Fujitsu Siemens AMILO Pro V2060 İçin Harici Ram??

Konu, 'Notebook Genel' kısmında spandauer tarafından paylaşıldı.

1. spandauer

spandauer Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Benim Fujitsu Siemens AMILO Pro V2060 marka bir laptopum var. Normalde bilgisayarın ramı 512 mb fakat bana hiç yetmiyor bu. Photoshop, Adobe Flash türü ağır programları sık sık kullanıyorum ve pc çok kasıyor, rahat çalışamıyorum yani. Bu yüzden bi sorayım dedim; bu marka bir laptop için harici takılan ram bulunabilir mi? Ben birisinden duymuştum sanki, dışardan bağlanan ramlar varmış, onlardan alabilirim diye. Sizlere de bi sorayım dedim..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Kingston marka 2 tane 1 Gb (DDR-400) Ramleri rahatlıkla takabilirsin.

3. spandauer

spandauer Yeni Üye

nasıl takıldığı konusunda biraz bilgi verebilir misin? usb girişli mi oluyo? bir de tavsiye edebileceğin güzel bi marka, google'den aradığımda bulabilmem için.. :)

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

şu adreste bu cihazın ddr2 533 mhz ram kullandığı yazıyor.
    http://www.ciao.co.uk/Fujitsu_Siemens_A ... n__6480265

Bence bir bilgisayarcıya gidin. ddr2 kingston notebook rami alın. alırken de taktırın.
    Anlatılmakla olacak kadar basit değil eğer hiç bilginiz yoksa.

5. spandauer

spandauer Yeni Üye

6. spandauer

spandauer Yeni Üye

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. spandauer

spandauer Yeni Üye

2 tane sipariş verdim; 1 hafta içinde gelir heralde.. bir de bana bunların pc'ye nasıl monta edileceğini biliyorsanız kısaca anlatabilir misiniz? bilgisayarcıya götürün yazmışsınız ama ben şuan almanya'dayım, burda da öyle bişiy yok denilebilir, illa garantisi varsa oraya göndermek gerekiyor.. o yüzden anlatabilir misiniz bana? ya da yararlanabileceğim bir döküman varsa.. [alala]

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. hakzan

hakzan Yeni Üye

Arkadaşım, kendinde demişsin ağır programlar kullanıyorum diye, bu programlar iyi ekran kartı ister ramle çözülmez bu işler. ram işene yarar elbet program daha hızlı açılır,kapanır,hızlı yükleme,kaydetme... gibi şeyler artış gösterir.Ram dediğimiz şey zaten bilgi depolayan,bilgilerin geçtiği yerdir. Ekran kartın iyise ramleride takınca o zaman çok daha iyi olur.Umarım performans artışı görürsün.

11. spandauer

spandauer Yeni Üye

ordaki konudan hareketle pc'nin arka kapağını açtım, L şeklindeki kapağı da çıkardım ama ram yerinin tam olarak neresi olduğunu bilemedim.. ram geldikten sonra oranın capsını eklesem buraya, yardımcı olursunuz dimi? :oops:

12. spandauer

spandauer Yeni Üye

arkadaşlar birisinin bana dediğine göre pc'de bulunan ram miktarı ile sonradan eklenen de aynı olması gerekiyomuş.. mesela pc'deki normal ram 512 mb ise sonradan eklenen de 512 olmalıymış.. böyle bişiy var mı? ben ilk defa duyuyorum da.. ürünü de zaten çoktan aldık, 1gb idi ama o.. [imdat]

13. spandauer

spandauer Yeni Üye

üstadlar benim ram bugün geldi.. forumdaki bi dökümandan yararlanarak takmaya çalıştım ama beceremedim.. arkasında L şeklinde kapak vardı, onu kaldırdım.. wireless lan'ın hemen üstünde, sağında ve solunda kanca olan bi yer gördüm.. tam da ramın şeklinde, heralde dedim buraya takılıyo.. fakat fazla yer yok etrafında, elimi bile sokamıyom oraya.. neyse ramı aldım, hafifçe yuvasına doğru ittirdim, yandaki kancaları açıp aşşa oturttum.. fakat ram bi türlü ileri gitmiyor.. bi tornavida alıp arkasından ittirdim felan ama olmadı, fazla da bastırmak istemedim, kırılır felan diye.. ramın takılacalk yerin orası da öyle bi sarmalanmış ki, daracık bi alan.. yani elimde ittiremiyorum.. ne yapmam gerekiyor? daha kolay bir yoru var mı? veya başka bi yerde ram yeri var mı? [alala]

Sayfayı Paylaş