Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

1. Vista

oy sayısı 1
    14,3%
  2. Xp

oy sayısı 1
    14,3%
  3. Linux

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Pardus

oy sayısı 1
    14,3%
  5. Windows 7

oy sayısı 4
    57,1%
  6. MacOS

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Error!

Error! Yeni Üye

Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz? Ve Neden Bu İşletim sistemi? Diğerlerini düşündünüzmü peki hiç?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bir süre vista denedim hemen xp ye geri döndüm. Birkaç ay sonra bir daha denedim ve 2 gün dayanabildim. Tekrar xp ye geri döndüm.

3. Error!

Error! Yeni Üye

yok abi ya vista akıl karı değil.Bakalım windows 7 nasıl olcak umarım vista gibi hüsrana uğramaz

4. karaf

karaf Yeni Üye

Masaüstünde XP ve Ubuntu, dizüstünde de Vista ve Ubuntu yüklü.

Vista konusunda pek karamsar değilim ben, 7-8 aydır bir sıkıntımız yok genel olarak memnunum. Günün 5-6 saati nette gezinirim, ofis programlarıyla haşır neşirim, oyunla pek aram yoktur. Böyle olunca Vista pek sıkıntı yaratmıyor.

XP'de zaten değişik temalarla XP olmaktan çıkmış durumdadır.

Ubuntu'yu linux deneyimi edinmek için merak üzerine kurdum, ara sıra onunla takılıyorum ama düzenli kullanabilmem için daha epey vakit ayırmalıyım. Çok sıcak bir sistem ama işte belli alışkanlıkları kırmak biraz zaman alıyor.

Sonuç olarak, ben oy kullanmakta ciddi sıkıntı çekmekteyim.

5. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Masaüstünde XP dizüstünde Vista. İkisinden de son derece memnunum... Bİlhassa Vista'nın klasörler içinde gezerken ve bir alt klasöre inerken geri dönmek istediğinizde adres çubuğunda bir veya birkaç önceki dizine tıklanmasına izin vererek gezinti yapılmasına izin vermesi çok güzel bir detay...

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Xpyi hiç aramıyorum,vistayı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum,henüz hiç format atmadım ve halen tıkır tıkır çalışıyor.Vistaya verdim oyumu.

7. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Muhafazakarlar XP
    Yenilikçiler Vista

diyebilirmiyiz?

8. Error!

Error! Yeni Üye

Dün Daha Vista Yükledim DizÜstüme Aradan Bir Gün Geçti Şuanda Bir Problem Yok.Oyunlarımıda Açıyor Programlarımıda Açıyor.
    Ben Şunu Anladım Yani Vista İle Xp Nasıl Ayırt Edilir Derseniz Emin Olun Xp den Vistaya Geçince Emin Olun Sizde Anlıyıcaksınız
    Vista Ram yiyor ama hızlı vede kararlı çalışıyor ama xp Ram Yemiyor Programlarda Kopyalama İşlemlerinde Problem Çıkartıyor.
    Vista Şuan İçin İyi
    İlerki Günlerde Görüşcez :)

9. sanalhane

sanalhane Yeni Üye

windows 7 rtm 7600 yapı kullanıyorum çokta mükemmel tavsiye ederim [bravo]

10. Error!

Error! Yeni Üye

4 aydırki vista ultimate kullanıyorum şuan için hiç bir problem çıkartmadı :) bir ara win 7 yükledim daha erken deyip ultimate e geri döndüm :)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

windows 7 yi seçeneklere ekledim.

12. 1ST4NBLu3

1ST4NBLu3 Yeni Üye

Şu anda elimde windows 7 nin orjinal kopyası bulunmasına rağmen hala Vista kullanıyorum. Çünkü yaklaşık 150 gb lık veri var harddiskte, ve temiz bir format atmak için yedeğe almam lazım. Harici disk de olmayınca mecburen Dvd'lerle boğuşmak zorunda kalacağım.
    Üşengeçlikten hala Vista kullanıyorum :(
    Ayrıca madem format atacağım, ikinci işletim sistemi olarak MacOS kurabilir miyim onu araştırıyorum :roll:
    Ankete MacOS u da eklemeyi unutmayın...

13. Error!

Error! Yeni Üye

MacOS eklendi ;)

Sayfayı Paylaş