harddisk bölmek

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında derbeder_71 tarafından paylaşıldı.

1. derbeder_71

derbeder_71 Yeni Üye

yardim eden arkadasa cok tsk ederim ben harddiskmi bölemiyom nasil böle bilirim resimolursa sevinirim :|

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yazmadan önce arasaydınız keşke.
    Disk bölmek ile ilgili oalrak partition macig gibi bir program kullanabilir ... ya da Bilgisayarım> denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi > depolama > disk yönetimi kısmına bakabilirsiniz.

3. derbeder_71

derbeder_71 Yeni Üye

parttion macigle denemdim olmadii ondan sormak istedim cok tsk ederim cevabin icin saglik olsun ne yapalim

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Neden olmadı ki?

5. thekarga

thekarga Yeni Üye

sayın arkadaşları partition magic programını notebook hddlerine alerjisi var bu yüzden olmamakta... "İnit failed: Error 117. Partitions drive letter cannot be identified" şeklinde hata vermekte. bir arkadaşımız da benzer bir durumu belitrmiş fakat sorusuna cevap alamamış...windowsun disk yönetimi de bu konuda etkisiz kalmakta. Xp formatı atarkenki kurulum sırasında da bölmek ancak bölünmemiş bir alanda mümkün olduğu için, ancak "d" bölünebilmekte..."c" nin de nasıl veya hangi programla bölünebildiğini öğrenmek adına genele bu sorunla ilgili yeni bir konu açaçayim...

6. thekarga

thekarga Yeni Üye

Bu yüzdendir ki, tüm kurulumu baştan yapmak zorunda kaldım...xp formatından başka bir çözüm gözükmüyor arkadaşlar...

7. sys_5

sys_5 Yeni Üye

partition magic bu işi çözüyor,yeniden boyutlandır dersen bölersin,kolay gelsin

Sayfayı Paylaş