garanti kapsamından çıkma

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında tilbosfo tarafından paylaşıldı.

1. tilbosfo

tilbosfo Yeni Üye

Toshiba notebookum üzerinde vista yüklü olarak gelmişti. Ben performansı artsın diye xp yüklemiştim. Şimdi garantiye yollamak istiyorum. Üzerinde xp yüklü olduğu için garanti kapsamından çıkar mı? Ben fanda sıkıntı olduğu için yollıyacağım ama bir de şöle bi sıkıntım var. Explorer ya da firefox da sayfayı görüntülerken yukarı aşağı okları kullanınca ve ya herhangi bir resim dosyasına bakarken resmi aşağı yukarı kaydırınca işlemciden ince ince sesler geliyor. Acaba bu normal midir? Kullandığım laptop Toshiba A210-16G. Yardımınız için teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bildiğim hiçbir markada işletim sistemi donanımsal garantiyi etkilemiyor.

3. karaf

karaf Yeni Üye

İşlemciden ses geldiği konusunda emin misiniz?
    Bunu tespit etmek zordur diye düşünüyorumda! Harddiskten sesler gelebiliyor ama işlemciyi duymamıştım.
    Saka usta haklı işletim sistemi garantiyi etkilemez ama böylede gönderirseniz servis kolaya kaçıp "işlemciler XP'ye uygun değil..." gibisinden laflar ile savunma yapabilir.
    Olmaz demeyin neler oluyor!

4. gorgorasli

gorgorasli Yeni Üye

karaf kardeşim çok doğru söylüyor aynısı başıma geldi çünkü bende kazdım vastya çevirin o zman dedim bakın o zman ses gelicekmi falan dedim ses aynı dewam etti haklı kabul edilip notebook'um değişti :D

Sayfayı Paylaş