FUJITSU SIEMENS GRAPHIC CARD SORUNU

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında lovesick tarafından paylaşıldı.

1. lovesick

lovesick Yeni Üye

merhaba arkadaslar, elimde fujitsu siemens amilo xi2528 marka laptop var. sanırım ekran kartı nvidia 8600M GS. pc normal calısıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. masaüstü pc nin ekranına bagladım yine görüntü alamadım. ama pc yi acınca windows un acılış sesi felan geliyor. sadece görüntü yok. tahminim ekran kartında problem var. bu pcye uygun hangi ekran kartını alabilirim. yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkur ederim

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence ekran kartı araştırmaya başlamadan önce sorunun ekran kartından kaynaklandığından emin olun.
    Ya anakart ya da ekranın kendisinde sorun varsa?

3. lovesick

lovesick Yeni Üye

ekran kartının arızalı oldugundan eminim. çünkü çalıştıgım şirkette bilgi işlem sorumlusuna baktırdım. ekran kartı arızalı oldugunu söyledi hatta biras arastırıp çalıştıgı şirketlere ekran kartını sormuş. bulunması zor demişler. şimdi benim sorunum bu pc nin yetkili servisini aradım ekran kartına 390 euro fiyat söyledi. yada 150-200 tl ye ekran kartını onarabilirz dediler. onarım yaptırsam randıman alınabilirmi? yada baska bir ekran kartı takılabilirmi? baska bir yol varsa önerinize acıgım

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

390euro ya o özellikte sıfır bilgisayar alırsınız.

5. lovesick

lovesick Yeni Üye

arkadasları ekran kartı problemi çözdüm. youtube ta ekran kartı fırınlama videoları var. onlardaki gibi uygulama yaptım simdi laptop calısıyor.

6. agakurt

agakurt Yeni Üye

yaptıgın fırınlama işlemi saglıklı değil bir süre sonra yine problem verecektir. Kolu sakat birine protez takmaktan farkı yok aynı bilgisayardan benimde var ve ekran kartı yanmış halde (söyledigin şeyden daha farklı metotlarda kullandım ve o halde 6 ay kullandım ) bu cihazların çogu ekran kartı sorunlu sanırım fabrikasyon hatası olduguna eminim googleden araştırırsan hak vereceksin. 390 euro vermek akıl karı değil onarım yaptırmanıda tavsiye etmem cihaza ısı verecek ve üstündeki kısa devreleri çözümleme yapılacak alkolle temizlenecek hepsi odur e

Sayfayı Paylaş