Gateway M-6888U xp sürücüleri yardım

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında hüsoonur tarafından paylaşıldı.

1. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşlar yanlışlıkla bir notebook bilgisayar aldım vistadan xp ye cevirdim ama özellikle ses kartı driveri yok
    model ve teknik özellikler bu lingte http://www.istanbulbilisim.com.tr/Gatew ... 11640.html
    ses kartı vista dayken rts5158 realitekcard güncellemesini yapıyordu nerdeyse bir haftadır aradım bulamadım sisden yardım bekliyorum lütfen bu sorunu gözelim şimdiden teşekkür ederim

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

Kod:
    Sürüm                                             EVEREST v5.02.1750/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.4.258.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        TNCTR
        Oluşturan                                         XPlus 2009
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
        Tarih                                             2009-12-11
        Saat                                              12:44

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.5730.13 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    TNCTR
          Kullanıcı Adı                                     XPlus 2009
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2009-12-11 / 12:44

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6400, 2000 MHz (10 x 200)
          Anakart Adı                                       Unknown GL960/GM965/PM965 Notebook
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (03/11/09)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI MOBILITY RADEON HD 2600  (1024 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI MOBILITY RADEON HD 2600  (1024 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon HD 2600 (M76M)
          Monitör                                           Samsung 154AT01-A04  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  SigmaTel STAC9205X @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller
          Depolama denetleyici                              D347PRT SCSI Controller
          Disk Sürücüsü                                     Generic- Multi-Card USB Device
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD3200BEVT-22ZCT0  (298 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7563A
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1F-3C-9E-6D-E6
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Video Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Gateway
          DMI BIOS Sürümü                                   91.28
          DMI Sistem Üreticisi                              Gateway
          DMI Sistem Ürün Adı                               M-6888u
          DMI Sistem Sürümü                                 91.28
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Gateway
          DMI Anakart Ürün Adı                              
          DMI Anakart Sürümü                                Rev1.91.28
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Gateway
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Portable

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*]Ses Kartı Sürücüsü: Sigmatel audio driver dosyasını indirip açın. İçinden iki klasör çıkacak. Önce birincideki dosyayı çalıştırın. Daha sonra ikinci klasördeki setup.exe yi çalıştırıp ses kartı sürücüsünü kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşım eline sağlık ama olmadı ses hala yok driver yükledim sildim ama olmadı başka ne yapabilirim
    dediğini aynını yaptım nerde sorun olabilir

6. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşım bilgisayara tekrar format attım dediklerini uyguladım sonuç olumsuz olmadı yine neyapıcam bimiyorum

7. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşlar yardım bekliyorum yokmu bana yardımcı olacak birisi neyapmalıyım

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşım bunu xp kabul etmedi daha önce verdiğini tekrar tekrar denedim şöyle diyor
    aygıt nesnesiyok sistemi tekrar başlatın kurun diyor yenden başlatıp dekrar denedim aynı sorun şaşırdım kaldım

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

başka bir sürücü buşamadım malesef :(

11. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşım yinede saol olmadı ama yapıcak bişeyde kalmadı ne önerirsin

12. hüsoonur

hüsoonur Yeni Üye

arkadaşlar başka birisi yokmu bana yardım edecek koskoca forum sitesinde

Sayfayı Paylaş