Hard Diski Bölme Hakkında!!!

Konu, 'Notebook Genel' kısmında VGN-FZ31E tarafından paylaşıldı.

1. VGN-FZ31E

VGN-FZ31E Yeni Üye

Selam arkadaşlar bugğn gold bilgisayardan Sony VAIO VGN-FZ31E Notebook aldım yukarı çıkartıp windowsu kurdururken hdd'yi böldürmeyi unuttum direk olarak C sürücüsü yapmışlar 200 gb olmuş....bunu yarı yarıya bölmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla....

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

İlk kurulumda bölme sansı tanımıyor size ama kurulduktan sonra vaio recovery tool programına girince sistem recovery seceneğini seçin oradan da partion size yazan c'yi ve d'yi istediğiniz gibi belirlediğiniz bir bölüm olucak istediğiniz gibi bölümleri ayarladıktan sonra recoveryi başlatabilirsiniz.Yenibaştan kurulum olacaktır.bittiğindede ayarladıgınız gibi hdd bölünecektir

3. VGN-FZ31E

VGN-FZ31E Yeni Üye

hıımmm hocam gece gece cecap yazdığın için teşekkürler...peki bunu daha basit ve kolay yolu yokmu bildiğin ???

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sitemizde tamamı kalın harflerle mesaj yazmayınız

5. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Malesef yok esasında gayet basit bir yol sadece bahsettiğim program üzerinden bölümlerini ayarlıyorsun ve recoveryi başlatıyosun tek yapman gereken hiçbir şey yapmadan 1 saat beklemek

6. VGN-FZ31E

VGN-FZ31E Yeni Üye

7. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

ftp://ftp.vaio-link.com/pub/Manuals/Rec ... _RT_TR.pdf
    bu linkten bilgiye 39.sayfada detaylı ulaşabilirsiniz.kitapçığı da okursanız aynı bilgilere ulaşabilirsiniz.Olusturdugunuz recovery cd'sinden veya recovery tool programıyla nasıl yapıcagınızı anlatmakta

8. VGN-FZ31E

VGN-FZ31E Yeni Üye

okuduğuma göre kurtarma cd'si takın falan diyiyor kurtarma cd'si takmadan direk recovery tools'dan Restore Completed System yapsam olurmu...???

9. avni_okay

avni_okay Yeni Üye

bende hp dv7-1040et va. onunda hdd sini bölmek istiyorum ama. olmuyo. bana başka biri yardım edebilir mi? bende recovery disc'inden mi ayarlayacağım

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

vista kullanıyorsanız bilgisayarım-yönet-disk yönetimi kısmından yapabilirsiniz..Örneğin cye sağ tıklayıp birimi küçült dedikten sonra istediğiniz değeri girerek yeni bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş