harddisk birleştirme

Konu, 'Notebook Genel' kısmında immortalover tarafından paylaşıldı.

1. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkadaşlar ben harddıskı c-d-e-f olarak 4 e boldum." f " de recovery var, " c " de xp kurulu,,," d " ve " e " ye oyunlarla prgRamları kurucam. Ancak eksik bölmüşüm yetmedi " d " ve " e " yi tekrar eski haline getirebilirmiyiz böyle bir imkanımız varmı ? Yani boyutlarını arttırarark tekrardan bölmek istiyorum ?

ve birde bugün format atıyordum " xp kurulu sistemimde " herzman yaptıgım gibi " d " ve " e " yi sildim, tekrar yeni birim oluşturdum format sırasında fakat birden ortalık karıştı ; bellekleri farklı boyutta gösterdi, hepsi silindi, sadece " c " kaldı recovery bile gitti. Bende recovery dvd sı ıle format attım, tekrar vista kurdum 50gb lık prgram arsıvım gıdınce sımdı " xp drıverlarını " yenıden ındırıyorum ve en kısa zamanda tekrar xp kurucam... sızce bu birimlerin silinmesi neden olmustur??

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Dediğiniz birleştirmeyi Acronis ya da partition magic gibi programlar yapabiliyor sanırım.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mesajın yarısına kadar okuyabildim ve dayanamayıp bıraktım. Türkçe karakter yok, nokta virgül yok. Sabah sabah anlamaya çalışamam kusura bakmayın.

4. fatiht

fatiht Yeni Üye

Bu bahsettiğiniz programlar ücretli.Demo versiyonlarıda sadece tanıtım amaçlı,işlem yapılmasına izin vermiyor.
    Bilgisayarımda Vista işletim sistemi kullanıyorum.HDD yi 210 ve 40 gb olmak üzere yeniden düzenlemek istiyorum.(Şu an yarı yarıya bölünmüş durumda)
    Bu işlemi ''mümkünse c bölümünü silmeden'' nasıl yapabilirim.
    Acaba XP cd si ile önyükleme yaparak gerçekleştirebilirmiyim?

Not :Denetim masasında bulunan disk yönetimi programı ile yapamadım.

Teşekkürler.

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu programlar ücretli evet,fakat bir kerelik kullanmak için bile olsa google amcaya başvurun,mutlaka sizze 1 kere kullanmanız için tavsiyelerde bulunacaktır.Burada daha açık yazamıyorum ;)

Sayfayı Paylaş