Güç Kaynağı(Yardım)

Konu, 'Serbest Bölüm' kısmında kuzi tarafından paylaşıldı.

1. kuzi

kuzi Yeni Üye

Güç kaynağından cok fazla ses geliyor diye değiştirmeyidüşündüm.Yeni gelen güç kaynağının anakarta takılan kablosu uymuyor.Biraz büyük geliyor.Eski güç kaynağında 20 tane delik varken bunda herhalde 25 30 tane vardır.

Ekli Dosyalar:

2. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Anakartınızın markası ve modeli ne ?
    Benim bildiğim powersupply çıkışları 24 pin ve 22 pin olmak üzere 2'ye ayrılıyor.
    Keşke powersupply'ı almadan önce anakarta giriş yapacağınız çıkıştaki delikleri saysaydınız yada powersupply'ı çıkartıp yenisini almaya gitseydiniz.:)
    Gerçi aldığınız yer tanıdık bir bilgisayarcıysa sorun çıkarmadan değiştirir ama yine de siz uğraşmış oluyosunuz.:)

3. kuzi

kuzi Yeni Üye

anakatın markası ve modelini bilmiyorum 5 yıllık pcdir cünkü.22 pinli ama benimki.24 pinli güç kaynağını 22 pinliye takmak için 2 pinini cıkarabiliiyorsun.ama bu nasıl bir güç kaynağıysa cıkmıyor.

4. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

İlginç bir durum. :)
    Anakartı söküp git bilgisayarcıya :p
    Şaka bir yana 5yıllık pc ise parçaları bulmak zorlaşıyor biraz.Bende ddr1 1GB ram'i 90 YTL'ye almayayım diye komple sistemi değiştirdim. :)

5. kuzi

kuzi Yeni Üye

valla komple sistemi değiştirmek benimde hakkım.Gerekirse mausesine kadar sistemi değiştirecem.İnanırmısın masaüstü bilgisayarımda 5 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum :D artık tuslara basılmıyor.Arada basınca bir kacı havaya fırlıyor [gulmek] ama genede idare edeiyoruz.inşallah seneye yani 6. yılında yeni bir sisteme geçeceğim :lol:

6. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Sistemi değiştirince parçaları atma bari,özellikle de klavyeyi :) Tarihi eser olarak üretici firmaya satarsın :) Şaka bir yana bende de öyle bir klavye vardı.Kardeşime verdim şimdi,oyun oynuyo.A ya basıp i yi zıplattırıyor,o ya basıp b yi uçuruyor :) Ama pc toplayacaksan bence en uygun zaman şimdi.Parçalar acayip şekilde ucuzladı.Dolarda en düşük seviylerdeydi en son.Eli çabuk tutmak lazım. ;)

7. kuzi

kuzi Yeni Üye

Doğru diyosun.Stoklara göz atmak lazım..

Sayfayı Paylaş