Harddisk Paylaşım Hatası !!! ?

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında AriSameT tarafından paylaşıldı.

1. AriSameT

AriSameT Yeni Üye

Yine her zaman ki gibi bir sorunum var ve her sorunumun çözüldüğü gibi yine Notebook.Gen.TR 'ye başvurdum... Arkadaşlar yakın zaman önce Laptop'umu Vista'dan XP 'ye çevirdim... (BununLa sorunun sanırım bi alakası yok ama ek bilgi olarak veriyorum) ..... 2 gündür farkettim ki harddisk'imin C ve D bölümleri paylaşım kapalı olsa bile paylasımda görünüyor. Hatta ağdan çıkıyorum, wirrless ı kapatıyorum hiçbir yere bağLı oLmadığım haLde C ve D diski allta verdiğim resimdeki gibi görünüyor... Ben şahsen virüs olduğunu düşünüyorum ve eğer gerçekten virüsse çözümü formatsız bilgilerimi kaybetmeden halledebilme yontemlerini sizlerden bekLiyorum... Veya diğer seçenekLerde size bağLı bu sorun nedir böyLe n'oLur yardımcı oLun arkadaşLar... :(

Resim:

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Sağ tuşla disklerin özelliklerine geldiğin zaman, paylaşımda paylaşım adı ne olarak görünüyor?
    Eğer C: (Patron1) D:(Patron2) görünüyorsa bilgisayarında virüs var demektir. bunu temizlemek için kaspersky veya nod32 gibi bir anti-virüs yazılımını kullanabilirsin. Eğer patron1 ve patron2 olarak bir paylaşım görünmüyorsa. disklerini paylaşıma aç ve tekrar kapat bu şekilde sorunun hallolur. ama muhtemelen virüs var.

3. AriSameT

AriSameT Yeni Üye

Evet kardeş patron1 ve patron2 yazıyor... YanLız bunu silmek için dediğin virüs programları bende yok bende NORTON 360 FULL sürüm güvenlik programı var eğer bunu kurup taratıp silersem oLur mu pekii.. ???

4. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

tabii ki. güncel bütün anti-virüs programları bu virüsü temizliyor. virüsün adı "activexdebugger32" virüs temizlendikten sonra eğer hata iletisi alırsan da aşağıdaki url 'den bu ufak programı indirip kurabilirsin. Tabii .Net kuruluysa. kurulu değilse microsoft'un sitesinden .net yazılımını ücretsiz indirebilirsin.

cleaner.zip
    http://rapidshare.com/files/108465215/cleaner.rar.html

Sayfayı Paylaş