Fujitsu Siemens Amilo pi2550 notebook ve sürücüleri

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında yamali_61 tarafından paylaşıldı.

1. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Arkadaşlar Siemens Amilo pi2550 laptopum var xp driverlerini arıyorum forumu çok dolaştım ama galiba şu anda xp driverlerini bulan olmamış Bilgisayarımın Özellikleri Şunlar:

Kod:
     Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6000.16681
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    USER-PC
          Kullanıcı Adı                                     User
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-06-15 / 23:44

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T8300, 2380 MHz (12 x 198)
          Anakart Adı                                       FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 2550
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Samsung M4 70T2953EZ3-CE6                  1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM(5-5-5-15 @ 333 MHz)(4-4-4-12 @ 266 MHz)(3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Samsung M4 70T2953EZ3-CE6                  [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (12/19/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 2400  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 2400  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon HD 2400 (M72M)
          Monitör                                           Chunghwa CLAA154WB05A  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC883 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     Kingston DataTraveler 2.0 USB Device  (3 GB, USB)
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD2500BEVS-22UST0  (232 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           FAIL

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         79999 MB (75271 MB boş)
          F: (NTFS)                                         44987 MB (44896 MB boş)
          G: (NTFS)                                         11999 MB (1563 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1C-BF-60-89-53
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Ağ Bağlantısı  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8101 Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0)
          Modem                                             Motorola SM56 Data Fax Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            Samsung SCX-4100 Series
          Kızılötesi denetleyici                            ITECIR Infrared Receiver (EC PMC)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         ET USB 2710 Camera
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arabirim Aygıtları
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix
          DMI BIOS Sürümü                                   1.09C
          DMI Sistem Üreticisi                              FUJITSU SIEMENS
          DMI Sistem Ürün Adı                               AMILO Pi 2550
          DMI Sistem Sürümü                                 
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             FUJITSU SIEMENS
          DMI Anakart Ürün Adı                              F45
          DMI Anakart Sürümü                                00030D0000000001
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                FUJITSU SIEMENS
          DMI Kasa Sürümü                                   
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fujitsu Siemens Amilo pi2550 windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;

1. Anakart: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Buradan indirebilirsiniz. Link2 Şifre= www.notebook.gen.tr , ya da Link3.
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver ya da ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38327.exe
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    7. Kablosuz ethernet: Intel wireless ethernet driver
    [*] Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver

[*]Touchpad: indir

3. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Saka kardeş Allah sende razı olsun sayende baya bişeyler yaptım.Herşeyi sayende yükledim sadece 3 şey kaldı .ilki Ati yi bi türlü yükleyemiyorum.Yazdığın yolları hep denedim MMDotNETSetup ile de yaptım ama birtürlü yükleyemedim daha ne yapmalıyım kardeş şu uyarıyı veriyor

Bide açılışta bu hatayı veriyor.Acaba onun bir nedeni varmıdır?

halledebilirseniz minnettar kalırım Bide saka kardeş:
    Diğer ikisi ise Card Reader ve touchpad ama linkleri çalışmıyor galiba .Ya da bende açılmıyor

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ekran kartını aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek kurmayı denediniz mi?

5. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Evet saka kardeş denedim hemde birkaç kez. Ama olmadı yine, yolu gösteriyoprum belirtilen yol bulunamadı diyor.Ben xp yi F sürücüsüne kurdum F sürücüsüne ATI klasörü oluşturuyorum sonra güncelle deyip gelişmişden F:ATI/SUPPORT/7-10-mobile_xp32_dd_ccc_enu_53252 yolunu belirtiyorum ama bulunamıyor üste gösterdiğim hatayı veriyor kuruluma geçerken.:cry:

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Ewet saka kardeş hepsini denedim :( :cry: :cry: olmadı

8. yamali_61

yamali_61 Yeni Üye

Buradaki tük ekran kartı sorunlarına hemen hemen baktım ve denedim hep aynı hatayı veriyor :( yardımlarınız için çok tşk ederim

9. Hypericum

Hypericum Yeni Üye

Aynı hatayı bende de veriyordu ama c'ye gidip setup demek yerine sürücü güncelleştir deyip C:\ATI\SUPPORT\8-6_xp32_dd_ccc_wdm_enu_64783\Driver klasörünü (ati x1400 ve 32 bit xp için) gösterip makinayı restart ettiğimde soru halloldu ;)

10. Naturel37

Naturel37 Yeni Üye

öncelikle bilgisayarınıza note.framework sp1 i indirip kurun daha sonra ati ekran kart driverini yükleyin pc yi kapatıp acın

tekrardan ati catalayte centeri yükleyin büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir

daha önce benimde basıma gelmisti bu tür hata

ama düzeldi yalnız benim hata masa üstünde idi

şimdiye kadar bir cok notebookta ati ekran kartı krdum hic sorunla karsilasmadım

umarım sorununuza bir nebze yardımcı olabilmisimdir.

saygılarımla

11. yigitasker

yigitasker Yeni Üye

Arkadaşlar bütün sürücüleri vermişsiniz ama web cam için hiç bir şey yok.. Her yeri aradım taradım ama web cam ile ilgili birşey yok. Fujitsunun kendi sayfasında baktm sadece vista için sürücüler var fakat ben xp kurdum. Diğer sürücülerle ilgili hiç bir sorun yok sadece web cam.... Lütfen yardım eder misiniz?
    teşekkürler

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

13. aibrahim

aibrahim Yeni Üye

vermiş olduğunuz veb cam driverini kuramadım çalışmıyor bilinmeyen aygıt olarak görüyor nasıl kurulacağını açıklarsanız sevinirim teşekkürler

14. vebengeldim

vebengeldim Yeni Üye

Arkadaşlar bu kameranın driverlerini nerden bulcaz xp için bilen yokmuya

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde kameraya sağ tık, özellikler ayrıntılara girin çıkan kodu bize yazın.

16. InnocencE

InnocencE Yeni Üye

birazdan elimde olan amilo pi2550 laptop a format atıcam formata başlamadan önce elimde hazır bulunsun diye driverleri indirmeye çalışıyorum ama sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz kısımındaki linki tıkladığımda yönlendirdiği sayfadan giriş diye bir şey çıkıyor tamam diyorum ama aynı şey yine çıkıyor artı Motorola modem driver linkine tıklayıncada açılan sayfa hata veriyor lütfen acil bir şekilde yardımcı olursanız çok sevinicem laptopa format atmak için sizi bekliyorum şimdiden tşkler...

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bağlantıları yeniledim. tekrar deneyiniz.

18. InnocencE

InnocencE Yeni Üye

Verilen sürücüleri sorunsuz bir şekilde yükledim yanlız kamera için vermiş olduğunuz Kamera sürücüsü: Bison webcam - camera driver ya da Bison webcam - camera driver sürücülerinin ikisinide denemiş olmama rağmen bir sonuç alamadım xp uyumlu kamera driverlarınıda bulmama yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yönetcisinde kameraya sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodu yazar mısınız

Sayfayı Paylaş