hangi markanin teknik servisi ve destegi en iyi

Konu, 'Notebook Genel' kısmında karabatak tarafından paylaşıldı.

1. karabatak

karabatak Yeni Üye

arkadaslar donanimdan az cok anlarim yani kendime gore uygun bir notebook secebilecegimi dusunuyorum.... yalniz kafami kurcalayan olay alacagim notbook un teknik servis ve destegi... yani urun garanti kapsaminda bozulursa tuketici haklarina riayet eden bir marka olmali... ve ayriyaten garanti kapsami disinda guvenip aleti teslim edebilecegim teknik servisi olmali... kendi bizzat deneyimlerinizden edindiginiz tecrubeyle hangi notebook markasinin,satis sonrasi destek ve teknik servis kalitesi iyi olan bir marka onerebilirmisiniz... cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim....

2. korsan89

korsan89 Yeni Üye

Bana kalırsa HP bu konuda en iyisi. Ben bir bilgisayar firmasında çalışıyorum ve zaman zaman müşterilerimizin çeşitli markalardaki notebooklarını yetkili servislere götürüyoruz. HPnin kendi onarım merkezleri olduğu için uzun sürmüyor. Ayrıca garanti konusunda biraz daha esnekler. Örneğin bir müşterinin klavyesinin tuşu kırıldı bunu kullanıcı hatası olarak yorumlamadılar. Garanti kamsamında onardılar.

3. drbuzadam

drbuzadam Yeni Üye

Bende var bir elma sende var bir elma ben sana bir elma verdim sen bana bir elma verdin sende oldu bir elma bende oldu bir elma.Bende var bir bilgi sende var bir bilgi ben sana bir bilgi verdim sen bana bir bilgi verdin sende oldu iki bilgi bende oldu iki bilgi.
    Hangi markanın teknik servisi ve desteği en iyi bilemeyeceğim ama EN BERBATI "ACER " gerek kendisi gerek servisi beş para etmez.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sitedeki yorumları derledim.
    asus kendi servisini kendisi veriyor. Fena değil.
    Monster kendi servis veriyor fena değil.
    Hp ortalamanın üzerinde.
    Acer kötü diyorlar ama onlarda servis şirketini değiştirdi yeni.

5. atila06

atila06 Yeni Üye

Arçelik bu alanda da bence süper 7/24 destek veriyor.
    (Cumartesi gecesi komşumun notbookundaki sesle ilgili sorunu tlf ile çözüldü.)

saat 23 ten beri bir toshiba notbook için bir bilgiye ulaşamadım
    sitesi avrupaya yönlendiriyor oradada tr modeli yok
    çağrı nosuda mesai saatlerinde hizmet veriyor.

Samsung yazıcılar içinde mesai saati problemi var (c.tesi bozulmuştu)

belkide basit bir problem için saatlerce beklemek çok kötü bence

Bir servise en azından telefonla yada netten ulaşabilmek bence en güzeli.

6. nofear035

nofear035 Yeni Üye

ben hp den şaşmayın derim. beni bulmazlar inşallah :) iki defa hiçbişeyi olmayan notebook arızalı diye götürdüm yenisini verdiler. ama sevis formu doldurmakta üstüme yoktur. :)

7. jonyblack

jonyblack Yeni Üye

samsung laptopumda sorun oldugu için aradım. normalde ilk geldiginde içinde win7 yüklüydü. mecburiyetten xp kurduk . sonra bir problem yaşadık sistemle ilgili çakışma gibi birşey. servisi aradıgımda adamların dedigi biz sadece win7 için destek sağlıyoruz. winxp'ye birşey yapamayız. isterseniz win7'e çevirin sisteminizi öyle arayın. soğudum resmen samsungtan

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence burada soğuyacak birşey yok. Samsung müşteri hizmetlerinde windows 7 ye göre eğitim almış çalışanlar vardır. Yazılımsal sorunlarınıza cevap vermeleri için windows 7 kullanıyor olmanız lazım.

Ancak donanımsal bir sorun varsa yazılım önemli değildir. teknik servis sorunu çözmek zorunda.

9. deniz34

deniz34 Yeni Üye

Hp benim cep bilgisayarımı kaybetti diğer firmalarda iyi değil bence neden diye soracak olursanız anakart tamiri yapamıyorlar komple değişiyorlar garantisi geçtiyse yandınız yeni bir notebook fiyatına yaklaşık fiyat çıkıyor bana göre yetkili servisteki teknisyenler fazla bilgili değiller

10. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

asus'tan gayet memnunum. hem çok az arıza çıkaran bir marka hem de servisinin hızı ve müşteriye yaklaşımları hoşuma gitti. telefonla 3. aramamda kendilerine ulaşabildim ve sabırla dinliyorlar derdinizi anlatmanızı. cumartesi akşam servise verdiğim notebooku salı sabah aldım. anakart değişti (700 tl ödedim ama 1 yıl garanti verdiler), fanı ücretsiz değiştirmelerini talep ettim değiştirdiler, 70 tl servis ücreti yazdılar ama zaten 700 ödedim 70 ödemek istemiyorum dedim, sorun çıkarmadılar. notebook soğutucu ile bile ısınan notebookumu şimdi notebook soğutucusuz bütün gün kullanabiliyorum, güzel de temizlik bakım yaptılar. kalitesi tartışılmaz asusun, servis açısından da güvenebilir ve alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş