FZ11M de vista yanında xp kurmak ile ilgili..

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında alisarioglu1983 tarafından paylaşıldı.

1. alisarioglu1983

alisarioglu1983 Yeni Üye

iyiler...
    Ben Sony Vaio FZ11M Satın aldım.Ve Vista zedelerdeyim.Bri türlü kurmak istediğim programları kuramadım.Tabi moralim çok bozuldu.Saşırdım kaldım.XP kurmak istedim müsade etmedi.İki işletim sistemi kurmaya karar verdim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.XP driverlarını nerden bulabilirim..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Diski görmemesinin sebebi %99 ihtimalle sata diskten dolayıdır.
    Sata driverı gerekir. Aşağıdaki yazı size yardımcı olacaktır.

İki işletim sistemi kurma ile ilgili bir yazıda forumda var.

viewtopic.php?f=24&t=18

3. alisarioglu1983

alisarioglu1983 Yeni Üye

Burda toshiba ile ilgili driverlari vermişsiniz ama sony içinde gecerli mi bide sony nin driverleri xpyi kuruncada geceli olacak mı acaba?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk dosyadaki driver işinizi görecektir büyük ihtimalle.

5. alisarioglu1983

alisarioglu1983 Yeni Üye

XP yi kurdum çok teşekkür ederim ama şimdide bir problem var driverlar uymuyorlar vistanın driverlarını nerden bulabilirim xp ye uyumlu....

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony konusunda malesef çok bir bilgim yok. google abiye bir başvur bence :)

7. adf__

adf__ Yeni Üye

ali arkadaş ses çıkmamış senden naptın bulabildin mi :(

saka kardeşime yüklenmeyelim :) ben arıyom ama bulabildiğimi sanmıyorum :(

benimde FZ18M modeli var

8. adf__

adf__ Yeni Üye

saka kardeş dediklerini yapmaya çalıştım ama bi sorun var büyük hemde :(

şimdi ben xpyi kurdum d ye bitirdim formatı en son yeniden başlattı ben masa üstü açılsın bekliodum ki xp llogosu varken reset attı. bi daha bekledimm bidaha aynı. habire reset atıyo açılmıyo. vista bırakmıyo sanırsam o arada bi mavi pencere açılıo. onu bi şekilde durdurdum üzerinde stop yazıyordu ve işte sisteminize yüklediğiniz donanım veya yazılım olmadı gibi bişe vardı bilgisayarınızın ciddi hasar görmemesi için yeniden başlatın dio ve zaten kendisi başlatı ama bi başka espiri yok :oops:

napacam şimdi vistadanda olduk xpde olmadı. vistaya dokunmadım normalde o c de duruo ama hiç belli deil görünmüo açılırken güvenli kip falan desemde sadece xp çıkıo acil cevap verirseniz sevinirim

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Xp cd sini takın. yeniden kurulum yapıyor gibi adımları takip edin. Disk seçme bölümüne gelince xp yi kurduğunuz diske format atın ve xp yi kurmadan çıkın.
    Bu şekilde vista açılmalı.

10. adf__

adf__ Yeni Üye

saka kardeş dediğin benimde aklıma geldi xp yüklediğim bölüm d sürücüsü siildim onu hemen ardına dosyaları kopyalamaya başladığı anda çıktım. sonra bilgisayarı yeniden başlattım ama bu kezde işte d:/windows klasöründe bilmem şu dosya bulunamadı die bi siyah ekran üzeri beyaz yazı çıktı bukez de hiç açılmadı :( ne yapacam ben şimdi ya pc hiç açılmıyo :oops:

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Windows cd si ile açıp kurulum yapar gibi ekranlarda ilerleme yapman gerekir.

Sayfayı Paylaş