantallığı altında 200mx modunda çalışan Hp Pavilion serisi bir makinaya "safca" xp kurar teslim ederim diye, ne kadar büyük bir belanın altına girdiğim farkında değildim.

Öyleki Hp'nin bu tekeli'ni elinde tutmak için satmış olduğu lisans'ın sisteminin kurulum cd'leri dahi tüm sürücülerini sadece kendisi adına açmış olduğu recovery partition sürümünde basmış olup elinden geldiğince son kullanıcıyı kendi kölelliğinden ayrımak istememesine şaşkınlıkla tanık oldum.

Ne büyük firmaki laptop piyasasının satış zirvesinde, ve ne hazin kullanıcı kitlesiki oluk oluk alternatif'i yokmuş gibi kendi paraları ile bizide kölen yap dercesine talep gösterilmesini anlamış değilim.

Kalitemi Özgürlük mü ? Size ait olmayan yada kendi istediği şekilde sahip olma şartını koşan bir firmanın sağladığı hizmetin kalitesinden söz etmek mümkünmüdür ?

Bu tek kelimeyle koca bir rezilliktir. Ve bu tür satış politikası olan tüm markaları millet olarak tepki verip devlet olarak yaptırım uygulatmadığımız sürece güdülmeye layık koyun olmaktan kendimizi kurtaramayız sanırım. Burada ve benzeri platformlarda kaybedilen zamanı bu firmalara yaptırım uygulatmak için gayret edilse emin olun türkiye gibi bir pazarı kaybetmektense oturup tüm sürücüleri linux debian dan tutun tüm versiyonlardaki sistemler için kendi yazılımcılarına bir güne yazdırırlardı.

Sözün özü belkimde canın cehenneme hp deyip, kullanılabilirlik verimi sağlayamadığımız bu makinayı kafalarına atmak en insaflı davranış olurdu sanırım.

Ama çemkirerek sesizimi duyuramıyacağımız aşikar, iş bu durumda konuyla alakalı bilişim örgütlerinin imza kampanyası ile girişimlerde bulunması için adım ataması gerekiyor.

Bu belanın altında bir haftadır ezildiğim süreçte çözüm arayışlarımız başta planet64amd.com, http://www.start64.com, ve türkçe kaynak olarak da bu siteye bizleri doğal olarak yönlendirdi.

Kuracağım sistem X64bit olacaktı çünkü ilgili sistem'de sadece 64bit'i destekleyen bir program sürekli çalıştırılacaktı bu süreçte binbir takla atmış X64'den vazgeçme noktasına gelmiş sonrasında ise xp üzerine yoğunlamış olup zor bela tüm driverları bulup buluşturduk. Kimilerini normal setup ile çalışmaması, kimileri manual zorla gösterilmesi ile yoluna koyduk.

Sonrasında ise X64 bit için bir daha niyetlenip onuda tamamına erdirdik , eğer xp imajını açacak vaktim olsaydı bu postu yazdığım sırada aşağıda X64 için vereceğim pratiklikte size onun sürücülerinin linkinide verirdim.

Konuya Gel Muhtar Paket Nedir ?

X64 driverları için tek tek onu ordan bunu burdan, şunu sadece vista 64bit driverlarından çekip şurasından diye uzun uzun anlatıp linkler vermektense (ki bunları akılda tutmakda mümkün değil), hepinizin bildiği Driver Genius Professional Edition ile tüm driverları tek bir install paketi ile kur haline getirip aşağıdaki rapidshare linkine yönlendirdim.

Kim 64bit XP kullanır , yarın kime lazım olur bilmiyorum ama arananın buralardan geçeceğide bir gerçek yol göstermek vaktini kısaltmak adına bir şey katabilirsek kendi adıma sevinirim. Rapid linki ne kadar süre güncel kalır bilemiyorum arşive almak isteyen ve internette sabit kılmak isteyenlerin yardımcı olacağından eminim.

HP Pavilion DV6570ET XP X64 Bit Full Driver Sürücüleri
    http://rapidshare.com/files/126667984/H ... O.exe.html

Kullanım: Sisteminizi yükleyin ardından, install paketini yükleyip hiç bir şeye elinizi sürmeden arkanıza yaslanın

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Paylaşım ve bilgiler için çok teşekkürler, Microsoft tekelcilikle suçlanıp davası devam ededursun ne yazıkki ürün üreticileri de bunlara peşkeş çekmekte, internet ve bilgi paylaşının üstünlüğü ile çareler bulunulabilmekte..
    Onlar yapsınlar bizler yapıştırırız :)

Sayfayı Paylaş