Hewlett-Packard Presario V6500 xp kuruldu ses sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında wild_eagle tarafından paylaşıldı.

1. wild_eagle

wild_eagle Yeni Üye

selam arkadaşlar ben saka arkadaşın veriği xp driverleri kurdum ama ses birtürlü olmuyor ne yaptıysam birde aygıt yöneticisindeki soru işaretli ses driverin devre dışı brakıp yeniden kurim dedim ama şimdi onuda kaybettimne yapim yenidenmi format atim bi yardımcı olun litfen

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayarın altına bakıp tam model adını yazar mısınız?

3. wild_eagle

wild_eagle Yeni Üye

Presario V6500 s/n:CNF7386015 p/n:GQ222EA#AB8 DİYE YAZIYOR AMA BİLGİSAYARIN EKRANIN SAĞ ÜSTÜNDE V6000 YAZIYOR

4. wild_eagle

wild_eagle Yeni Üye

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hewlett-Packard Compaq Presario V6500 Notebook PC xp kurulumu ve xp driver ları

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart sürücüsü: NVIDIA nForce 630a chipset driver.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü[nb]:[/nb] Bütün nvidia sürücüleri konusundan ya da Şu adresten gerekli sürücülere ulaşabilirsiniz.
    3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin..
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Broadcom Wireless LAN Driver.
    6. Ethernet kartı sürücüsü: realtek indir.
    7. Parmak izi okuyucu sürücüsü: AuthenTec Inc. AES1610 Fingerprint Driver
    8. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh 5-1 Card Reader Driver
    9. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    10. Bluetooth: hp bluetooth driver

Diğer yardımcı hp araçları
    HP Quick Launch Buttons
    HP Wireless Assistant

6. pccik

pccik Yeni Üye

inanın hiç biryerde bulamamıştım bu sürücüyü, çok teşekkürler [alkis]

Sayfayı Paylaş