Harddisk Görünmüyor...

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında hkemalius tarafından paylaşıldı.

1. hkemalius

hkemalius Yeni Üye

Merhaba dün gece sitenizi epey bi kurcaladım sorunumun cevabını bulmak için fakat sata harddisk için yapmış oldugunuz yontemi denedim.Xp setup açıldı ntfs ayarını yapıp,kur dosyaları kopyalandı ve daha sonra bilgisayarınıza restart atılıcaktır dedi.Herşey güzel giderken bi anda ekran siyah şekilde kalıp harddiske geçmedi.Belki sorun xpdendir dedim.Fakat bende recovery vista cdside yüklemeye kalktıgımda buyuk bir ERROR yazısı verdim acaba bunun bios ayarı gibi bi cozumu varmı?Hatırlatmam gereken birşey anakrtımda birkaç yer değişti ve bu olaydan sonra bu başıma geldi.Ama en azından harddiski 2 ye ayırıp kur dosyalarını yükleyebiliyorsam harddiskin yanmaı gibi bi olay soz konusu değildir sanırım. bu konuda sizden yardım istiyorum.Simdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neden olabilir anlamak zor. Hangi marka notebook kullanıyorsunuz?

Recovery dvd si yerine diskteki recovery bölümünden denerseniz belki olabilir.
    Asus larda bu özellik var.

3. hkemalius

hkemalius Yeni Üye

Asus f3f kullanıyorum fakat recovey menuyu nasıl açıcağımı bilmiyorum bu konuda bilgilendirebilirmisin? Cdsi olmadan yükleyebiliyormuyum?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayar açılırken f9 tuşuna basıp basıp bırakın. Recovery menüsü açılacaktır.

Sayfayı Paylaş