HANGİ NOTEBOOK ALAYIM?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında mathakan tarafından paylaşıldı.

1. mathakan

mathakan Yeni Üye

arkadaşlar notebook almayı düşünüyorum.sony, hp veya casper.Ancak bunlardan birini almaya tam karar verdiğimde arkadşın biri çıkıyor bunu alma iyi değil diyor.1800 - 2200 ytl arasında fiyatı uygun benim için.Lütfen yardımcı olurmusunuz.ne almamı önerirsiniz başka notebook önerirseniz yazabilirsiniz.

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

Arkadaşım, ilk önce bilgisayarı ne amaçla kullanacaksın onu belirt sonra markayı belirle. Şimdi 3 markanın verdiğin fiyat aralığında 10-15 tane ürünü olsa hangi birini seçecen değil mi? Dediğim gibi ne amaçla kullnacaksın (oyun,internet,3d uygulamalar,filim,word....) sonra maks. bütçe ve en son marka.

3. mathakan

mathakan Yeni Üye

Arkadaş cevap yazdığın için teşekürler 6 gündür şehir dışındaydım laptop da olmayınca internete girmem zorlanıyor.Geç cevap verdiğim için özürdilerim.laptopu almamın sebebi oyun oynamak film izlemek internetde gezinmek başka bişey yok.2200 ytl ye kadar bütçem yeterlidir.şehir dışında iken nıtebook mağazalarını gezdim.sony veya toshiba özellikleri dell, Asus gibi markalarda 500 ytl daha ucuz.bu 500 ytl için sony veya toshibadan vazgeçeyimmi?

4. hakzan

hakzan Yeni Üye

Sony, toshiba falan iyi güzel markalar da Asus ve dell inde bunlardan hiçbir eksiği yok, dizüstü alırken ilk önce donanımına bakmak gerek. Sadece markaya para verip donanımdan kısmak bence saçmalık olur tabi kişisel fikrim.Asus veya Dell' deki özellikler sony de olduğu zaman fiyat farkı çok fazla toshiba da biraz daha az bu fark.
    Şu an piyasada Asus için M51sn fiyat ve özellik olarak alınabilecek en iyi bilgisayar.
    Toshiba da ise verebileceğin parayı hesaba katarsak A200-23U ve A200-23V
    Dell bayadır bilgisayar çıkarmadı alınabilecek ve özelliklerini hatırlayabildiğim XPS1530 var.
    Sony hiç bakmadım bile [ban]
    Yazdıklarım aklımda olan bilgisayarlar pek araştırma yapamadım kusura bakma.Umarım faydalı olur...

5. faerless

faerless Yeni Üye

Arkadaşım eğer alacasan casper al çok gusel ve fiyatları gayet iyi bunu sebebi ise casperın fabrikasını türkiyede olması gümrük geçişlerinde vergi ödeememesi fiyatlara yansıyo
    bnm bilgisayarım
    Fujitsu siemens
    Amilo pa2548
    Amd 1.9
    1048 ram
    250 gb harddisk
    geforce 8400 ekrankartı
    vista - üzerinde camerası war
    piyasada 1650-1700 civarında dolaşıyor ben 1500 ytlye aldım eğer bilgi almak istersen bnmle iletişime geçebilirsin

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Casperın ucuzluğu kasa ve diğer kısımların kalitesizliği olabilir mi acaba vergi ödememesinden ziyade?:p

7. faerless

faerless Yeni Üye

casper fiyat va kalıtede basarılı ve fabrıkası istanbulda..ama vista kullanıp oyun oynamayı dusunuyosan sata driver en kolay bulunan ve fiytları yuksek ve kalıtelı olam toshiba al derım bnm fujıtsu sıemens war hala sata driverlarını arıyorum xp için

8. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Şuanda herkesin söylediği bi laptop var 2000ytl civarında ASUS M51SN250DV gerçekten süper bi laptop...Tavsiye ederim...Yakın zamanda bende alacağım...

Sayfayı Paylaş