Hangi İnternet Tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında The Wind tarafından paylaşıldı.

1. İnternet Explorer

oy sayısı 6
    30,0%
  2. Mozilla Firefox

oy sayısı 13
    65,0%
  3. Opera

oy sayısı 1
    5,0%
  4. Google Chrome

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Safari

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Diğer

oy sayısı 0
    0,0%
  1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşlar bu anket bu site üyelerinin hangi internet tarayıcısını tercih ettiğini belirlemek üzere açılmıştır,oy kullanan arkadaşlara teşekkür ederim.

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

hadi ilk oy benden ;) gerçi operayı da kullanmıştım baya iyidi ama explorer artık el alışkanlığı oldu hep onu tıklıyom.

3. karaf

karaf Yeni Üye

Son 5-6 aydır Opera, Mozillanın bendeki tahtını ele geçirdi.
    Ama ikisinide kullanıyorum yeri geldiğinde, keşke iki seçenek işaretlenebilseydi.

4. zombielit

zombielit Yeni Üye

ben teşekkür ederimde ençok ie yi kullanıyorum ama mozillayıda yabana atmaak lazım bazı yerlerde daha iyi bence ie den

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

Firefox benim vazgeçilemezlerimden ama Safariyi de yabana atmıyorum özellikle güvenlik konusunda Safari çok etkili ve şık bir arayüzü var

6. sarum

sarum Yeni Üye

haydi hayırlısı

7. gsbasar

gsbasar Yeni Üye

netscape kullanan yok herhalde?! :lol:

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Firefox'u ilk çıktığı günden bugüne kullanıyorum. Eklentileri ile vazgeçilmez oluyor. İkinci tercihim Opera. Birde Flock diye bir browser çıktı daha yeni ancak çok şık...

9. starrgazer

starrgazer Yeni Üye

Daha önce opera kullanıyordum ama özellikle arayüzünün istediğim gibi kişiselleştirilmesi ve bir eklenti ile gene firefox sekmesinin içinde internet explorer açabilme yeteneklerinden dolayı firefox benim favorim (Operada da bu özellikler bulunabilir ama alışkanlık işte). İnternet explorer'i ise mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum çünkü html standartlarına pek özen göstermiyordu 8. versiyona kadar. Tabi bu da (özellikle devlet dairelerinin sayfalarına dikkat ediniz diğer browserler ile çalışmaz genellikle) tekelcilik oluşturuyordu. Özellikle internet explorer 8 ile tekrar standartlara dikkat edeceği yönünde gelişmeler var heyecanla bekliyoruz.

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

Geçen ayki Chip dergisinde bir yazı var browserlarla alakalı;Opera 1. olmuş.Sırasıyla Firefox,Safari ve Explorer takip ediyor Operayı...Explorer sonuncu ilan edilmiş. :D
    Yapılan ankette ise en çok kullanılan tarayıcının %60 küsür oranla Explorer olduğu da bir tezat:p
    Firefox %20küsürlerdeydi...En iyi seçilen Opera ise en az kullanılan tarayıcılardan...
    Yukarıda bir arkadaş yazmış Netscape kullanan yok mu diye,onu ise diğerleri kategorisinen almışlar...Netscape kullanan uzun zamandır ilk defa birini duyuyorum...

11. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Firefox kesinlikle 1 numara... [bravo] İlk çıktığı günden bugüne kullanıyorum bu kadar esnek bir browser olamaz...

12. karaf

karaf Yeni Üye

Şubat 2008 de yazdığım önceki mesajda böyle demişim!
    Şimdi tam tersi, ilk aşkıma geri döndüm...
    Kullandığım yeni eklentileriyle Mozilla Firefox gerçekten harika :)

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

birde google oın tarayıcısı var.Görünüş bakımından güzel ve bir kaçkolaylık sağlayabiliyor.Ama denemenizi öneririm denedikce sıkıntılarıda ortaya cıkıyor.

14. karaf

karaf Yeni Üye

Google Chrome denedim meraktan ama daha onun zamanı var, bu haliyle Firefox'a kafa tutamaz.

15. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Firefox FEBE eklentisi ile tüm eklentilerimin, temalarımın yedeğini aldım. Gerekirse tüm profilinizinde alabiliyorsunuz. Firefox numero uno... [bravo]

16. kuzi

kuzi Yeni Üye

eklentilerin yedekleri nasıl alınıyor?

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Finansmania'nın söylediği eklenti ile.

18. kuzi

kuzi Yeni Üye

Sayfayı Paylaş