hard disk sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında esturgi tarafından paylaşıldı.

1. esturgi

esturgi Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle merhaba bir kaç ay önce toshibanın L40 serisi celeron m işlmecili bir notebook'unu aldım sistemde daha önce vista işletim sistemi mevcuttu xp driverlerini bulup sistemi xp ye çevirdim sorunsuz çalışıyor ancak alttaki resimde gösterdiğim hardisklerde bi problem söz konusu

hem c hem d diskinde de aynı sorun mevcut tıkladığımda da bilgisayar penceresinde açmak yerine ayrı bir pencerede açılıyor xp yi kurarken vistanın hardiskler üzerinden ayırdığı gizli winre bölümünüde kaldırdımıştım ve yüklemeyi sata sürücüleri olan bir xp cd si ile yaptım ve biraz zaman geçtikten sonmrada kota miktarları ve kullanılan alan karşılaştırıldığında tutarsızlık söz konusu sorun neden kaynaklanıyor yardım ederseniz sevinirim....şimdiden teşekkürler

2. esturgi

esturgi Yeni Üye

sanırım şu an uygun durumda

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu dosyayı indirip çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatırmısınız.

Ekli Dosyalar:

4. esturgi

esturgi Yeni Üye

yaptım dostum bir değişiklik yok ama d diskinde MSOCache isimli gizli bir klasör geldi

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorununuz kesinlikle virüs kaynaklı. Arada sırada flash diskten bana da bulaşan bir virüs. Verdiğim dosya hep işime yaradı.

6. esturgi

esturgi Yeni Üye

verdiğiniz dosya işe yarıyor ancak şöyle dosyayı çalıştırdıktan sonra bakıyorum sorun düzelmiş ama sadece d diskinde c ye bakıyorum hala öyle dediğiniz gibi tekrar başlattıktan sonra d diskide eski haline dönüyor sistem hatalarını bulan prolar ve virüs programları ile bu işi çözebilirmiyim peki

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bende antivirüs programları işe yaramamıştı. Umarım sizde yarar.

8. ayprensim

ayprensim Yeni Üye

Kardeş,bilgisayarında virüs var,hem C bölümünde hem de D bölümünde. D ye format atıp veya herhangi bir program yükleyip D'yi düzeltsen de C ye karışamadığın için bilgisayarı kapatıp açtığında virüs yeniden D'ye bulaşıyor.Bu yüzden ya C deki virüsü de temizleyeceksin ya da her iki hard diskine de format atıp yeniden kuracaksın.
    AYPRENSİM

9. forqueen

forqueen Yeni Üye

caımkardeşim d: sürücüne autoron virüs bulaşmış tek yapmangereken d: sürücüsünü kaspersky' antivürüs programıyla tara ve adından tm yedeklerini c: sürücüsüne yada taşınabilir bir diske kaydet d: sürücüünü içimlendir sorunun kesin çözülmüş olacak [bravo]

10. mRocK

mRocK Yeni Üye

bu sorunu çözmek için chip forumlarını bi araştır sanırım orada cevap vardı

Sayfayı Paylaş