Grafik kullanımı amaçlı notebook

Konu, 'Notebook Genel' kısmında chingy_31 tarafından paylaşıldı.

1. chingy_31

chingy_31 Yeni Üye

Arkadaşlar benim bi tanıdığım laptop alıcak.Adeko 9 (Mutfak tasarımı) programını kullancak yani grafik ağırlıklı bir laptop olcak.Program şöle bişi(tanıtım);http://www.adeko.com.tr/mc_pager.asp?show=MUTFAK
    İstenen,önerilenen özellikler de bu;
    Şimdi bunlara göre maksimum fiyat 2000 TL(2200-2300 TL de olabilir zorlarsak).Dış görünüş önemli(laptopun tasarımı),hoparlörden fazla ses çıksın(mesela harman-kordon) isteklerimiz bunlar.
    Bu isteklere ve gereksinimlerle doğru orantılı olarak;bence ekranın geniş olması gerekiyor,sağdan soldan yukardan aşağıdan bakıldığında ekrana kararma olmaması gerekiyor,ekran kartının da dolayısıyla performanslı olması gerekiyor.Benim düşüncelerim bunlar.Tabi sizde "Ekranın geniş olmasına ne gerek var.al bak bu işini görebilir." derseniz "Hayır,ben onu istemem." demem incelerim.
    Benim seçtiklerim şunlar sizde birşeyler eklerseniz yorum yaparsanız memnun olurum.
    modeller/1538/HP-Pavilion-DV6-2000-dv6-2065et-VY657EA.html (1.499$+KDV)
    modeller/1346/Asus-N61Vn-N61Vn280BD.html (1.399$+KDV)
    Biraz Fiyatı düşürürsek sizce bu yeterli gelir mi?isteklerimizi karşılar mı?
    modeller/1279/HP-Pavilion-DV6-1200-dv6-1235et-VJ842EA.html (1.079$+KDV)
    Birde tanıdığım bi laptop bakmış bu nasıl diye sordu?
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/P ... NOTEBOOK63

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

son iki modelde ati ekran kartları var,önerilenler diye yazdığınız bilgilerde nvidia öneriliyor bunu dikkate almanızı öneririm zira ati ekran kartları ile programın belki de bir sorunu olabilir.
    ilk hp modeli son işlemci teknolojisi,dd3 4gb belleği ve 7200rpm(bu da önemli) harddiski ile tabii ki öne çıkıyor.(fiyatıyla da diğerlerinden bir adım önde) :)
    Asusda ise dikkatimi çeken şey bluray optiği oldu fakat bu sizin aradığınız bir özellik değil.düşüncelerim bunlar.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus ile hp arasında bir seçim yapmanız lazım.

Hp'nin işlemcisi çok yeni.
    Asus'un blue-ray okuyucusu var. Asus'un ekran akrtı biraz daha iyi.
    Diğer özellikler hemen hemen aynı.

Buna göre bütçenize gre seçim yapmanızı öneririm.

Bu arada iki modelin karşılaştırma linki.
    urun_karsilastir.html?&kid1=1538&kid2=1346

Sayfayı Paylaş