güç seçenekleri sorunu

Konu, 'Notebook Genel' kısmında orhan44 tarafından paylaşıldı.

1. orhan44

orhan44 Yeni Üye

arkadaşlar bende toshiba satellite A215 S4757 marka laptop war. xp'ye çewirdim. fakat son 1 aydır laptopumun kapağını kapattığım wakit bilgisayarı beklemeye alıyor. güç seçeneklerinden ayarlasam bile bi süre sonra tekrar ayarlar siliniyor. bilgisayar format manyağı oldu. ama gene de olmuyor.sizce bu neden olabilir? yardımlarınızı bekliyorum...

2. berk eren

berk eren Yeni Üye

arkadasım sen ne yaparsan yap kapaıgını kapattıgın zaman kendını beklemeye alır..bunu engllemenın yolu var mı bılmıyorum ama bıde sag tıklatıp ekran ozellıklerıne bak ıstersen

3. orhan44

orhan44 Yeni Üye

masa üstünde sağ tıklayıp ekran koruyucu sekmesinden güç seçeneğine girdiğimizde burda ayarlar war. ben bundan bahsediyorum.. tekrar eski halini alıyor..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Oradaki ayarlarda gelişmişe girip, bilgisayarımın kapağını kapattığımda hiçbirşey yapma da seçilebilir. Ama ayarların silinmesi çok mantıksız geldi bana.

5. orhan44

orhan44 Yeni Üye

ya zaten ööle yapıodum ama bi süre sonra default değerlerine geri dönüo.. yok mu yardımcı olabilecek birisi bana???

6. berk eren

berk eren Yeni Üye

ayarları yaptıgın zaman uygula dıosun demı tamama basmıosun??sımdı de olmuosa format cek..sakanın dedıgı olmazsa baska kımse bısı yapamaz

7. aydnx07

aydnx07 Yeni Üye

toshiba a210 15k
    laptopum var. orjinalinde vista vardı ben xp kurdum. fakat guc seçenelklerini ne zaman değiştirsen belli bir sure sonra kendiliginden eski haline donuyor.
    monutoru kapat 15dk ,
    sabit diskleri kapat 30dk,
    sistem bekleme konumu 30dk
    oluyor.
    flim indirmek için
    monutoru kapat 1dk ,
    sabit diskleri kapat hiçbir zaman,
    sistem bekleme konumu hiçbir zaman
    seklinde ayarlıyorum eski haline geri geliyor. eger xp yı kaldır vistayı kurmaktan baska bir çözümünü bilen varsa yardımcı olsun. ayndx07@hotmail.com
    mail atarsanız iyi olur. yardımınız için simdiden teşekkurler...

Sayfayı Paylaş