Google ucuz yakıt üretecekmiş.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Google'nin hedefinin, ucuz yenilenebilir enerji üretmek olduğu bildirildi.
  Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimine yönelik yeni stratejik girişimle amacın, kömürden elektrik üretimine kıyasla daha ucuz bir yöntem geliştirmek olduğu ifade edildi.

  Açıklamada, söz konusu çalışmanın bir parçası olarak Google'nin, şirket içinde ilk olarak güneş enerjisine bağlı termal elektrik teknolojiler, rüzgardan yararlanmaya yönelik yenilikçi yaklaşımlar ve geliştirilmiş geo-termal sistemlere odaklanacak REREAçıklamada, Google'nin, 2008 yılında yenilenebilir enerji konusunda araştırma ve geliştirmeye onlarca milyon dolar harcayacağı, sermaye planlamasının bir parçası olarak yenilenebilir enerji projelerine milyonlarca dolarlık yatırım yapmayı öngördüğü belirtildi.

  Google'nin kurucularından Ürün Bölümü Başkanı Larry Page, yaptığı değerlendirmede, arama alanında sundukları yaratıcılık ve yenilikçi yaklaşımlarını şimdi ucuz, büyük ölçekli enerjilerin geliştirilmesini amaçlayan mücadeleye uygulamak istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

  "Amacımız, kömüre göre daha ucuz olacak 1 GW değerinde yenilenebilir enerji kapasitesi inşa etmek. Bunu birkaç yıl içinde gerçekleştirebileceğimiz konusunda iyimseriz. Bu hedefi koymak bizi çok heyecanlandırıyor. Hali hazırda kömüre kıyasla daha ucuz yenilenebilir enerji üretmeye yönelik dikkat çekici teknolojiler mevcut ve biz bu teknolojileri daha da geliştirmek için çalışmaktan heyecan duyacak kişileri bir araya getirmek istiyoruz."

  Kaynak anadolu ajansı
   
 2. oguzhanx

  oguzhanx Yeni Üye

  bakalım google daha neler yapıcak :D
   

Sayfayı Paylaş