Harddisk nasıl bölünür?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında denemesonsuz tarafından paylaşıldı.

1. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

merhaba notebooguma format attım eskıden hardisk c ve d diye ikiye ayrılmış durumdaydı ama format attıktan sonra sadece c var tekrar format atmadan hardisk bölme işlemi yapabilirmiyim yardımcı olrsanız sevinirim.

2. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

format attıktan snra d bölümü nasıl kayboldu?
    eğer bildiğimiz doğru yoldan format attıysan d nin durması lazm.
    d nin kaybolduğuna eminmisin ? :D
    ondan bi emin olalım,istediğin işi yapan programlar mevcut şu an araştırıyorum :)
    bide hangi işletim sistemini kullanmaktasın?

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Hocam vista kullanıyorsan bilgisayarıma sağ tıkla ve yönete tıkla .açılan pencerede disk yönetimi bölümüne gir.Orada c sürücüsüne sağ tıkla bbirimi küçült de.Sana bölebileceğin değeri verecektir istersen vistanın önerdiği gibi bölün isterseniz boyutunu kendiniz ayarlayın.Bu şekilde yapamam diyorsanız Partition Magic diye bir program var bu programın işletim sisteminize uygun olanını indirin kurun ve harddiskinizi istediğiniz gibi bölün.Kolay gelsin.

4. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

sevgili emrah arkadaşım bitirmiş olayı :)

5. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

76 gb lık e olusturuyor sımdı beklıyorum ben xp yuklemeye calısrken d yi silmiştim o yuzden d gıtmıs :D sımdı adını degıstırerek e kuruyorum yardımlar ıcın tesekkurler ...

6. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

kolay gelsin umarım problem çıkmaz :)

7. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

yaptım tesekkurler..

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Afiyet olsun :lol:

9. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

hehe :D :D

10. tunsa84

tunsa84 Yeni Üye

pation magic programını kullan en basiti olur...

11. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

:mrgreen: :D

12. tufi24

tufi24 Yeni Üye

evett teşekkürler arkadaşlar işe yaradı ..

13. avni_okay

avni_okay Yeni Üye

peki benimö bir sorum olacak. disc yönetiminden bölümledim diyelimk. vistanın olmadığı bölüme dosyalarımı atacağım. ama recovery cd'si ile format attığımda o dosyalarım da silinecek mi. yane sadece vistanın yüüklü olduğu yere format atabilir miyim. çünkü recovery disc fabrika ayarlarına dönderiyo yane istediğim kadar bölüyüm gidecek onlar. haklı mıyım ? bu arada laptop modelim hp dv7 1040et

14. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

evet dogrudur istediğiniz kadar hdd bölümleyin hp'lerde recovery yaptıgınızda fabrıka ayarlarına yani sadece c bölümü ile recovery partitionu kalıcaktır.

15. avni_okay

avni_okay Yeni Üye

kardeş teşekkurler. o yüzden bu lisanslı vista mı kullanmayıp, internetten crack lı vista ultimate kuracam. çünkü böyle yedekleme yapamıyorum.çünkü harddiskim de d: de sadece recovery dosyaları var ve geriye kalan alan 1 gb. bu alana ne yedekleyecem ki.lisanslı ürün alıyoruz. bir işe yaramıyor

16. erdemd

erdemd Yeni Üye

Ustad şu şekilde bir yapılandırma olabilirmi bende asus m50 var c ve d olmak üzere 2 hdd bulunuyor ma c hdd boyutunu kucukmek istiyorum önce recover cd ile yeniden kurar gibi d yok edip sadece c hdd yaratıp sonrada Partition Magic programı ile yada vistanın önerdiği şekilde d hdd oluştursam olur mu eğer bu şekilde yaptığımda ilerki zamanda recover cd ile yeniden yükleme yapmak istediğimde sadece 1 şıkı secdiğimde sonradan oluşturduğum d hdd yerinde kalırmı bilmem anlatabildin mi karısık oldu sanırım :)

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

recovery ile yeniden kurulum yaptığınızda diskler ilk günkü haline geri dönecektir.

18. erdemd

erdemd Yeni Üye

saka ustad bunu ne şekilde yapabilirim orjınal vista yazılımı kullanarak illegal yazılım kullanma taraftarı değilim başka bir yolu var mı bir bilgin var mı bu konuda

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Diskleri kendinize göre ayarladıktan ve istediğiniz programları kurduktan sonra acronis true image ya da norton ghost gibi yedekleme yazılımları ile yedeğini alır ve daha sonra asus recovery yerine o programla geri dönerseniz en güzel ve kolayı olur.

Sayfayı Paylaş