Fujitsu Siemens Amilo Xa 2529 Xp Driver

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında ibrahim_tkn tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

merabalar ben yurt dışından bi notebook aldım içinde vista home ile geldi. bunu Xp ye çevirdim ama kendi sitesinde xp driverleri yok ondan vista driverlerini yükleyim dedim. sadece ses ve cam tanındı. camda ise netlik yok denecek kadar az. acaba driverleri bulmamda yardımcı olacak biri var mı?
    dediğiniz gibi everest programıyla rapor aldım.
    özellikler aşağıdaki gibi.
    yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v4.50.1330/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.3.224.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı
        Bilgisayar                                        PC
        Oluşturan                                         gldn
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
        Tarih                                             2008-09-18
        Saat                                              22:27

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  Service Pack 2
          Internet Explorer                                 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    PC
          Kullanıcı Adı                                     gldn
          Oturum Etki Alanı                                 PC
          Tarih / Saat                                      2008-09-18 / 22:27

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-68, 800 MHz (4 x 200)
          Anakart Adı                                       FUJITSU SIEMENS AMILO Xa 2529
          Anakart Çipseti                                   nVIDIA GeForce Go 6100, AMD Hammer
          Sistem Belleği                                    3072 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
          DIMM1: Samsung M4 70T5663QZ3-CE6                  2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM2: Samsung M4 70T2864QZ3-CE6                  1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                                         Phoenix (03/28/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            nVIDIA GeForce 8600M GS
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8600M GS

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC885/889A/890 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          Disk Sürücüsü                                     Kingston DataTraveler 2.0 USB Device  (3 GB, USB)
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD3200BEVT-22ZCT0  (298 GB, IDE)
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD3200BEVT-22ZCT0  (298 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7540A  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           FAIL

Bölümler:
          E: (NTFS)                                         99998 MB (96268 MB boş)
          F: (NTFS)                                         193234 MB (193164 MB boş)
          G: (NTFS)                                         305234 MB (305159 MB boş)
          Toplam Boyut                                      584.4 GB (580.7 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                127.0.0.1
          Birincil MAC Adresi                               00-10-60-D0-7D-AA
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth Device (Personal Area Network)
          Modem                                             HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          FireWire denetleyici                              VIA VT6306/6307 Fire II IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307)
          USB1 denetleyici                                  nVIDIA nForce 430 (MCP51) - OHCI USB 1.1 Controller
          USB2 denetleyici                                  nVIDIA nForce 430 (MCP51) - EHCI USB 2.0 Controller
          USB-Aygıt                                         Bison WebCam
          USB-Aygıt                                         Generic Bluetooth Radio
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arayüz Aygıtları
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix
          DMI BIOS Sürümü                                   1.0N-4C15-000F
          DMI Sistem Üreticisi                              FUJITSU SIEMENS
          DMI Sistem Ürün Adı                               AMILO Xa 2529
          DMI Sistem Sürümü                                 20
          DMI Sistem Seri Numarası                          YSVA009314
          DMI Sistem UUID                                   00791D99-9E4DDD11-9FA39A01-11C052DD
          DMI Anakart Üreticisi                             FUJITSU SIEMENS
          DMI Anakart Ürün Adı                              XTB72___
          DMI Anakart Sürümü                                8p8200080
          DMI Anakart Seri Numarası                         8G81180580.4
          DMI Kasa Üretiçisi                                FUJITSU SIEMENS
          DMI Kasa Sürümü                                   Version 1.0
          DMI Kasa Seri Numarası                            YSVA009314
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

2. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

yardımcı olabilecek birisi yok mu acaba ?? :(

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fujitsu Siemens Amilo Xa 2529notebook xp kurulumu ve gerekli xp driverları

Donanım raporunuz tam değil. bulabildiklerimi yazdım.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart, ethernet ve smbus sürücüsü: Önce bunu indirip deneyin. Olmazsa Nvidia - nforce 630 chipset driverı kurarsınız.

Bu sürücü hem anakart, hem ethernet hem de smbus sürücüsü için geçerlidir.

Anakart için sürücüyü indirip çalıştırmanız yeterlidir.

Ethernet kartı sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Ethernet ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki ethernet klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\ethernet adresindedir.)

Smbus sürücüsü için;
      Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus ile ilgili ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
      Gözata tıklayarak indirdiğiniz dosyayı açtığımız klasöründeki SMBus klasörünü gösteriyoruz. (birşey değiştirmediyseniz sürücüler c:\NVIDIA\nForceWin2k\...\English\SMBus adresindedir.)
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünğ indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.

4. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

çok çok çoook teşekkürler :)
    var ya tam zamanında yetiştiniz pc geri almanyaya gidiyodu yoksa :)
    yarın dener tekrar yazarım bu konun altına hangi sürücülerin olduğunu benden sonrakiler sorun çekmez böylece :)
    tekrar çok teşekkürler

5. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

format attım driverleri kurdum fakat wireles driver de sorun oldu :(
    bundan önceki formatlarımda hep wireles ve ekran kartında sorun çıkmıştı sizin sayenizde ekran sorununu hallettim ama wireles driver sorun var.
    yardımcı olabilir misiniz :( ???

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dediğim gibi donanım raporunuz tam değil. Tam bir rapor yazarsanız diğer sürücülere de bakabiliriz.

7. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

everestten sizin dediğiniz şekilde rapor aldım ama sanırım tam yazmadı
    donanımlardan sadece ekran (nvidia ge force 8600 gs), wlan (atheros 5008x) da soeun çıkıyo diğerlerini kuraibliyorum. sizin verdiğiniz linklerden diğerlerini tanıtabildim fakat wlan tanınmıyo hala. orjinal cd buldum ondan tanıttım ama yanında ünlem işareti çıkıyo donanımın ve çalışmıyo.
    başka hiç bi sorun kalmadı sadece bunlar.
    kuusra bakmayın sizi de yoruyorum ama wlan driveri nasıl kurabileceğimi anlatabilir misiniz ve driver bulabilir misiniz?

Not:
    siemensin kendi sitesinde wlan
    AW-NE770 miniCard WLAN IEEE802.11 a/b/g/pre-n
    bu olarak yazıyo

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Wireless için şunu dener misiniz?
    [*] Kablosuz ethernet sürücüsü: Atheros wireless ethernet driver

Sorun devam ederse birde şunu kurun lütfen.
    [*] Kablosuz ethernet sürücüsü: AW-GE780_NE770 Wireless Lan Driver and Application for WIN XP

Ancka hangisi ile çözüme kavuştuğunuzu bize bildirinki ilk mesaja ekleyelim.

Ekran kartını nasıl kuracağınız şu konuda detaylı olarak anlatılıyor.
    notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-nvidia-nin-son-ekran-karti-suruculeri-t245.html

9. ibrahim_tkn

ibrahim_tkn Yeni Üye

tekrar format atma şansım kalmadı. elimde bulunan tekbik xp ile format attım sonra da ekranı kurdum pc tamamen oldu. sonra da tekrar almanyaya yolladım. yollamadan önce verdiğiniz driverleri denedim ikisinde de bi sorun olmadı ama dediğim gibi format atıp deneme şansım olmadı. kusura bakmayın. tekrar çok teşekkürler yardımlarınız için. sizin sayenizde pc xp oldu.

Sayfayı Paylaş