HP 530 FFU Windows 7 internet erişimi

Konu, 'Hp Notebook' kısmında infinity tarafından paylaşıldı.

1. infinity

infinity Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar Hp 530 ffu laptopum var. windows 7 ultimate yüklüyorum nedendir anlamadım 2-3 gün kullandıktan sonra durduk yere bilgisayarı açtığımda internete erişimde problem veriyo tekrar tekrar format attım yine aynı... wirelessdan bağlanıyorum ama kabloyu taktığımda da sorun devam ediyo... sistem geri yükleme yapıyorum sorun ortadan kalkıyo internete giriyo ama 2 gün sonra yine aynı problem.... sizce neden olablr ?? benm aklıma 3 ihtimal geliyo sizce hangisi olablir ??? yada başka bi fikri olan ???

1- aktivasyon problemi ( slic loader isimli programla aktivasyonu yapıyorum programda hp marka seçeneği yok ama baska bi markayı seçip yaptığımda " activated" yani aktifleştirildi mesajı veriyo... ayrıca başka bir siteden başka windows 7 indrdim aktivasyon gerektirmez yazıyodu sitede onda da aynı problem var 2-3 gün sonra internet erişimi iptal...)

2- güncelleştirmeler ( arada bi güncelleme yapıyo güncellemenin yaptığı değişiklikler sebebiyle olablr mi ?? )

3 - driver sorunu olablr mi (ingilizce araştrdım bi siteden güncel wireless card driverı yükleyin gibi bişeylerden bahsediyodu)

yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Wireless kartı kurduktan sonra güncelleştirmeleri kapatın bence.

3. infinity

infinity Yeni Üye

Yalnız problem oluştuğunda, yani internet erişimi yok mesajı verdiğinde ethernet kablosunu takıyorum yine giremiyorm. wireless cardla alakalı olsa ethernette de sorun yaratırmı ki ? yani hatadan sonra kabloyla da giremiyorum ama şu an yapılacak en mantıklı şey yine de güncellemeleri kapatmak sanırım. XP kullanırken intel pro wireless die yardımcı bi program vardı şimdi windows 7 içinde onu yüklesem olurmu acaba ??

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İntel wireless programı malesef vista ve windows 7 de aktif olarak kullanılmıyor.

Sayfayı Paylaş